Colorado Swimming Championship Meet                   2/18/2020 - 11:25 AM
            2020 CO CMA Valentine's Open, Sanction #: 2020-019             
                              Chris Synsvoll                               
 
 Event 34  Boys 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Wurtz, Caleb R         11 VSCS-CO                NT    3:06.74   20  
  2 Chvatal, Samuel J      11 CSST-CO                NT    3:14.03   17  
 
 Event 34  Boys 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Estella, Elam P        12 CMA-CO            2:44.44    2:47.97   20  
  2 Terhakopian, David     12 CMA-CO            3:11.75    3:00.99   17  
 
 Event 34  Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Schreiber, James I     13 FLFN-CO           2:37.91    2:40.38   20  
  2 Sheyda, Gavin C        13 FLFN-CO                NT    2:53.29   17  
  3 Bird, Alex J           13 ROCK-CO           2:47.21    2:58.65   16  
  4 Hanson, Gavin M        13 PWSC-CO                NT    3:06.77   15  
  5 Hudson, Wyatt C        13 KNGT-CO           3:01.37    3:10.72   14  
  6 Burns, Alex W          13 CMA-CO            3:23.18    3:13.97   13  
  7 Crow, Ethan J          13 Widefield Rapids       NT    3:18.28   12  
  8 Miller, Mason T        13 FLFN-CO           3:19.46    3:21.40   11  
  9 Bristol, Garrett A     13 Widefield Rapids       NT    3:31.42    9  
 10 Axtman, Chase W        13 Widefield Rapids       NT    3:32.15    7  
 11 Donley, Alex J         13 PSC-CO                 NT    3:35.62    6  
 12 Davis, Bennett R       13 WOOD-CO           4:11.51    3:45.30    5  
 
 Event 34  Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Nguyen, Cardin M       14 CMA-CO            2:25.47    2:26.48   20  
  2 Terhakopian, Alex      14 CMA-CO            2:42.09    2:43.51   17  
  3 Patterson, Elijah Z    14 WOOD-CO                NT    3:01.77   16  
  4 Bredder, Bruce         14 CMA-CO            3:10.23    3:03.13   15  
  5 Bentley, William S     14 CMA-CO            3:32.79    3:22.16   14  
  6 Johnson, Mason R       14 PEAK-CO           3:32.78    3:32.50   13  
 
 Event 34  Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Kinder, Dakota O       15 UN-CO/ALPS        2:14.16    2:20.74   20  
  2 Shyrock, Seth J        15 CSST-CO           2:31.78    2:32.99   17  
  3 Reyes, Chris M         17 CT-CO             2:32.68    2:34.52   16  
  4 Green, Logan           18 ROCK-CO           2:27.29    2:34.91   15  
  5 Keating, Aidan M       16 WOOD-CO           2:30.93    2:35.34   14  
  6 Thorson, Asher L       15 ROCK-CO           2:38.83    2:40.83   13  
  7 Eilmes, Isaac G        15 CMA-CO            2:49.87    2:42.67   12  
  8 Spomer, Kurt W         16 FLFN-CO           2:46.51    2:44.36   11  
  9 Stewart, Tyler C       16 PSC-CO            2:46.98    2:46.31    9  
 10 Kereshi, Endre         15 CSST-CO                NT    2:49.59    7  
 11 LeBlanc, Nick J        15 Widefield Rapids       NT    2:54.08    6  
 12 LaRue, Nolan D         15 CMA-CO            3:01.94    3:03.89    5  
 13 McKey, Liam S          15 ALPS-CO           3:03.63    3:05.29    4  
 14 Kenyon, Kaiden H       15 PEAK-CO           4:18.90    4:07.72    3  
 -- Duncan, Dante E        15 KNGT-CO                NT         DQ  
 
                 Combined Team Scores - Through Event 34                 
 
  1. Cheyenne Mountain Aquatics     2637.5   2. Colorado Springs Swim Team     1650.5
  3. Falfins Swimming               1502.5   4. Castle Rock Swim Team            1341
  5. Woodmoor Waves Swim Team       1050.5   6. Full Armour Swim Team             960
  7. Pueblo Swim Club                  906   8. Altitude Performance Swim Team  886.5
  9. Life Time Colorado Swim Team    845.5  10. Rocky Mountain Rapids Swim Tea    605
 11. Pueblo West Swim Club             572  12. Unattached Colorado             484.5
 13. VillaSport Colorado Springs     469.5  14. Colorado Torpedoes Swim Team      336
 15. Peak Swim Team                    277  16. Widefield Rapids Swim Club        168
 17. Issaquah Swim Team                140