King County Aquatics Center - Site License             3/11/2018 - 6:24 PM
             2018 PN Spring Showdown - 3/10/2018 to 3/11/2018              
              Hosted by Wave Aquatics, Sanction #: 1803-SP05               
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
 
 Event 37  Girls 11-12 200 Yard Butterfly
=========================================================================
               3:26.69  11-12 SVR
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Sotomayor, Madi  12 UPAC-PN           2:28.12    2:35.17 SVR     20  
                 33.41      1:12.70 (39.29)
        1:54.78 (42.08)     2:35.17 (40.39)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  2 Bagniewski, Mol  12 FAST-PN           2:38.47                   
                 34.75      1:15.65 (40.90)
        1:56.77 (41.12)     2:38.47 (41.70)
  3 Donahue, Moriss  12 Chinook-PN        2:42.48                   
                 34.58      1:16.15 (41.57)
        1:59.15 (43.00)     2:42.48 (43.33)
 
 Event 37  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
=========================================================================
               3:01.39  13-14 SVR
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  9 Ulvin, Emma K    14 GAC-PN            2:23.64    2:19.42 SVR      9  
                 30.41      1:06.39 (35.98)
        1:42.77 (36.38)     2:19.42 (36.65)
 10 Visperas, Domin  14 KING-PN           2:22.61    2:22.96 SVR      7  
                 31.35      1:07.07 (35.72)
        1:44.36 (37.29)     2:22.96 (38.60)
 11 Lee, Rena        13 BC-PN             2:27.71    2:24.05 SVR      6  
                 31.89      1:08.29 (36.40)
        1:45.75 (37.46)     2:24.05 (38.30)
 12 Pushckor, Sky P  13 IST-PN            2:30.15    2:26.19 SVR      5  
                 31.68      1:08.45 (36.77)
        1:47.46 (39.01)     2:26.19 (38.73)
 13 Traicoff, Sydne  14 WAVE-PN           2:27.14    2:27.65 SVR      4  
                 32.11      1:09.45 (37.34)
        1:48.24 (38.79)     2:27.65 (39.41)
 14 Fischer, Anna C  14 IST-PN            2:31.03    2:33.61 SVR      3  
                 32.63      1:10.86 (38.23)
        1:51.57 (40.71)     2:33.61 (42.04)
 15 Wallace, Madele  14 KING-PN           2:31.77    2:35.28 SVR      2  
                 29.44      1:04.83 (35.39)
        1:49.73 (44.90)     2:35.28 (45.55)
 -- Lee, Joanna S    14 BC-PN             2:30.83         NS        
 
                            === B - Final ===                            
 
 17 Michael, Eden F  13 BISC-PN           2:32.29    2:31.35 SVR      1  
                 32.02      1:10.78 (38.76)
        1:50.54 (39.76)     2:31.35 (40.81)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  5 Lam, Celina L    14 KING-PN           2:28.15                   
                 32.14      1:09.20 (37.06)
        1:48.47 (39.27)     2:28.15 (39.68)
 11 Anderson, Alexi  14 CSC-PN            2:36.37                   
                 32.28      1:10.82 (38.54)
        1:52.97 (42.15)     2:36.37 (43.40)
 -- Ha, Victoria K   14 KING-PN               NS                    
 
 Event 37  Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
=========================================================================
               2:18.39  15&O NWAG
               2:33.39  15&O SHO
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Crumb, Julia N   17 IST-PN            2:30.28    2:28.61 SHO     20  
                 32.94      1:09.45 (36.51)
        1:48.94 (39.49)     2:28.61 (39.67)
  2 Ross, Olivia R   17 VAST-PN           2:33.83    2:30.85 SHO     17  
                 32.59      1:09.83 (37.24)
        1:50.40 (40.57)     2:30.85 (40.45)
 
                Women - Team Rankings - Through Event 37                 
 
  1. King Aquatic Club                 714   2. Issaquah Swim Team              529.5
  3. Valley Aquatics                   493   4. Wave Aquatics                     411
  5. Bellevue Club Swim Team           353   6. Cascade Swim Club                 327
  7. Stingray Swim Team                285   8. Gold's Aquatics Club              280
  9. University Place Aquatic Club     206  10. Bainbridge Island Swim Club       187
 11. Poulsbo Piranha Swim Team         146  12. Fife Area Swim Team               144
 13. Chinook Aquatic Club              129  14. Thurston Olympians Swim Club      115
 15. Pro Swimming                      112  16. South Snohomish County Dolphin     95
 17. Unattached King Aquatic Club       94  18. Evergreen Swim Club                52
 19. UnAtt - Cascade Swim Club        34.5  20. Tacoma Swim Club                   27
 21. Metro Aquatics                     21  22. UnAtt - Bellevue Club Swim Tea      9