King County Aquatics Center - Site License             3/11/2018 - 5:56 PM
             2018 PN Spring Showdown - 3/10/2018 to 3/11/2018              
              Hosted by Wave Aquatics, Sanction #: 1803-SP05               
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
 
 Event 29  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
=========================================================================
                 36.89  13-14 SVR
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 DiMascolo, Lada  14 VAST-PN             27.97      27.52 SVR     20  
  2 Ulvin, Emma K    14 GAC-PN              28.61      28.60 SVR     17  
  3 Anardi, Kaitlyn  13 VAST-PN             29.06      28.80 SVR     16  
  4 Tan, Gianna K    13 WAVE-PN             29.57      28.90 SVR     15  
  5 Wallace, Madele  14 KING-PN             28.41      28.96 SVR     14  
  6 Fitch, Taylor A  13 WAVE-PN             29.17      29.24 SVR     13  
  7 Staggers, Mia J  13 KING-PN             29.73      30.23 SVR     12  
  8 Traicoff, Sydne  14 WAVE-PN             29.56      30.48 SVR     11  
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Norman, Rebecca  14 TOSC-PN             29.91      28.96 SVR      9  
 10 Patterson, Elli  13 CSC-PN              29.76      29.26 SVR      7  
 11 Wojciechowicz,   14 VAST-PN             30.00      29.81 SVR      6  
 12 Liu, Grace       13 WAVE-PN             29.92      30.33 SVR      5  
 13 Napalan, Ava N   14 IST-PN              30.60      30.34 SVR      4  
 14 Parungao, Ari A  13 SSCD-PN             30.40      30.93 SVR      3  
 -- Lawless, Hailey  14 KING-PN             30.70     X30.44 SVR    
 -- Lewis, Alexa N   14 KING-PN             29.84         NS        
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 11 Anderson, Alexi  14 CSC-PN              29.91                   
 13 Jaeger, Meyli A  14 CSC-PN              29.92                   
 18 Doherty, Anna L  13 BC-PN              J30.60                   
 20 Lee, Diane S     14 BC-PN               30.79                   
 21 Bazan, Ella A    13 CSC-PN              30.87                   
 22 Childres, Carli  14 VAST-PN             30.91                   
 23 Nava, Olivia J   13 IST-PN              31.04                   
 24 Harris, Zoe A    14 VAST-PN             31.27                   
 25 Baldwin, Tessa   14 GAC-PN              31.46                   
 26 Lai, Meena P     13 KING-PN             31.48                   
 27 Tuinukuafe, Ann  13 BISC-PN             31.56                   
 28 Pham, An T       13 Chinook-PN          31.92                   
 29 Dean, Summer E   13 SSCD-PN             32.08                   
 30 Bikkula, Sahya   13 IST-PN              32.12                   
 31 Johnson, Lauren  14 SSCD-PN             32.16                   
 32 Hartzell, Maya   14 GAC-PN              32.23                   
 33 Jensen, Lauren   13 BC-PN               32.82                   
 -- Kessinger, Aisl  14 SRST-PN               NS                    
 -- Bowen, Amelia J  13 IST-PN                NS                    
 
 Event 29  Girls 15 & Over 50 Yard Butterfly
=========================================================================
                 32.09  15&O SHO
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Song, Alexis H   15 SRST-PN             28.81      28.58 SHO     20  
  2 Brandt, Kyra E   16 VAST-PN             29.81      28.78 SHO     17  
  3 Enriquez, Brean  15 SRST-PN             28.83      28.86 SHO     16  
  4 Truman, Leah     15 CSC-PN              29.26      28.93 SHO     15  
  5 Hoppe, Parker I  15 SRST-PN             29.31      29.17 SHO     14  
  6 Mun, Emily J     15 GAC-PN              29.75      29.53 SHO     13  
  7 Edwards, Mariko  15 KING-PN             29.41      29.69 SHO     12  
  8 Stone, Claire H  16 PPST-PN             29.45      30.83 SHO     11  
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Ulvin, Madelyn   16 GAC-PN              29.87      30.05 SHO      9  
 10 White, Mikaela   15 GAC-PN              30.99      30.07 SHO      7  
 11 Wasisco, Kylie   15 Chinook-PN          30.98      30.16 SHO      6  
 12 Sears, Sydney M  16 KING-PN             31.06      30.36 SHO      5  
 13 Ross, Olivia R   17 VAST-PN             31.08      30.44 SHO      4  
 14 Baldwin, Paige   17 GAC-PN              30.96      30.53 SHO      3  
 15 Carmosino, Gia   15 WAVE-PN             31.98      30.80 SHO      2  
 -- Mosset, Abbie L  15 GAC-PN              32.26     X32.36        
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 10 Nolet, Gen J     15 PPST-PN             29.97                   
 11 Edwards, Chloe   15 KING-PN             30.51                   
 17 Milkowski, Mari  16 IST-PN              31.27                   
 18 Keatts, Jaden S  15 Chinook-PN          31.82                   
 -- Helmer, Liz L    15 PPST-PN               DQ                    
 -- Keith, Emma E    15 VAST-PN               NS                    
 -- Uwaoma, Amarach  15 KING-PN               NS                    
 
                Women - Team Rankings - Through Event 29                 
 
  1. King Aquatic Club                 595   2. Issaquah Swim Team              417.5
  3. Valley Aquatics                   361   4. Wave Aquatics                     312
  5. Bellevue Club Swim Team           294   6. Cascade Swim Club                 284
  7. Stingray Swim Team                227   8. Gold's Aquatics Club              217
  9. University Place Aquatic Club     169  10. Bainbridge Island Swim Club       143
 11. Fife Area Swim Team               127  12. Poulsbo Piranha Swim Team         114
 13. Pro Swimming                      105  14. Chinook Aquatic Club               90
 15. Thurston Olympians Swim Club       89  16. Unattached King Aquatic Club       76
 17. South Snohomish County Dolphin     73  18. Evergreen Swim Club                52
 19. UnAtt - Cascade Swim Club        34.5  20. Metro Aquatics                     21
 21. Tacoma Swim Club                   12  22. UnAtt - Bellevue Club Swim Tea      9