King County Aquatics Center - Site License             3/11/2018 - 5:29 PM
             2018 PN Spring Showdown - 3/10/2018 to 3/11/2018              
              Hosted by Wave Aquatics, Sanction #: 1803-SP05               
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
 
 Event 26  Boys 11-12 200 Yard IM
=========================================================================
               3:05.59  11-12 SVR
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Kabacy, Alex E   12 KING-PN           2:33.58    2:30.33 SVR     20  
                 33.09      1:12.02 (38.93)
        1:55.32 (43.30)     2:30.33 (35.01)
  2 Zablocki, Dex J  12 IST-PN            2:34.87    2:35.02 SVR     17  
                 33.85      1:16.15 (42.30)
        1:59.21 (43.06)     2:35.02 (35.81)
  3 Rollosson, Jack  11 UPAC-PN           2:39.02    2:43.33 SVR     16  
                 36.59      1:19.14 (42.55)
        2:06.61 (47.47)     2:43.33 (36.72)
  4 Colloton, Conno  11 GAC-PN            2:44.26    2:46.55 SVR     15  
                 36.95      1:19.69 (42.74)
        2:11.39 (51.70)     2:46.55 (35.16)
 -- Lim, Jared Y     12 PRO-PN            2:38.60         NS        
 -- Doan, Dylan D    12 BC-PN             2:34.94         NS        
 -- Cong, Haolin     11 IST-PN            2:39.83         NS        
 -- Fitzpatrick, Ki  11 BC-PN             2:36.89         NS        
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 -- Lundblad, Lawre  11 IST-PN            2:46.80         X         
                 37.00      1:20.01 (43.01)
        2:10.02 (50.01)     2:46.80 (36.78)
 -- Jain, Aarjav     11 WAVE-PN               DQ                    
                 38.97      1:16.83 (37.86)
        2:07.11 (50.28)          DQ (34.19)
 
 Event 26  Boys 13-14 200 Yard IM
=========================================================================
               2:36.49  13-14 SVR
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Kwon, Eric G     14 UPAC-PN           2:08.66    2:10.45 SVR     20  
                 27.85      1:01.25 (33.40)
        1:40.04 (38.79)     2:10.45 (30.41)
  2 Beers, Isaac K   14 PPST-PN           2:15.68    2:13.56 SVR     17  
                 29.64      1:01.62 (31.98)
        1:43.15 (41.53)     2:13.56 (30.41)
  3 Stefanski, Ian   13 PPST-PN           2:15.88    2:13.67 SVR     16  
                 30.63      1:03.67 (33.04)
        1:44.09 (40.42)     2:13.67 (29.58)
  4 Nguyen, Alex     14 KING-PN           2:14.58    2:14.58 SVR     15  
                 29.40      1:05.43 (36.03)
        1:44.19 (38.76)     2:14.58 (30.39)
  5 Birgfeld, Cade   14 CSC-PN            2:15.17    2:15.69 SVR     14  
                 28.47      1:02.78 (34.31)
        1:43.75 (40.97)     2:15.69 (31.94)
  6 Masse, J J       14 WAVE-PN           2:17.51    2:17.56 SVR     13  
                 29.80      1:05.37 (35.57)
        1:44.13 (38.76)     2:17.56 (33.43)
  7 Natwick, Colton  14 Chinook-PN        2:12.89    2:17.90 SVR     12  
                 29.28      1:04.77 (35.49)
        1:45.52 (40.75)     2:17.90 (32.38)
 -- Bell, Mitchell   14 BISC-PN           2:20.77         NS        
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Larrondo, Ricar  13 Chinook-PN        2:24.52    2:23.56 SVR      9  
                 30.77      1:06.45 (35.68)
        1:50.80 (44.35)     2:23.56 (32.76)
 10 Kaiser, Michael  13 IST-PN            2:26.60    2:25.81 SVR      7  
                 32.08      1:09.77 (37.69)
        1:53.22 (43.45)     2:25.81 (32.59)
 11 Jackson, Ben C   13 Chinook-PN        2:27.76    2:26.01 SVR      6  
                 32.24      1:08.30 (36.06)
        1:53.34 (45.04)     2:26.01 (32.67)
 12 Sieglock, Andre  13 IST-PN            2:28.82    2:28.90 SVR      5  
                 31.85      1:10.84 (38.99)
        1:55.80 (44.96)     2:28.90 (33.10)
 13 Brooks, Jackson  13 IST-PN            2:31.41    2:32.60 SVR      4  
                 32.37      1:11.06 (38.69)
        1:57.71 (46.65)     2:32.60 (34.89)
 -- Kameda, Tsuyosh  13 SSCD-PN           2:29.58         NS        
 -- Ruppe, John P    13 TOSC-PN           2:31.23         NS        
 -- Weng, Albert     13 IST-PN            2:30.69         NS        
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  2 Kwon, Logan A    14 UPAC-PN           2:11.97                   
                 29.44      1:03.35 (33.91)
        1:41.78 (38.43)     2:11.97 (30.19)
  8 Greenmun, Aidan  14 WAVE-PN           2:15.89                   
                 28.93      1:02.33 (33.40)
        1:42.02 (39.69)     2:15.89 (33.87)
 10 Hong, Daniel     14 IST-PN            2:18.44                   
                 31.68      1:07.16 (35.48)
        1:46.10 (38.94)     2:18.44 (32.34)
 11 Hu, Ryan Y       14 IST-PN            2:19.17                   
                 30.96      1:07.12 (36.16)
        1:46.83 (39.71)     2:19.17 (32.34)
 12 Myers, Russell   14 PRO-PN            2:19.78                   
                 28.63      1:04.38 (35.75)
        1:46.71 (42.33)     2:19.78 (33.07)
 13 Olson, Josh J    13 BC-PN             2:20.77                   
                 30.36      1:06.40 (36.04)
        1:48.91 (42.51)     2:20.77 (31.86)
 15 Longridge, Ian   13 BISC-PN           2:20.92                   
                 29.99      1:06.32 (36.33)
        1:47.57 (41.25)     2:20.92 (33.35)
 16 Ruan, Ryan V     13 ESC-PN            2:22.26                   
                 31.03      1:07.56 (36.53)
        1:49.23 (41.67)     2:22.26 (33.03)
 17 Hughes, Danniel  14 UPAC-PN           2:23.90                   
                 30.75      1:07.51 (36.76)
        1:51.27 (43.76)     2:23.90 (32.63)
 18 Zhang, Kevin     13 KING-PN           2:24.15                   
                 30.29      1:06.36 (36.07)
        1:50.98 (44.62)     2:24.15 (33.17)
 20 Lee, Nicholas W  14 CSC-PN            2:24.94                   
                 31.27      1:07.94 (36.67)
        1:52.24 (44.30)     2:24.94 (32.70)
 22 Tom, Trevor N    13 Chinook-PN        2:26.92                   
                 33.06      1:10.62 (37.56)
        1:52.25 (41.63)     2:26.92 (34.67)
 24 Sievenpiper, Ma  13 PPST-PN           2:28.37                   
                 32.19      1:07.67 (35.48)
        1:54.00 (46.33)     2:28.37 (34.37)
 26 Wang, Vincent    13 BC-PN             2:29.36                   
                 31.17      1:08.94 (37.77)
        1:55.29 (46.35)     2:29.36 (34.07)
 28 Kwon, Matthew S  13 BC-PN             2:29.89                   
                 33.53      1:11.29 (37.76)
        1:56.17 (44.88)     2:29.89 (33.72)
 32 Misiuda, Ignacy  13 WAVE-PN           2:32.23                   
                 33.77      1:12.63 (38.86)
        1:56.55 (43.92)     2:32.23 (35.68)
 33 Fletcher, Jack   13 IST-PN            2:35.06                   
                 35.41      1:15.04 (39.63)
        2:00.87 (45.83)     2:35.06 (34.19)
 34 Doyle, Kellan K  13 KING-PN           2:36.01                   
                 33.64      1:13.74 (40.10)
        2:01.12 (47.38)     2:36.01 (34.89)
 35 Zhang, Bill L    13 KING-PN           2:36.12                   
                 32.09      1:12.43 (40.34)
        2:01.24 (48.81)     2:36.12 (34.88)
 36 Huang, Ryan      13 PRO-PN            2:41.78                   
                 32.01      1:12.54 (40.53)
        2:03.34 (50.80)     2:41.78 (38.44)
 -- Holod, Oliver    14 SSCD-PN               DQ                    
 -- Major, Levi      13 PRO-PN                DQ                    
 -- McKnight, Ian R  14 BC-PN                 NS                    
 -- McNeff, Ryan D   14 CSC-PN                NS                    
 -- Baumoel, Kyler   13 PRO-PN                NS                    
 -- Tan, Alfred S    13 BC-PN                 NS                    
 
 Event 26  Boys 15 & Over 200 Yard IM
=========================================================================
               2:04.49  15&O NWAG
               2:19.49  15&O SHO
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Yamane, Peter L  15 CSC-PN            2:10.27    2:08.19 SHO     20  
                 27.42        59.00 (31.58)
        1:38.31 (39.31)     2:08.19 (29.88)
  2 Gassman, Jamie   15 GAC-PN            2:13.05    2:13.12 SHO     17  
                 29.25      1:01.75 (32.50)
        1:42.08 (40.33)     2:13.12 (31.04)
  3 Sundin, Carter   15 IST-PN            2:15.97    2:17.01 SHO     16  
                 29.31      1:04.44 (35.13)
        1:46.15 (41.71)     2:17.01 (30.86)
  4 Fosler, Hunter   17 GAC-PN            2:17.72    2:20.05         15  
                 31.79      1:06.57 (34.78)
        1:48.11 (41.54)     2:20.05 (31.94)
  5 Poggemann, Conn  15 IST-PN            2:15.27    2:20.86         14  
                 29.79      1:07.06 (37.27)
        1:46.92 (39.86)     2:20.86 (33.94)
  6 Evans, Kainoa B  15 GAC-PN            2:20.53    2:21.11         13  
                 31.15      1:05.41 (34.26)
        1:48.09 (42.68)     2:21.11 (33.02)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  1 Kwon, Jeffrey T  15 BC-PN             2:08.29                   
                 28.35      1:00.80 (32.45)
        1:38.00 (37.20)     2:08.29 (30.29)
  3 Zhuang, Andrew   15 PRO-PN            2:11.49                   
                 28.62      1:03.04 (34.42)
        1:41.63 (38.59)     2:11.49 (29.86)
  4 Berde, Sam T     15 KING-PN           2:11.65                   
                 27.78      1:02.20 (34.42)
        1:42.80 (40.60)     2:11.65 (28.85)
  5 Song, David G    15 IST-PN            2:12.24                   
                 29.44      1:03.63 (34.19)
        1:41.31 (37.68)     2:12.24 (30.93)
  8 Ma, Kenneth R    15 BC-PN             2:15.47                   
                 28.88      1:02.92 (34.04)
        1:43.73 (40.81)     2:15.47 (31.74)
 11 Feyedelem, Kody  15 UPAC-PN           2:18.09                   
                 31.29      1:03.94 (32.65)
        1:46.56 (42.62)     2:18.09 (31.53)
 12 Ehlers, Kevin M  18 IST-PN            2:18.69                   
                 28.15      1:02.89 (34.74)
        1:45.28 (42.39)     2:18.69 (33.41)
 -- Wei, Vincent C   15 BC-PN                 NS                    
 -- Donahue, Connor  15 Chinook-PN            NS                    
 -- Ma, Julian F     15 KING-PN               NS                    
 -- Han, Daniel S    16 FAST-PN               NS                    
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 26                  
 
  1. Bellevue Club Swim Team         746.5   2. King Aquatic Club                 723
  3. Cascade Swim Club                 581   4. Issaquah Swim Team                553
  5. Wave Aquatics                     417   6. Pro Swimming                      359
  7. Bainbridge Island Swim Club     347.5   8. Gold's Aquatics Club              241
  9. University Place Aquatic Club     213  10. Stingray Swim Team                189
 11. Evergreen Swim Club             178.5  12. Chinook Aquatic Club              178
 13. Poulsbo Piranha Swim Team         148  14. Valley Aquatics                 108.5
 15. Quick Water Swim Club              56  16. UnAtt - Bellevue Club Swim Tea     47
 17. Vashon Stingrays Swim Team         45  18. Unattached King Aquatic Club       39
 19. Fife Area Swim Team                33  20. Thurston Olympians Swim Club       29
 21. Puget Sound Swim Club              26  22. Metro Aquatics                     23