King County Aquatics Center - Site License             3/10/2018 - 4:32 PM
             2018 PN Spring Showdown - 3/10/2018 to 3/11/2018              
              Hosted by Wave Aquatics, Sanction #: 1803-SP05               
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
 
 Event 24  Boys 8 & Under 100 Yard IM
=========================================================================
               1:45.09  8&U SVR
               1:45.09  8&U SHO
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Song, Zizi Z      8 PRO-PN            1:27.20    1:29.80 SVR     20  
                 42.47      1:29.80 (47.33)
  2 Jones, Dylan M    8 CSC-PN            1:36.27    1:31.72 SVR     17  
                 42.44      1:31.72 (49.28)
  3 Tuomisto, Rysen   8 SRST-PN           1:29.52    1:31.97 SVR     16  
                 43.64      1:31.97 (48.33)
  4 Kaneshiro, Alex   8 CSC-PN            1:36.96    1:34.85 SVR     15  
                 46.99      1:34.85 (47.86)
  5 Ni, Kevin         8 WAVE-PN           1:39.11    1:39.75 SVR     14  
                 49.00      1:39.75 (50.75)
  6 Choy, Matthew K   8 WAVE-PN           1:43.70    1:41.27 SVR     13  
                 47.29      1:41.27 (53.98)
 -- Jennings, Jacob   8 BC-PN             1:29.32        XDQ        
                 43.59           DQ (49.40)
 -- Garr, Connor C    7 BC-PN             1:37.85         DQ        
                 48.37           DQ (54.93)
 -- Bellin, Grant W   7 UPAC-PN           1:43.64         DQ        
                 46.31           DQ (50.74)
 -- Mejlaender, Aks   8 BC-PN             1:31.82         DQ        
                 43.64           DQ (49.71)
 -- Cho, Conner J     8 BC-PN             1:36.68         NS        
 
 Event 24  Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
=========================================================================
               1:45.09  9 SVR
               1:45.09  9 SHO
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Inoue, Sota       9 BISC-PN           1:19.46    1:17.39 SVR     20  
                 35.83      1:17.39 (41.56)
  2 Ho, William M     9 KING-PN           1:18.45    1:18.36 SVR     17  
                 36.02      1:18.36 (42.34)
  3 Hu, Nathan Y      9 IST-PN            1:19.26    1:20.51 SVR     16  
                 37.21      1:20.51 (43.30)
  4 Renninger, Jona   9 ESC-PN            1:25.26    1:22.17 SVR     15  
                 39.23      1:22.17 (42.94)
  5 Nguyen, Kaden K   9 UN-PN             1:21.49    1:23.00 SVR     14  
                 39.09      1:23.00 (43.91)
  6 Curley, Kian M    9 BC-PN             1:26.20    1:23.33 SVR     13  
                 38.21      1:23.33 (45.12)
  7 Bowen, Ethan J    9 IST-PN            1:22.53    1:23.43 SVR     12  
                 40.64      1:23.43 (42.79)
  8 Matsumura, Jun    9 CSC-PN            1:23.50    1:24.75 SVR     11  
                 40.01      1:24.75 (44.74)
  9 Bui, Jonathan M   9 CSC-PN            1:26.40    1:25.36 SVR      9  
                 39.40      1:25.36 (45.96)
 10 Shaw, Nathan W    9 BC-PN             1:24.32    1:26.38 SVR      7  
                 39.31      1:26.38 (47.07)
 11 Nguyen, Anthyme   9 CSC-PN            1:29.38    1:27.69 SVR      6  
                 42.03      1:27.69 (45.66)
 12 Wolf, Chandler    9 VAST-PN           1:35.11    1:29.13 SVR      5  
                 42.80      1:29.13 (46.33)
 13 Sanders, Prenti   9 ESC-PN            1:30.81    1:29.88 SVR      3  
                 45.12      1:29.88 (44.76)
 14 Plunkett, Chris   9 PSSC-PN           1:37.40    1:30.01 SVR      2  
                 41.32      1:30.01 (48.69)
 15 Tan, Collin P     9 IST-PN            1:27.85    1:30.42 SVR      1  
                 44.91      1:30.42 (45.51)
 16 Jones, Bennett    9 CSC-PN            1:35.80    1:31.72 SVR    
                 43.62      1:31.72 (48.10)
 17 Ma, William B     9 KING-PN           1:30.41    1:32.97 SVR    
                 45.33      1:32.97 (47.64)
 18 Kuznetsov, Mich   9 PRO-PN            1:26.37    1:33.57 SVR    
                 41.67      1:33.57 (51.90)
 19 Drazich, Carter   9 WAVE-PN           1:35.09    1:34.05 SVR    
                 43.06      1:34.05 (50.99)
 20 Downing, Logan    9 GAC-PN            1:38.18    1:35.03 SVR    
                 43.82      1:35.03 (51.21)
 21 VanHuis, Josh M   9 PPST-PN           1:34.17    1:36.01 SVR    
                 44.86      1:36.01 (51.15)
 22 Grandmont, Char   9 PPST-PN           1:33.91    1:37.05 SVR    
                 46.69      1:37.05 (50.36)
 22 Muilenburg, Zan   9 CSC-PN            1:41.99    1:37.05 SVR    
                 46.31      1:37.05 (50.74)
 24 Vala, Adhvik R    9 IST-PN            1:37.15    1:39.07 SVR    
                 43.20      1:39.07 (55.87)
 25 Benedict, Duang   9 QWSC-PN           1:37.01    1:39.92 SVR    
                 49.42      1:39.92 (50.50)
 26 Jones, Wyatt A    9 CSC-PN            1:42.94    1:42.41 SVR    
                 49.64      1:42.41 (52.77)
 27 Hanaoka, Brando   9 BC-PN             1:43.00    1:44.01 SVR    
                 49.91      1:44.01 (54.10)
 28 Letson, Ian N     9 BISC-PN           1:43.72    1:44.70 SVR    
                 45.78      1:44.70 (58.92)
 29 Du, Evan          9 BC-PN             1:43.97    1:45.11        
                 50.07      1:45.11 (55.04)
 -- Cotter, Liam H    9 UPAC-PN           1:23.79   X1:29.64 SVR      4  
                 41.94      1:29.64 (47.70)
 -- Killebrew, Kye    9 GAC-PN            1:33.38         NS        
 -- Lipton, Beckett   9 BISC-PN           1:37.93         NS        
 -- Canaday, Cole S   9 IST-PN            1:22.75         NS        
 -- Kafchinski, And   9 PRO-PN            1:35.24         NS        
 -- Tan, Zach M       9 PRO-PN            1:26.30         NS        
 
 Event 24  Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
=========================================================================
               1:45.09  10 SVR
               1:45.09  10 SHO
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Petchdenlarp, T  10 PRO-PN            1:19.43    1:17.61 SVR     20  
                 36.94      1:17.61 (40.67)
  2 Hou, Eli S       10 BC-PN             1:19.54    1:18.83 SVR     17  
                 35.76      1:18.83 (43.07)
  3 Cox, Carter J    10 BISC-PN           1:22.10    1:19.18 SVR     16  
                 34.40      1:19.18 (44.78)
  4 Chen, Lucas      10 PRO-PN            1:21.36    1:21.60 SVR     15  
                 37.84      1:21.60 (43.76)
  5 Lee, Daniel J    10 BC-PN             1:22.66    1:21.90 SVR     14  
                 37.61      1:21.90 (44.29)
  6 Petchdenlarp, N  10 PRO-PN            1:19.49    1:22.78 SVR     13  
                 41.10      1:22.78 (41.68)
  7 Abdelrahman, Om  10 KING-PN           1:23.77    1:22.84 SVR     12  
                 36.62      1:22.84 (46.22)
  8 Butcher, Jackso  10 KING-PN           1:22.44    1:23.35 SVR     11  
                 37.44      1:23.35 (45.91)
  9 Duran, Colin G   10 KING-PN           1:26.66    1:23.76 SVR      9  
                 38.46      1:23.76 (45.30)
 10 Headrick, Sam J  10 BC-PN             1:24.55    1:24.31 SVR      7  
                 38.47      1:24.31 (45.84)
 11 Bemis, Trent E   10 UPAC-PN           1:24.03    1:24.61 SVR      6  
                 37.67      1:24.61 (46.94)
 12 Wu, Tony R       10 BC-PN             1:27.17    1:25.62 SVR      5  
                 39.99      1:25.62 (45.63)
 13 Menshutkin, Ale  10 CSC-PN            1:25.70    1:26.14 SVR      4  
                 40.03      1:26.14 (46.11)
 14 Hasan, Abdullah  10 IST-PN            1:26.15    1:26.30 SVR      3  
                 39.38      1:26.30 (46.92)
 15 Major, Daniel    10 PRO-PN            1:27.70    1:27.45 SVR      2  
                 40.51      1:27.45 (46.94)
 16 Sawicki, Daniel  10 WAVE-PN           1:29.18    1:29.82 SVR      1  
                 40.45      1:29.82 (49.37)
 17 Vu, Dylan D      10 WAVE-PN           1:30.70    1:29.99 SVR    
                 42.92      1:29.99 (47.07)
 18 LeClercq, Jack   10 BC-PN             1:30.45    1:31.28 SVR    
                 44.54      1:31.28 (46.74)
 19 Dykstra, Sevren  10 CSC-PN            1:28.97    1:33.93 SVR    
                 44.91      1:33.93 (49.02)
 20 James, Adam W    10 UPAC-PN           1:33.16    1:34.07 SVR    
                 44.81      1:34.07 (49.26)
 21 Stetson, Finn R  10 SEAL-PN           1:42.52    1:34.87 SVR    
                 48.46      1:34.87 (46.41)
 22 Scott, Travis L  10 TSC-PN            1:38.15    1:35.23 SVR    
                 46.57      1:35.23 (48.66)
 23 Davis, Theo B    10 CSC-PN            1:37.61    1:38.71 SVR    
                 48.55      1:38.71 (50.16)
 24 Chubb, Ethan N   10 UPAC-PN           1:43.82    1:41.26 SVR    
                 50.41      1:41.26 (50.85)
 25 Mezey, Nicholas  10 CSC-PN            1:40.58    1:43.34 SVR    
                 48.88      1:43.34 (54.46)
 26 Enns, Skylar M   10 IST-PN            1:39.67    1:44.30 SVR    
                 50.38      1:44.30 (53.92)
 -- Coombs, Andrew   10 ESC-PN            1:24.54         DQ        
                 38.54           DQ (43.06)
 -- Cunliffe, Ben D  10 BC-PN             1:44.45         DQ        
                 52.72           DQ (54.83)
 -- Staddon-Smith,   10 BC-PN             1:39.37         DQ        
                 51.61           DQ (52.47)
 -- Na, Ethan H      10 WAVE-PN           1:28.06         DQ        
                 42.50           DQ (46.59)
 -- Brown, Justin J  10 BC-PN             1:22.99         NS        
 -- Yalcin, Josh E   10 KING-PN           1:32.93         NS        
 -- Chebotaryov, An  10 WAVE-PN           1:31.24         NS        
 -- Kim, Philip      10 KING-PN           1:30.81         NS        
 -- Yen, Arthur C    10 BC-PN             1:31.92         NS        
 -- Managuli, Anees  10 WAVE-PN           1:27.04         NS        
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 24                  
 
  1. King Aquatic Club                 407   2. Bellevue Club Swim Team         387.5
  3. Cascade Swim Club                 344   4. Pro Swimming                      312
  5. Bainbridge Island Swim Club     233.5   6. Issaquah Swim Team                210
  7. Evergreen Swim Club             135.5   8. Wave Aquatics                      90
  9. Valley Aquatics                  82.5  10. Stingray Swim Team                 76
 11. Poulsbo Piranha Swim Team          62  12. University Place Aquatic Club      60
 13. UnAtt - Bellevue Club Swim Tea     47  14. Vashon Stingrays Swim Team         45
 15. Unattached King Aquatic Club       39  16. Thurston Olympians Swim Club       29
 17. Puget Sound Swim Club              26  17. Gold's Aquatics Club               26
 19. Quick Water Swim Club              10