King County Aquatics Center - Site License             3/10/2018 - 6:52 PM
             2018 PN Spring Showdown - 3/10/2018 to 3/11/2018              
              Hosted by Wave Aquatics, Sanction #: 1803-SP05               
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
 
 Event 17  Girls 13-14 100 Yard IM
=========================================================================
               1:23.89  13-14 SVR
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Ray, Ashley E    14 VAST-PN           1:03.58    1:03.32 SVR     20  
                 30.14      1:03.32 (33.18)
  2 Lambert, Nalani  14 ESC-PN            1:06.87    1:07.65 SVR     17  
                 30.57      1:07.65 (37.08)
  3 Patterson, Elli  13 CSC-PN            1:07.56    1:07.78 SVR     16  
                 31.49      1:07.78 (36.29)
  4 Tran, Nicole N   13 VAST-PN           1:08.47    1:07.81 SVR     15  
                 31.43      1:07.81 (36.38)
  5 Brumfield, Kyle  13 WAVE-PN           1:08.62    1:08.30 SVR     14  
                 31.06      1:08.30 (37.24)
  6 Blume, Natalie   13 CSC-PN            1:08.99    1:08.89 SVR     13  
                 31.36      1:08.89 (37.53)
  7 Norman, Rebecca  14 TOSC-PN           1:08.57    1:08.91 SVR     12  
                 30.39      1:08.91 (38.52)
  8 Tuinukuafe, Ann  13 BISC-PN           1:07.64    1:08.96 SVR     11  
                 32.62      1:08.96 (36.34)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Greseth, Kylee   14 KING-PN           1:09.33    1:08.65 SVR      9  
                 31.90      1:08.65 (36.75)
 10 Vuong, Tiffany   14 SRST-PN           1:09.20    1:09.22 SVR      7  
                 31.44      1:09.22 (37.78)
 11 Napalan, Ava N   14 IST-PN            1:09.83    1:10.34 SVR      6  
                 32.03      1:10.34 (38.31)
 12 Karnikis, Madel  13 CSC-PN            1:11.62    1:10.79 SVR      5  
                 34.50      1:10.79 (36.29)
 13 Bell, Cameron H  13 CSC-PN            1:10.32    1:10.88 SVR      4  
                 33.47      1:10.88 (37.41)
 14 Johnson, Lauren  14 SSCD-PN           1:11.32    1:11.91 SVR      3  
                 33.46      1:11.91 (38.45)
 15 Bazan, Ella A    13 CSC-PN            1:11.62    1:12.02 SVR      2  
                 32.76      1:12.02 (39.26)
 16 Lew, Emily C     13 Chinook-PN        1:12.56    1:12.49 SVR      1  
                 34.51      1:12.49 (37.98)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 12 Jaeger, Meyli A  14 CSC-PN            1:10.01                   
                 32.75      1:10.01 (37.26)
 17 Roberts, Xylia   13 UN-PN             1:11.64                   
                 33.14      1:11.64 (38.50)
 19 Wu, Cathy        13 IST-PN            1:13.06                   
                 35.55      1:13.06 (37.51)
 
 Event 17  Girls 15 & Over 100 Yard IM
=========================================================================
               1:14.89  15&O SHO
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Ruckman, Hannah  17 Chinook-PN        1:09.32    1:07.55 SHO     20  
                 31.12      1:07.55 (36.43)
  2 White, Mikaela   15 GAC-PN            1:09.10    1:08.65 SHO     17  
                 30.81      1:08.65 (37.84)
  3 Meyers, Julia G  15 IST-PN            1:08.82    1:09.05 SHO     16  
                 31.48      1:09.05 (37.57)
  4 Denton, Annie S  16 PRO-PN            1:10.90    1:11.28 SHO     15  
                 33.48      1:11.28 (37.80)
  5 Ringwood, Kaitl  15 GAC-PN            1:13.77    1:12.29 SHO     14  
                 32.68      1:12.29 (39.61)
  6 Ramirez, KelliA  15 GAC-PN            1:14.92    1:15.57         13  
                 35.20      1:15.57 (40.37)
 -- Schedrin, Rache  15 UPAC-PN           1:09.19         NS        
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  6 Wiegand, Aleena  15 MMSC-PN           1:11.52                   
                 33.93      1:11.52 (37.59)
  9 Ly, Vicki        16 CSC-PN            1:17.36                   
                 37.04      1:17.36 (40.32)
 -- Keith, Emma E    15 VAST-PN               NS                    
 -- Ulvin, Madelyn   16 GAC-PN                NS                    
 
                Women - Team Rankings - Through Event 17                 
 
  1. King Aquatic Club                 443   2. Issaquah Swim Team              358.5
  3. Bellevue Club Swim Team           258   3. Valley Aquatics                   258
  5. Cascade Swim Club                 230   6. Wave Aquatics                     218
  7. Stingray Swim Team                177   8. Gold's Aquatics Club              157
  9. University Place Aquatic Club     140  10. Bainbridge Island Swim Club       115
 11. Fife Area Swim Team                93  12. Pro Swimming                       92
 13. Poulsbo Piranha Swim Team          79  14. Chinook Aquatic Club               72
 15. Thurston Olympians Swim Club       60  16. Unattached King Aquatic Club       54
 17. Evergreen Swim Club                52  18. South Snohomish County Dolphin     40
 19. UnAtt - Cascade Swim Club        34.5  20. Metro Aquatics                     21
 21. UnAtt - Bellevue Club Swim Tea      9