King County Aquatics Center - Site License             3/10/2018 - 6:38 PM
             2018 PN Spring Showdown - 3/10/2018 to 3/11/2018              
              Hosted by Wave Aquatics, Sanction #: 1803-SP05               
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
 
 Event 10  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
               1:41.39  11-12 SVR
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Cong, Haolin     11 IST-PN            1:19.60    1:19.88 SVR     20  
                 38.36      1:19.88 (41.52)
  2 Lin, Andrew      12 PRO-PN            1:20.23    1:20.74 SVR     17  
                 37.54      1:20.74 (43.20)
  3 Greenmun, Natha  12 WAVE-PN           1:21.33    1:21.18 SVR     16  
                 38.26      1:21.18 (42.92)
  4 Lundblad, Lawre  11 IST-PN            1:24.51    1:26.76 SVR     15  
                 42.37      1:26.76 (44.39)
  5 Ni, Owen         11 WAVE-PN           1:26.85    1:27.32 SVR     14  
                 41.81      1:27.32 (45.51)
  6 Liu, Ethan Y     11 BC-PN             1:26.78    1:27.97 SVR     13  
                 41.66      1:27.97 (46.31)
 -- Fitzpatrick, Ki  11 BC-PN             1:23.08         DQ        
                 37.91           DQ (42.99)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  1 Zhang, Johnatha  12 BC-PN             1:16.80                   
                 37.41      1:16.80 (39.39)
  2 Wong, Caden W    12 BC-PN             1:17.25                   
                 36.96      1:17.25 (40.29)
  8 Windham, Lucas   11 Chinook-PN        1:26.21                   
                 40.39      1:26.21 (45.82)
 -- Yen, Eric C      11 BC-PN                 NS                    
 
 Event 10  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
               1:26.89  13-14 SVR
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Greenmun, Aidan  14 WAVE-PN           1:06.51    1:05.76 SVR     20  
                 31.14      1:05.76 (34.62)
  2 Masse, J J       14 WAVE-PN           1:06.57    1:06.18 SVR     17  
                 31.02      1:06.18 (35.16)
  3 Gordon, Soren M  14 GAC-PN            1:09.04    1:08.73 SVR     16  
                 32.51      1:08.73 (36.22)
  4 Kannam, Suhas S  14 WAVE-PN           1:09.05    1:08.84 SVR     15  
                 32.65      1:08.84 (36.19)
  5 Weber, Owen B    14 KING-PN           1:09.77    1:09.11 SVR     14  
                 32.75      1:09.11 (36.36)
  6 Natwick, Colton  14 Chinook-PN        1:11.19    1:09.88 SVR     13  
                 33.85      1:09.88 (36.03)
  7 Longridge, Ian   13 BISC-PN           1:10.86    1:10.96 SVR     12  
                 33.51      1:10.96 (37.45)
  8 Druzhkov, Timof  13 WAVE-PN           1:12.43    1:11.57 SVR     11  
                 34.08      1:11.57 (37.49)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Ruan, Ryan V     13 ESC-PN            1:13.18    1:13.13 SVR      9  
                 34.26      1:13.13 (38.87)
 10 Mun, Ryan J      14 GAC-PN            1:14.39    1:13.49 SVR      7  
                 34.63      1:13.49 (38.86)
 11 Markow, Sean L   13 PPST-PN           1:16.64    1:14.34 SVR      6  
                 34.68      1:14.34 (39.66)
 12 Misiuda, Ignacy  13 WAVE-PN           1:15.29    1:15.24 SVR      5  
                 36.40      1:15.24 (38.84)
 -- Lee, Brian B     14 BC-PN             1:12.44         DQ        
                 33.51           DQ (38.58)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  3 Hong, Daniel     14 IST-PN            1:08.79                   
                 32.35      1:08.79 (36.44)
  7 Nguyen, Alex     14 KING-PN           1:10.27                   
                 32.95      1:10.27 (37.32)
 10 Myers, Russell   14 PRO-PN            1:11.56                   
                 34.13      1:11.56 (37.43)
 13 Hu, Ryan Y       14 IST-PN            1:12.92                   
                 34.00      1:12.92 (38.92)
 14 Tom, Trevor N    13 Chinook-PN        1:13.17                   
                 34.96      1:13.17 (38.21)
 -- Tan, Alfred S    13 BC-PN                 NS                    
 
 Event 10  Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
               1:03.79  15&O NWAG
               1:10.79  15&O SHO
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Sato, Kevin J    15 BC-PN             1:07.10    1:06.44 SHO     20  
                 31.15      1:06.44 (35.29)
  2 Yeung, Ben C     15 SRST-PN           1:08.62    1:10.38 SHO     17  
                 33.21      1:10.38 (37.17)
  3 Evans, Kainoa B  15 GAC-PN            1:13.69    1:12.90         16  
                 33.83      1:12.90 (39.07)
 -- Lee, Kyle R      15 BC-PN             1:16.24         NS        
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  1 Ling, Ryan J     16 UPAC-PN           1:02.45                   
                 29.36      1:02.45 (33.09)
  2 Song, David G    15 IST-PN            1:06.33                   
                 31.31      1:06.33 (35.02)
  4 Harness, Andrew  15 CSC-PN            1:07.78                   
                 32.44      1:07.78 (35.34)
  6 Woods, Christop  16 KING-PN           1:10.01                   
                 33.28      1:10.01 (36.73)
  7 Zhuang, Andrew   15 PRO-PN            1:11.28                   
                 34.17      1:11.28 (37.11)
 -- Pungan, Luca     15 BC-PN                 NS                    
 -- Ma, Julian F     15 KING-PN               NS                    
 -- Williams, Rylan  15 BC-PN                 NS                    
 
                 Men - Team Rankings - Through Event 10                  
 
  1. Bellevue Club Swim Team           239   2. Wave Aquatics                     194
  3. King Aquatic Club                 162   4. Issaquah Swim Team                151
  5. Cascade Swim Club                 109   6. Gold's Aquatics Club              108
  7. Bainbridge Island Swim Club        84   8. Chinook Aquatic Club               74
  9. University Place Aquatic Club      66  10. Stingray Swim Team                 46
 11. Poulsbo Piranha Swim Team          33  12. Pro Swimming                       30
 13. Fife Area Swim Team                28  14. Evergreen Swim Club                18
 15. Quick Water Swim Club              17