King County Aquatics Center - Site License             3/10/2018 - 6:38 PM
             2018 PN Spring Showdown - 3/10/2018 to 3/11/2018              
              Hosted by Wave Aquatics, Sanction #: 1803-SP05               
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
 
 Event 8  Boys 13-14 50 Yard Backstroke
=========================================================================
                 36.69  13-14 SVR
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 McKinney, Austi  14 Chinook-PN          28.42      28.12 SVR     20  
  2 Weber, Owen B    14 KING-PN             29.21      28.95 SVR     17  
  3 Kwon, Logan A    14 UPAC-PN             30.14      29.68 SVR     16  
  4 English, Cole C  14 BC-PN               30.39      29.95 SVR     15  
  5 Bang-Knudsen, P  13 BISC-PN             31.02      30.14 SVR     14  
  6 Raizman, Ariel   13 PRO-PN              30.75      30.45 SVR     13  
  7 Lee, Nicholas W  14 CSC-PN              30.00      30.49 SVR     12  
  8 Bracilano, Coen  14 CSC-PN              30.83      30.61 SVR     11  
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Coombs, Aiden K  13 ESC-PN              31.56      31.64 SVR      9  
 10 Brooks, Jackson  13 IST-PN              31.79      32.05 SVR      7  
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  7 Zhu, Evan        14 PRO-PN              30.83                   
 11 Wang, Jonathan   13 PRO-PN              31.73                   
 -- Auffant, Danny   13 BC-PN                 DQ                    
 -- Zhang, Bill L    13 KING-PN               NS                    
 -- Zhang, Kevin     13 KING-PN               NS                    
 
 Event 8  Boys 15 & Over 50 Yard Backstroke
=========================================================================
                 31.39  15&O SHO
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
 
                            === A - Final ===                            
 
  1 Markow, Aron C   15 PPST-PN             25.56      25.23 SHO     20  
  2 Toguchi, Toshio  16 QWSC-PN             27.84      28.00 SHO     17  
  3 Feyedelem, Kody  15 UPAC-PN             28.37      28.50 SHO     16  
  4 Miller, Randy J  15 FAST-PN             30.26      29.83 SHO     15  
 -- Fosler, Hunter   17 GAC-PN              30.79         DQ        
 
                          === Preliminaries ===                          
 
  4 Easter, Patrick  16 PRO-PN              28.61                   
  5 Choo, Ethan H    15 SEAL-PN             29.57                   
  6 Ho, Henry H      16 KING-PN             29.79                   
  9 Stewart, Kale M  16 MMSC-PN             31.76                   
 10 Tung, James D    15 KING-PN             31.92                   
 
                  Men - Team Rankings - Through Event 8                  
 
  1. Bellevue Club Swim Team           206   2. King Aquatic Club                 148
  3. Issaquah Swim Team                116   4. Cascade Swim Club                 109
  5. Wave Aquatics                      96   6. Bainbridge Island Swim Club        72
  7. Gold's Aquatics Club               69   8. University Place Aquatic Club      66
  9. Chinook Aquatic Club               61  10. Stingray Swim Team                 29
 11. Fife Area Swim Team                28  12. Poulsbo Piranha Swim Team          27
 13. Quick Water Swim Club              17  14. Pro Swimming                       13
 15. Evergreen Swim Club                 9