King County Aquatics Center - Site License            12/10/2017 - 5:57 PM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 94  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
=========================================================================
         Meet: % 1:51.72  12/9/2012 Zackary I O'Haver, KING
          PNS: $ 1:48.56  3/22/2013 Zack O"Haver, KING
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Serafimovici, M  12 UPAC-PN           1:58.56    1:56.48         20  
                 26.88        56.37 (29.49)
        1:26.68 (30.31)     1:56.48 (29.80)
  2 Draeger, Samuel  12 FAST-PN           1:58.43    1:56.54         17  
                 26.94        56.55 (29.61)
        1:26.89 (30.34)     1:56.54 (29.65)
  3 Stefanski, Ian   12 PPST-PN           2:01.58    1:58.04         16  
                 27.85        58.25 (30.40)
        1:28.91 (30.66)     1:58.04 (29.13)
  4 Kim, Paul        12 BBST-PN           2:02.16    2:00.61         15  
                 28.10        58.68 (30.58)
        1:29.76 (31.08)     2:00.61 (30.85)
  5 Chew, Kyle       12 KING-PN           2:00.45    2:01.46         14  
                 27.44        58.19 (30.75)
        1:30.36 (32.17)     2:01.46 (31.10)
  6 Bricca, Ben      12 CAAT-PN           2:03.90    2:01.52         13  
                 28.06        59.50 (31.44)
        1:31.22 (31.72)     2:01.52 (30.30)
  7 Tuguinay, Juliu  12 Chinook-PN        2:04.36    2:04.33         12  
                 29.03      1:00.83 (31.80)
        1:32.96 (32.13)     2:04.33 (31.37)
  8 Ralston, Emmett  12 OCA-PN            2:04.34    2:05.37         11  
                 28.49      1:00.29 (31.80)
        1:32.84 (32.55)     2:05.37 (32.53)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Cratsenberg, Mi  11 BBST-PN           2:11.00    2:03.70          9  
                 28.88      1:00.47 (31.59)
        1:32.49 (32.02)     2:03.70 (31.21)
 10 Leo, Logan       12 TOSC-PN           2:06.59    2:04.83          7  
                 28.63      1:01.20 (32.57)
        1:33.87 (32.67)     2:04.83 (30.96)
 11 Wenker, Finn     12 BISC-PN           2:05.99    2:05.33          6  
                 28.43      1:00.25 (31.82)
        1:33.25 (33.00)     2:05.33 (32.08)
 12 Brown, Connor    12 BC-PN             2:07.96    2:06.22          5  
                 28.77      1:01.23 (32.46)
        1:34.23 (33.00)     2:06.22 (31.99)
 13 Stewart, Curtis  12 BISC-PN           2:09.05    2:07.52          4  
                 29.23      1:01.71 (32.48)
        1:35.09 (33.38)     2:07.52 (32.43)
 14 Witty, Thomas    12 BISC-PN           2:07.29    2:10.52          3  
                 29.46      1:02.62 (33.16)
        1:36.94 (34.32)     2:10.52 (33.58)
 15 Serafimovici, D  11 UPAC-PN           2:11.31    2:11.46          2  
                 30.27      1:04.04 (33.77)
        1:38.49 (34.45)     2:11.46 (32.97)
 16 Skiff, Conner    12 UPAC-PN           2:11.46    2:11.53          1  
                 30.38      1:04.13 (33.75)
        1:38.32 (34.19)     2:11.53 (33.21)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Lee, Nathaniel   11 CSC-PN            2:11.52                   
                 30.55      1:04.39 (33.84)
        1:38.91 (34.52)     2:11.52 (32.61)
 18 Doan, Dylan      11 BC-PN             2:15.93                   
                 30.48      1:04.55 (34.07)
        1:40.88 (36.33)     2:15.93 (35.05)
 19 Audette, Matthe  11 KING-PN           2:16.10                   
                 31.27      1:05.76 (34.49)
        1:41.85 (36.09)     2:16.10 (34.25)
 20 Sunwoo, Mason    11 BC-PN             2:17.84                   
                 30.19      1:04.65 (34.46)
        1:41.98 (37.33)     2:17.84 (35.86)
 21 Scott, Ben       11 CAAT-PN           2:17.89                   
                 30.23      1:05.20 (34.97)
        1:41.73 (36.53)     2:17.89 (36.16)
 22 Zettle, Elek     11 CSC-PN            2:18.41                   
                 32.32      1:07.96 (35.64)
        1:44.18 (36.22)     2:18.41 (34.23)
 23 Crowley, Walsh   11 VAST-PN           2:21.21                   
                 32.27      1:07.65 (35.38)
        1:44.86 (37.21)     2:21.21 (36.35)
 24 LeClercq, Davis  11 BC-PN             2:21.34                   
                 31.78      1:07.48 (35.70)
        1:44.82 (37.34)     2:21.34 (36.52)
 25 Loeffelholz, Br  11 BBST-PN           2:22.56                   
                 32.67      1:08.89 (36.22)
        1:46.02 (37.13)     2:22.56 (36.54)
 26 Farinas, Tico    11 BC-PN             2:23.56                   
                 33.19      1:11.62 (38.43)
        1:49.12 (37.50)     2:23.56 (34.44)
 27 Duan, Geoffrey   11 CSC-PN            2:25.53                   
                 32.91      1:09.96 (37.05)
        1:47.85 (37.89)     2:25.53 (37.68)
 -- Wong, Aaron      11 PRO-PN                NS                    
 
                 Combined Team Scores - Through Event 94                 
 
  1. King Aquatic Club              3240.5   2. Bellevue Club Swim Team          2683
  3. Olympic Cascade Aquatics         1318   4. Bainbridge Island Swim Club      1178
  5. Pro Swimming                      940   6. Cascade Swim Club               927.5
  7. Central Area Aquatics Team      907.5   8. Pacific Dragons Swim Team       833.5
  9. University Place Aquatic Club     816  10. Bellingham Bay Swim Team          765
 11. Issaquah Swim Team              725.5  12. Wave Aquatics                     393
 13. South Snohomish County Dolphin    340  14. Excel Swim Club                   318
 15. Poulsbo Piranha Swim Team         234  16. West Coast Aquatics               216
 17. Fife Area Swim Team               203  18. Valley Aquatics                 189.5
 19. Evergreen Swim Club               180  20. Stingray Swim Team              155.5
 21. Eastside Aquatic Swim Team        110  22. Unatt-University Place Aquatic    108
 23. Thunderbird Aquatic Club          100  24. Unattached King Aquatic Club       96
 25. Chinook Aquatic Club               95  26. Gold's Aquatics Club               85
 27. Thurston Olympians Swim Club       80  28. Mighty Marlins Swim Club           71
 29. North Whidbey Aquatic Club         59  30. Bremerton YMCA Swim Team         55.5
 31. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     48  31. Port Angeles Swim Club             48
 33. Metro Aquatics                     36  34. Puget Sound Aquatics               14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11  36. Vashon Stingrays Swim Team          6