King County Aquatics Center - Site License            12/10/2017 - 5:51 PM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 93  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
=========================================================================
         Meet: % 1:57.10  12/8/2001 Leslie Roberson, SBAY
          PNS: $ 1:54.38  1/31/2002 Leslie Roberson, SBAY
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Lei, Megan       12 KING-PN           2:04.09    2:01.50         20  
                 27.98        59.30 (31.32)
        1:31.01 (31.71)     2:01.50 (30.49)
  2 Chen, Michelle   12 PRO-PN            2:05.26    2:02.22         17  
                 28.08        59.17 (31.09)
        1:31.14 (31.97)     2:02.22 (31.08)
  3 Straley, Maggie  12 CAAT-PN           2:05.58    2:03.13         16  
                 27.73        58.65 (30.92)
        1:30.88 (32.23)     2:03.13 (32.25)
  4 Krajcovic, Zosi  12 SRST-PN           2:05.02    2:04.14         14.5
                 28.73        59.99 (31.26)
        1:32.21 (32.22)     2:04.14 (31.93)
  4 Lesh, Natalie    12 CSC-PN            2:04.01    2:04.14         14.5
                 28.17      1:00.20 (32.03)
        1:32.92 (32.72)     2:04.14 (31.22)
  6 Canaday, Keaton  12 IST-PN            2:06.25    2:05.21         13  
                 29.22      1:00.89 (31.67)
        1:33.49 (32.60)     2:05.21 (31.72)
  7 Girotto, Kaitly  12 BC-PN             2:06.08    2:05.23         12  
                 28.73      1:00.08 (31.35)
        1:32.88 (32.80)     2:05.23 (32.35)
  8 Matsumura, Yuko  12 CSC-PN            2:06.63    2:08.85         11  
                 29.25      1:01.50 (32.25)
        1:35.16 (33.66)     2:08.85 (33.69)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Andrews, Cather  11 CSC-PN            2:06.99    2:05.05          9  
                 28.74      1:00.93 (32.19)
        1:34.39 (33.46)     2:05.05 (30.66)
 10 Wichelmann, Slo  12 KING-PN           2:07.23    2:05.44          7  
                 29.47      1:00.96 (31.49)
        1:34.51 (33.55)     2:05.44 (30.93)
 11 Robertson, Abby  12 OCA-PN            2:07.67    2:05.66          6  
                 29.06      1:00.70 (31.64)
        1:33.51 (32.81)     2:05.66 (32.15)
 12 Yin, Renee       12 WAVE-PN           2:07.27    2:06.48          5  
                 29.37      1:02.03 (32.66)
        1:34.81 (32.78)     2:06.48 (31.67)
 13 Gill, Julie      12 BBST-PN           2:08.47    2:06.99          4  
                 29.88      1:01.88 (32.00)
        1:34.96 (33.08)     2:06.99 (32.03)
 14 Avansino, Mia    12 BC-PN             2:09.72    2:07.74          3  
                 29.98      1:02.14 (32.16)
        1:35.06 (32.92)     2:07.74 (32.68)
 15 Gruner, Ava      12 OCA-PN            2:09.08    2:09.38          2  
                 30.02      1:02.83 (32.81)
        1:36.22 (33.39)     2:09.38 (33.16)
 16 Woare, Vivian    12 CAAT-PN           2:11.55    2:10.83          1  
                 29.27      1:02.77 (33.50)
        1:37.36 (34.59)     2:10.83 (33.47)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 15 Blume, Natalie   12 CSC-PN            2:09.23                   
                 29.73      1:02.64 (32.91)
        1:36.15 (33.51)     2:09.23 (33.08)
 17 Tilley, Jaeli    12 BBST-PN           2:10.27                   
                 29.59      1:02.26 (32.67)
        1:36.48 (34.22)     2:10.27 (33.79)
 19 Curley, Malia    12 BC-PN             2:11.80                   
                 29.32      1:02.51 (33.19)
        1:36.79 (34.28)     2:11.80 (35.01)
 20 Williams, Moira  11 XCEL-PN           2:11.85                   
                 30.28      1:03.89 (33.61)
        1:38.47 (34.58)     2:11.85 (33.38)
 21 Gelfand, Hope    12 CSC-PN            2:12.53                   
                 30.31      1:04.12 (33.81)
        1:38.88 (34.76)     2:12.53 (33.65)
 22 Tyson, Kiersten  11 NWAC-PN           2:12.73                   
                 30.77      1:05.16 (34.39)
        1:39.01 (33.85)     2:12.73 (33.72)
 23 Lemke, Saylor    12 XCEL-PN           2:13.43                   
                 30.52      1:04.53 (34.01)
        1:39.86 (35.33)     2:13.43 (33.57)
 24 Cockrill, Savan  12 CAAT-PN           2:13.58                   
                 30.49      1:04.39 (33.90)
        1:39.23 (34.84)     2:13.58 (34.35)
 25 Bagniewski, Mol  11 FAST-PN           2:14.78                   
                 30.98      1:05.30 (34.32)
        1:40.81 (35.51)     2:14.78 (33.97)
 26 Sellman, Abby    12 FAST-PN           2:15.41                   
                 29.40      1:03.28 (33.88)
        1:39.58 (36.30)     2:15.41 (35.83)
 27 Hughes, Amelia   11 PASC-PN           2:17.15                   
                 31.90      1:06.81 (34.91)
        1:42.91 (36.10)     2:17.15 (34.24)
 28 Atchison, Emma   11 UN-KI-PN          2:18.24                   
                 30.47      1:05.32 (34.85)
        1:42.17 (36.85)     2:18.24 (36.07)
 29 Hartway, Kayme   11 SRST-PN           2:18.64                   
                 31.67      1:07.26 (35.59)
        1:43.46 (36.20)     2:18.64 (35.18)
 30 Lei, Ema         11 BC-PN             2:19.83                   
                 31.12      1:06.65 (35.53)
        1:44.18 (37.53)     2:19.83 (35.65)
 31 Lee, Trinity     11 BC-PN             2:20.42                   
                 32.21      1:08.01 (35.80)
        1:45.18 (37.17)     2:20.42 (35.24)
 32 Kimborowicz, Je  11 WAVE-PN           2:20.48                   
                 32.66      1:08.25 (35.59)
        1:44.61 (36.36)     2:20.48 (35.87)
 33 Bargfrede, Chlo  11 CSC-PN            2:21.31                   
                 31.54      1:07.17 (35.63)
        1:44.32 (37.15)     2:21.31 (36.99)
 34 Stegemeier, Sar  11 TOSC-PN           2:22.37                   
                 33.22      1:10.31 (37.09)
        1:48.39 (38.08)     2:22.37 (33.98)
 35 Chargualaf, Lol  11 NWAC-PN           2:22.67                   
                 32.99      1:09.34 (36.35)
        1:47.83 (38.49)     2:22.67 (34.84)
 36 McGuire, Harper  11 PASC-PN           2:30.34                   
                 34.79      1:14.31 (39.52)
        1:53.86 (39.55)     2:30.34 (36.48)
 -- Arnold, Lauren   12 PSA-PN                NS                    
 
                 Combined Team Scores - Through Event 93                 
 
  1. King Aquatic Club              3226.5   2. Bellevue Club Swim Team          2678
  3. Olympic Cascade Aquatics         1307   4. Bainbridge Island Swim Club      1165
  5. Pro Swimming                      940   6. Cascade Swim Club               927.5
  7. Central Area Aquatics Team      894.5   8. Pacific Dragons Swim Team       833.5
  9. University Place Aquatic Club     793  10. Bellingham Bay Swim Team          741
 11. Issaquah Swim Team              725.5  12. Wave Aquatics                     393
 13. South Snohomish County Dolphin    340  14. Excel Swim Club                   318
 15. Poulsbo Piranha Swim Team         218  16. West Coast Aquatics               216
 17. Valley Aquatics                 189.5  18. Fife Area Swim Team               186
 19. Evergreen Swim Club               180  20. Stingray Swim Team              155.5
 21. Eastside Aquatic Swim Team        110  22. Unatt-University Place Aquatic    108
 23. Thunderbird Aquatic Club          100  24. Unattached King Aquatic Club       96
 25. Gold's Aquatics Club               85  26. Chinook Aquatic Club               83
 27. Thurston Olympians Swim Club       73  28. Mighty Marlins Swim Club           71
 29. North Whidbey Aquatic Club         59  30. Bremerton YMCA Swim Team         55.5
 31. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     48  31. Port Angeles Swim Club             48
 33. Metro Aquatics                     36  34. Puget Sound Aquatics               14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11  36. Vashon Stingrays Swim Team          6