King County Aquatics Center - Site License            12/10/2017 - 4:51 PM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 81  Girls 11-12 200 Yard Backstroke
=========================================================================
         Meet: % 2:06.47  12/13/2008Morgan Ginnis, MMSC
          PNS: $ 2:06.47  12/13/2008Morgan Ginnis, MMSC
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Chen, Michelle   12 PRO-PN            2:13.49    2:10.88         20  
                 30.22      1:03.32 (33.10)
        1:37.16 (33.84)     2:10.88 (33.72)
  2 Doane, Camden    11 UN-UP-PN          2:13.36    2:12.87         17  
                 30.79      1:03.88 (33.09)
        1:38.47 (34.59)     2:12.87 (34.40)
  3 Siripipat, Lily  11 KING-PN           2:16.55    2:14.25         16  
                 31.29      1:05.43 (34.14)
        1:40.21 (34.78)     2:14.25 (34.04)
  4 Woare, Vivian    12 CAAT-PN           2:15.76    2:14.65         15  
                 31.54      1:05.69 (34.15)
        1:41.10 (35.41)     2:14.65 (33.55)
  5 Girotto, Kaitly  12 BC-PN             2:18.17    2:15.27         14  
                 31.73      1:05.83 (34.10)
        1:40.84 (35.01)     2:15.27 (34.43)
  6 Yin, Renee       12 WAVE-PN           2:17.70    2:15.69         13  
                 31.85      1:05.55 (33.70)
        1:40.75 (35.20)     2:15.69 (34.94)
  7 Rusk, Maren      12 SSCD-PN           2:19.06    2:17.89         12  
                 32.81      1:07.85 (35.04)
        1:43.37 (35.52)     2:17.89 (34.52)
  8 Ong, Kat         11 PRO-PN            2:19.73    2:18.54         11  
                 32.41      1:07.23 (34.82)
        1:43.11 (35.88)     2:18.54 (35.43)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Martynyuk, Isab  12 SSCD-PN           2:20.27    2:19.98          9  
                 32.62      1:07.68 (35.06)
        1:44.29 (36.61)     2:19.98 (35.69)
 10 Tan, Gianna      12 WAVE-PN           2:23.32    2:20.05          7  
                 32.69      1:07.59 (34.90)
        1:43.64 (36.05)     2:20.05 (36.41)
 11 Cockrill, Savan  12 CAAT-PN           2:22.67    2:20.38          6  
                 32.05      1:06.99 (34.94)
        1:44.30 (37.31)     2:20.38 (36.08)
 12 Avansino, Mia    12 BC-PN             2:21.73    2:20.89          5  
                 33.58      1:09.15 (35.57)
        1:45.27 (36.12)     2:20.89 (35.62)
 13 Tran, Hannah     12 IST-PN            2:22.56    2:23.35          4  
                 33.70      1:09.82 (36.12)
        1:47.15 (37.33)     2:23.35 (36.20)
 14 Gailushas, Emil  11 FAST-PN           2:23.24    2:24.38          3  
                 34.38      1:11.18 (36.80)
        1:48.66 (37.48)     2:24.38 (35.72)
 15 Webb, Sparks     12 CAAT-PN           2:24.12    2:25.93          2  
                 34.32      1:11.10 (36.78)
        1:49.83 (38.73)     2:25.93 (36.10)
 -- Liu, Athena      12 WEST-PN           2:23.21         DQ        
                 33.53      1:09.33 (35.80)
        1:45.77 (36.44)          DQ (35.97)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Chen, Isabella   12 BC-PN             2:24.27                   
                 32.61      1:09.35 (36.74)
        1:47.38 (38.03)     2:24.27 (36.89)
 18 Achecar-Romanin  12 PRO-PN            2:24.57                   
                 34.14      1:10.94 (36.80)
        1:48.10 (37.16)     2:24.57 (36.47)
 19 Putt, Takara     11 UPAC-PN           2:24.95                   
                 33.64      1:10.70 (37.06)
        1:48.68 (37.98)     2:24.95 (36.27)
 20 Dickie, Hannah   12 KING-PN           2:25.01                   
                 33.63      1:10.00 (36.37)
        1:47.56 (37.56)     2:25.01 (37.45)
 21 Ruppe, Alex      11 TOSC-PN           2:25.02                   
                 34.07      1:10.53 (36.46)
        1:48.18 (37.65)     2:25.02 (36.84)
 22 Baber, Katie     12 CAAT-PN           2:25.06                   
                 33.37      1:10.32 (36.95)
        1:48.20 (37.88)     2:25.06 (36.86)
 23 Lam, Selena      12 IST-PN            2:25.66                   
                 33.43      1:10.25 (36.82)
        1:48.08 (37.83)     2:25.66 (37.58)
 24 Brown, Lindsay   12 UN-TA-PN          2:25.73                   
                 34.47      1:11.55 (37.08)
        1:48.97 (37.42)     2:25.73 (36.76)
 25 Liffmann, Cole   12 CAAT-PN           2:25.96                   
                 34.86      1:11.57 (36.71)
        1:48.83 (37.26)     2:25.96 (37.13)
 26 Fiore, Alexa     12 BISC-PN           2:26.55                   
                 33.71      1:10.87 (37.16)
        1:49.60 (38.73)     2:26.55 (36.95)
 27 Dahl, Helena     12 XCEL-PN           2:26.78                   
                 36.16      1:14.12 (37.96)
        1:52.47 (38.35)     2:26.78 (34.31)
 28 Gill, Julie      12 BBST-PN           2:26.92                   
                 35.43      1:12.43 (37.00)
        1:50.12 (37.69)     2:26.92 (36.80)
 29 Jablonski, Ella  11 XCEL-PN           2:27.10                   
                 34.87      1:12.92 (38.05)
        1:50.10 (37.18)     2:27.10 (37.00)
 29 Larsen, Sophia   12 CAAT-PN           2:27.10                   
                 34.64      1:11.71 (37.07)
        1:50.04 (38.33)     2:27.10 (37.06)
 31 Staggers, Mia    12 KING-PN           2:27.22                   
                 33.83      1:10.91 (37.08)
        1:49.71 (38.80)     2:27.22 (37.51)
 32 Makhervaks, Nik  12 BC-PN             2:27.45                   
                 34.51      1:11.81 (37.30)
        1:49.86 (38.05)     2:27.45 (37.59)
 33 Houseman, Kathr  11 BISC-PN           2:28.97                   
                 34.42      1:11.93 (37.51)
        1:50.90 (38.97)     2:28.97 (38.07)
 34 Schlutt, Emma    12 KING-PN           2:30.48                   
                 34.04      1:12.48 (38.44)
        1:52.22 (39.74)     2:30.48 (38.26)
 35 Gheewala, Maya   12 CAAT-PN           2:31.39                   
                 34.32      1:12.05 (37.73)
        1:51.83 (39.78)     2:31.39 (39.56)
 36 Arroyo, Abby     12 IST-PN            2:31.43                   
                 36.19      1:14.85 (38.66)
        1:53.64 (38.79)     2:31.43 (37.79)
 37 Vickers, Savann  12 GAC-PN            2:32.26                   
                 35.66      1:14.30 (38.64)
        1:54.44 (40.14)     2:32.26 (37.82)
 38 Bargfrede, Chlo  11 CSC-PN            2:32.46                   
                 35.06      1:13.76 (38.70)
        1:53.40 (39.64)     2:32.46 (39.06)
 39 Hartway, Kayme   11 SRST-PN           2:35.39                   
                 36.18      1:15.40 (39.22)
        1:55.79 (40.39)     2:35.39 (39.60)
 40 Lei, Ema         11 BC-PN             2:35.72                   
                 36.32      1:15.77 (39.45)
        1:56.82 (41.05)     2:35.72 (38.90)
 41 McGuire, Harper  11 PASC-PN           2:37.03                   
                 37.16      1:17.13 (39.97)
        1:57.77 (40.64)     2:37.03 (39.26)
 42 Chargualaf, Lol  11 NWAC-PN           2:37.56                   
                 36.30      1:16.21 (39.91)
        1:57.80 (41.59)     2:37.56 (39.76)
 43 Reynolds, Lola   11 WAVE-PN           2:37.76                   
                 35.82      1:15.91 (40.09)
        1:57.05 (41.14)     2:37.76 (40.71)
 44 Lettiere, Emi    11 FAST-PN           2:39.25                   
                 38.05      1:19.20 (41.15)
        2:00.30 (41.10)     2:39.25 (38.95)
 45 Srein, Mercedez  11 TOSC-PN           2:45.50                   
                 38.56      1:21.28 (42.72)
        2:04.13 (42.85)     2:45.50 (41.37)
 -- Nanda, Yana      12 WAVE-PN               DQ                    
 -- Sellman, Abby    12 FAST-PN               DQ                    
                 33.67      1:10.29 (36.62)
        1:47.96 (37.67)          DQ (38.13)
 -- Cheng-Lucey, Si  11 UN-UP-PN              NS                    
 
                 Combined Team Scores - Through Event 81                 
 
  1. King Aquatic Club              2923.5   2. Bellevue Club Swim Team        2412.5
  3. Olympic Cascade Aquatics         1212   4. Bainbridge Island Swim Club      1015
  5. Pro Swimming                      871   6. Central Area Aquatics Team      838.5
  7. Cascade Swim Club                 832   8. Pacific Dragons Swim Team       720.5
  9. Bellingham Bay Swim Team          693  10. University Place Aquatic Club     681
 11. Issaquah Swim Team              663.5  12. Wave Aquatics                     371
 13. South Snohomish County Dolphin    297  14. Excel Swim Club                   292
 15. Poulsbo Piranha Swim Team         183  16. Valley Aquatics                 169.5
 17. West Coast Aquatics               165  18. Fife Area Swim Team               143
 19. Stingray Swim Team                124  20. Evergreen Swim Club               117
 21. Thunderbird Aquatic Club          100  22. Eastside Aquatic Swim Team       97.5
 23. Unatt-University Place Aquatic     91  24. Gold's Aquatics Club               79
 25. Unattached King Aquatic Club       76  26. Chinook Aquatic Club               70
 27. Thurston Olympians Swim Club       68  28. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     48
 29. North Whidbey Aquatic Club         46  30. Mighty Marlins Swim Club           43
 31. Bremerton YMCA Swim Team         40.5  32. Metro Aquatics                     36
 33. Port Angeles Swim Club             33  34. Puget Sound Aquatics               14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11