King County Aquatics Center - Site License            12/10/2017 - 2:57 PM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 68  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
         Meet: % 1:28.25  12/12/2015Bainbridge Island Swim Club, BISC
                          J WENKER, W WAITE, A WAGNER, M INGALLS
          PNS: $ 1:28.25  12/12/2015Bainbridge Island Swim Club, BISC
                          J WENKER, W WAITE, A WAGNER, M INGALLS
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 KING-PN  'A'                  1:31.27    1:29.05         40  
     1) Lu, Tyler 14                  2) Schahrer, Jarod 14           
     3) Kyi, Kevin 14                 4) Baltazar, Leland 14          
                 21.34        44.22 (22.88)
        1:06.83 (22.61)     1:29.05 (22.22)
  2 BC-PN  'A'                    1:35.35    1:31.85         34  
     1) Kim, Andrew 14                2) Crewe, Weston 14             
     3) Hur, Zachary 13               4) Lee, Nathan 14               
                 22.60        45.37 (22.77)
        1:08.99 (23.62)     1:31.85 (22.86)
  3 CSC-PN  'A'                   1:34.69    1:32.87         32  
     1) Zhang, Jaden 14               2) Schnitzius, Logan 14         
     3) Yamane, Peter 14              4) Young, Darren 14             
                 23.39        46.44 (23.05)
        1:09.98 (23.54)     1:32.87 (22.89)
  4 SSCD-PN  'A'                  1:33.88    1:32.93         30  
     1) Gilszmer, Vlad 14             2) Gilszmer, Slava 14           
     3) Lee, Youngjoo 14              4) Viray, Michael 14            
                 22.45        45.07 (22.62)
        1:08.74 (23.67)     1:32.93 (24.19)
  5 KING-PN  'B'                  1:36.03    1:33.91         28  
     1) Harig, Christopher 14         2) Taylor, Jaden 14             
     3) Davison Smith, Trace 14       4) Wood, Colin 13               
                 23.49        46.88 (23.39)
        1:10.56 (23.68)     1:33.91 (23.35)
  6 OCA-PN  'A'                   1:37.81    1:34.40         26  
     1) Ralston, Collin 14            2) Yount, Karl 14               
     3) Davis, Edmund 13              4) Watson, Kieran 14            
                 23.96        47.30 (23.34)
        1:10.89 (23.59)     1:34.40 (23.51)
  7 PDST-PN  'A'                  1:38.67    1:35.84         24  
     1) Zhao, Eric 13                 2) Gao, Daniel 14               
     3) Cao, Albert 13                4) Xie, Aaron 14                
                 24.53        55.62 (31.09)
        1:12.99 (17.37)     1:35.84 (22.85)
  8 BC-PN  'B'                    1:37.89    1:36.07         22  
     1) Klinck, Alex 14               2) Kwon, Jeffrey 14             
     3) Hou, Neo 13                   4) Novak, John 14               
                 23.73        47.32 (23.59)
        1:12.52 (25.20)     1:36.07 (23.55)
  9 CAAT-PN  'A'                  1:40.74    1:36.67         18  
     1) Pearson, Anders 13            2) Kukreja, Yatin 14            
     3) Mahoney-Schaefer, Max 14      4) Betenson, Connor 14          
                 24.19        47.62 (23.43)
        1:12.57 (24.95)     1:36.67 (24.10)
 10 BBST-PN  'A'                  1:40.33    1:37.88         14  
     1) Hardy, Marik 13               2) Cross, Addison 13            
     3) Cratsenberg, Nate 13          4) Chen, Nathan 14              
                 25.06        49.78 (24.72)
        1:14.07 (24.29)     1:37.88 (23.81)
 11 CSC-PN  'B'                   1:39.99    1:37.95         12  
     1) Milan, Elijah 13              2) Schutte, Aidan 14            
     3) Young, Derek 13               4) Fetty, Vin 13                
                 24.51        49.72 (25.21)
        1:14.10 (24.38)     1:37.95 (23.85)
 12 WAVE-PN  'A'                  1:39.11    1:37.98         10  
     1) Laird, Noah 14                2) Clarke, Aidan 13             
     3) Greenmun, Aidan 14            4) Blackmon, Aidan 14           
                 23.74        49.82 (26.08)
        1:15.90 (26.08)     1:37.98 (22.08)
 13 BISC-PN  'A'                  1:34.50    1:38.85          8  
     1) Stewart, Tyler 13             2) Lipton, Ian 14               
     3) Shields, Luke 14              4) Kerns, Brendan 13            
                 24.55        48.26 (23.71)
        1:14.12 (25.86)     1:38.85 (24.73)
 14 WEST-PN  'A'                  1:41.19    1:39.07          6  
     1) Georgiev, Alex 14             2) Thompson, Braden 14          
     3) Fang, Ryan 14                 4) Kim, Tony 14                 
                 25.44        50.22 (24.78)
        1:14.72 (24.50)     1:39.07 (24.35)
 15 EAST-PN  'A'                  1:40.56    1:39.29          4  
     1) Nguyen, Kenny 13              2) Singh, Deepesh 13            
     3) Yun, Zuriahn 13               4) Javier, James 14             
                 27.24        50.65 (23.41)
        1:15.93 (25.28)     1:39.29 (23.36)
 16 PRO-PN  'A'                   1:39.39    1:39.70          2  
     1) Eilers, Noah 14               2) Shen, Jason 14               
     3) Liu, Eric 14                  4) Myers, Russell 14            
                 24.60        49.53 (24.93)
        1:14.48 (24.95)     1:39.70 (25.22)
 17 IST-PN  'A'                   1:40.71    1:39.85        
     1) She, Allen 14                 2) Zablocki, Owen 13            
     3) Nakamura, Ross 14             4) Chrisstoffels, Niels 13      
                 24.70        50.30 (25.60)
        1:14.85 (24.55)     1:39.85 (25.00)
 18 BBST-PN  'B'                  1:41.02    1:41.54        
     1) Jones, Gavin 14               2) Fuhrman, Alex 14             
     3) Herring, Jonah 14             4) Carlton, Wyatt 13            
                 24.90        51.05 (26.15)
        1:16.01 (24.96)     1:41.54 (25.53)
 19 SRST-PN  'A'                  1:33.12    1:42.78        
     1) Elsemore, Jensen 13           2) Raynor, Chris 14             
     3) Lisenby, Keegan 13            4) Plum, Jeff 14                
                 25.06        51.40 (26.34)
        1:18.27 (26.87)     1:42.78 (24.51)
 20 PRO-PN  'B'                   1:40.84    1:42.82        
     1) Wu, Kevin 13                  2) Zhu, Evan 14                 
     3) Rudolph, Jameson 13           4) Jang, Matthew 14             
                 26.82        52.21 (25.39)
        1:17.10 (24.89)     1:42.82 (25.72)
 21 WAVE-PN  'B'                  1:41.01    1:46.56        
     1) Larsen, Fredrik 13            2) Omusoru, Matei 13            
     3) Masse, J 14                   4) Gallagher, Grant 13          
                 26.74        53.42 (26.68)
        1:21.45 (28.03)     1:46.56 (25.11)
 -- KING-PN  'C'                  1:38.01   X1:37.64        
     1) Ling, Dylan 13                2) Chang, Dylan 13              
     3) Sikora, Brennon 13            4) Torky, Joe 13                
                 24.13        49.05 (24.92)
        1:13.71 (24.66)     1:37.64 (23.93)
 -- KING-PN  'D'                  1:40.14   X1:39.17        
     1) Wang, Justin 13               2) Shen, Ethan 13               
     3) Zhang, Joe 13                 4) Hagen, Nathan 14             
                 24.55        49.09 (24.54)
        1:14.28 (25.19)     1:39.17 (24.89)
 -- OCA-PN  'B'                   1:40.79         NS        
 
                     Combined Team Scores - Through Event 68                      
 
  1. King Aquatic Club                2471   2. Bellevue Club Swim Team        2024.5
  3. Olympic Cascade Aquatics          974   4. Bainbridge Island Swim Club       880
  5. Pro Swimming                    710.5   6. Cascade Swim Club                 676
  7. Central Area Aquatics Team        655   8. Pacific Dragons Swim Team         625
  9. University Place Aquatic Club     550  10. Issaquah Swim Team                549
 11. Bellingham Bay Swim Team          531  12. Wave Aquatics                   283.5
 13. Excel Swim Club                   271  14. South Snohomish County Dolphin    204
 15. Poulsbo Piranha Swim Team         149  16. Fife Area Swim Team               140
 17. Valley Aquatics                 138.5  18. West Coast Aquatics               130
 19. Stingray Swim Team                107  20. Evergreen Swim Club               104
 21. Thunderbird Aquatic Club          100  22. Eastside Aquatic Swim Team       92.5
 23. Unattached King Aquatic Club       76  24. Unatt-University Place Aquatic     74
 25. Gold's Aquatics Club               64  26. Thurston Olympians Swim Club       61
 27. Chinook Aquatic Club               48  27. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     48
 29. North Whidbey Aquatic Club         46  30. Mighty Marlins Swim Club           43
 31. Bremerton YMCA Swim Team         40.5  32. Port Angeles Swim Club             29
 33. Metro Aquatics                     25  34. Puget Sound Aquatics               14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11