King County Aquatics Center - Site License             12/9/2017 - 7:10 PM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 66  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
         Meet: % 1:37.13  12/21/2014KING AQUATIC CLUB, KING
                          E Dang, A Flores, T Lu, A Nguyen
          PNS: $ 1:37.13  12/21/2014KING AQUATIC CLUB, KING
                          E Dang, A Flores, T Lu, A Nguyen
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 BC-PN  'A'                    1:42.45    1:42.15         40  
     1) Klym, Aaron 12                2) Brown, Connor 12             
     3) Pak, Joshua 12                4) Koh, Christian 12            
                 24.99        51.23 (26.24)
        1:18.26 (27.03)     1:42.15 (23.89)
  2 OCA-PN  'A'                   1:44.68    1:42.73         34  
     1) Ralston, Emmett 12            2) Liu, Evan 12                 
     3) Williamson, Matt 12           4) Ko, Tyler 12                 
                 25.97        50.71 (24.74)
        1:16.62 (25.91)     1:42.73 (26.11)
  3 BC-PN  'B'                    1:47.96    1:44.63         32  
     1) Zhang, Alvin 12               2) Lee, Jacob 12                
     3) Cross, Parker 12              4) Aaselund, Cam 12             
                 25.98        52.54 (26.56)
        1:18.89 (26.35)     1:44.63 (25.74)
  4 KING-PN  'A'                  1:47.58    1:46.35         30  
     1) Chew, Kyle 12                 2) Xu, Tim 12                   
     3) Audette, Matthew 11           4) Pak, Ryan 12                 
                 26.26        52.17 (25.91)
        1:19.13 (26.96)     1:46.35 (27.22)
  5 CAAT-PN  'A'                  1:48.36    1:46.95         28  
     1) Bricca, Ben 12                2) Carr, Dylan 12               
     3) Smith, Jordan 11              4) Gelinas, Paul 12             
                 25.47        52.97 (27.50)
        1:20.18 (27.21)     1:46.95 (26.77)
  6 UPAC-PN  'A'                  1:49.87    1:46.99         26  
     1) Idio, David 11                2) Funches, Sam 12              
     3) Mccune, Julian 12             4) Serafimovici, Maxim 12       
                 25.38        52.86 (27.48)
        1:21.15 (28.29)     1:46.99 (25.84)
  7 BISC-PN  'A'                  1:50.91    1:50.57         24  
     1) McDevitt, Colin 12            2) Nordgren, Jason 12           
     3) Stewart, Curtis 12            4) Wenker, Finn 12              
                 27.38        55.83 (28.45)
        1:23.73 (27.90)     1:50.57 (26.84)
  8 PRO-PN  'A'                   1:51.59    1:51.09         22  
     1) Major, Levi 12                2) Liu, Jerry 12                
     3) Tan, Ayden 12                 4) Zheng, Allen 12              
                 27.22        56.12 (28.90)
        1:23.08 (26.96)     1:51.09 (28.01)
  9 BC-PN  'C'                    1:52.36   x1:51.59        
     1) Carmichael, Colin 12          2) Sunwoo, Mason 11             
     3) Wong, Caden 12                4) Wang, Vincent 12             
                 28.22        56.18 (27.96)
        1:24.12 (27.94)     1:51.59 (27.47)
 10 TAC-PN  'A'                   1:53.09    1:51.80         18  
     1) Foote, Peter 12               2) Harris, Zach 11              
     3) Patrick, Trey 12              4) Rozema, Noah 12              
                 28.59        58.19 (29.60)
        1:27.02 (28.83)     1:51.80 (24.78)
 11 WEST-PN  'A'                  1:54.69    1:52.00         14  
     1) Da, Andrew 12                 2) Joshi, Amey 12               
     3) Kim, Jacob 12                 4) Pallos, Mate 12              
                 28.94        56.91 (27.97)
        1:27.03 (30.12)     1:52.00 (24.97)
 12 CAAT-PN  'B'                  1:54.64    1:52.59         12  
     1) Scott, Tyson 11               2) Logan, Luke 12               
     3) Limbaugh, Harrison 12         4) Scott, Ben 11                
                 28.50        55.77 (27.27)
        1:24.73 (28.96)     1:52.59 (27.86)
 13 BBST-PN  'A'                  1:52.93    1:53.22         10  
     1) Cratsenberg, Miles 11         2) Loeffelholz, Braedon 11      
     3) Chen, Noah 11                 4) Kim, Paul 12                 
                 27.14        56.93 (29.79)
        1:27.40 (30.47)     1:53.22 (25.82)
 14 OCA-PN  'B'                   1:53.28    1:53.45          8  
     1) Sieckhaus, Jack 11            2) Shield, Matthew 12           
     3) Shobe, Dylan 12               4) Chene, Ryder 11              
                 26.90        53.22 (26.32)
        1:23.15 (29.93)     1:53.45 (30.30)
 15 EAST-PN  'A'                  1:54.57    1:54.19          6  
     1) Wu, Justin 11                 2) Xue, Ryan 11                 
     3) Dong, Teddy 12                4) Choi, Leonard 12             
                 28.14        59.31 (31.17)
        1:26.38 (27.07)     1:54.19 (27.81)
 16 SRST-PN  'A'                  1:53.28    1:54.24          4  
     1) Chesley, Garrett 12           2) Kumagai, Shouei 12           
     3) Taylor, Kaiu 12               4) Henderson, Noah 12           
                 28.28        55.49 (27.21)
        1:23.01 (27.52)     1:54.24 (31.23)
 17 PDST-PN  'A'                  2:00.07    1:55.01          2  
     1) Xu, Nathan 11                 2) Yamaguchi, Riku 11           
     3) Lubong, Christian 11          4) Chen, Nathan 11              
                 27.75        55.57 (27.82)
        1:25.99 (30.42)     1:55.01 (29.02)
 18 IST-PN  'A'                   1:51.73    1:55.22        
     1) Zablocki, Dex 12              2) Gamble, Carston 11           
     3) Weng, Albert 12               4) Nguyen, Andrew 11            
                 29.49        59.28 (29.79)
        1:28.19 (28.91)     1:55.22 (27.03)
 19 KING-PN  'B'                  1:53.78    1:57.24        
     1) Medvinsky, Jonah 11           2) Koo, Daniel 12               
     3) Fernandez-Budiman, Javier 11  4) Ma, Jaden 11                 
                 29.04        56.00 (26.96)
        1:26.38 (30.38)     1:57.24 (30.86)
 20 WAVE-PN  'A'                  1:52.42    1:59.05        
     1) Claux, Alexander 12           2) Greenmun, Nathan 11          
     3) Ngo, Vincent 12               4) Sattari, Noah 11             
                 29.05        59.08 (30.03)
        1:29.26 (30.18)     1:59.05 (29.79)
 -- CSC-PN  'A'                   1:54.42         NS        
     1) Chen, Jerry 12                2) Tran, Ien 12                 
     3) Zettle, Elek 11               4) Lee, Nathaniel 11            
 
                     Combined Team Scores - Through Event 66                      
 
  1. King Aquatic Club                2331   2. Bellevue Club Swim Team        1930.5
  3. Olympic Cascade Aquatics          930   4. Bainbridge Island Swim Club       842
  5. Pro Swimming                    686.5   6. Cascade Swim Club                 632
  7. Central Area Aquatics Team        609   8. Pacific Dragons Swim Team         567
  9. University Place Aquatic Club     550  10. Issaquah Swim Team                549
 11. Bellingham Bay Swim Team          493  12. Excel Swim Club                   271
 13. Wave Aquatics                   259.5  14. South Snohomish County Dolphin    174
 15. Poulsbo Piranha Swim Team         149  16. Fife Area Swim Team               140
 17. Valley Aquatics                 126.5  18. West Coast Aquatics               124
 19. Evergreen Swim Club               104  20. Stingray Swim Team                101
 21. Thunderbird Aquatic Club          100  22. Eastside Aquatic Swim Team       88.5
 23. Unattached King Aquatic Club       76  24. Unatt-University Place Aquatic     74
 25. Thurston Olympians Swim Club       61  26. Gold's Aquatics Club               56
 27. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     48  28. North Whidbey Aquatic Club         46
 29. Chinook Aquatic Club               44  30. Mighty Marlins Swim Club           43
 31. Bremerton YMCA Swim Team         40.5  32. Port Angeles Swim Club             29
 33. Metro Aquatics                     25  34. Puget Sound Aquatics               14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11