King County Aquatics Center - Site License             12/9/2017 - 7:07 PM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 65  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
         Meet: % 1:42.40  12/21/2014KING AQUATIC CLUB, KING
                          I Battistoni, J Zimmerman, A Su, A Liljar
          PNS: $ 1:42.20  3/14/2008 King Aquatic Club, KING
                          Wold, Tanasse, Cann, Wibmer
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 BC-PN  'A'                    1:45.91    1:43.57         40  
     1) Hackworth, Gracie 12          2) Girotto, Kaitlyn 12          
     3) Chen, Isabella 12             4) Curley, Malia 12             
                 25.56        51.60 (26.04)
        1:18.38 (26.78)     1:43.57 (25.19)
  2 KING-PN  'A'                  1:46.27    1:44.00         34  
     1) Lei, Megan 12                 2) Portmann, Makenna 12         
     3) Wichelmann, Sloane 12         4) Pham, Keira 12               
                 25.17        51.21 (26.04)
        1:17.92 (26.71)     1:44.00 (26.08)
  3 PRO-PN  'A'                   1:49.66    1:46.16         32  
     1) Achecar-Romanin, Adriana 12   2) Ong, Kat 11                  
     3) Wu, Claire 12                 4) Chen, Michelle 12            
                 26.79        53.42 (26.63)
        1:20.30 (26.88)     1:46.16 (25.86)
  4 IST-PN  'A'                   1:46.91    1:46.74         30  
     1) Shah, Maya 12                 2) Canaday, Keaton 12           
     3) Huarte, Hannah 12             4) Lam, Selena 12               
                 26.42        53.32 (26.90)
        1:20.39 (27.07)     1:46.74 (26.35)
  5 CSC-PN  'A'                   1:47.75    1:47.42         28  
     1) Lesh, Natalie 12              2) Matsumura, Yuko 12           
     3) Blume, Natalie 12             4) Andrews, Catherine 11        
                 26.67        53.99 (27.32)
        1:21.26 (27.27)     1:47.42 (26.16)
  6 XCEL-PN  'A'                  1:49.17    1:47.89         26  
     1) Eleveld, Kate 11              2) Lemke, Saylor 12             
     3) Williams, Moira 11            4) Dahl, Helena 12              
                 26.98        53.78 (26.80)
        1:21.29 (27.51)     1:47.89 (26.60)
  7 BBST-PN  'A'                  1:48.88    1:48.56         24  
     1) Lo, Florence 12               2) Buetow, Evelyn 12            
     3) Gill, Julie 12                4) Tilley, Jaeli 12             
                 27.07        53.47 (26.40)
        1:21.22 (27.75)     1:48.56 (27.34)
  8 OCA-PN  'A'                   1:51.16    1:49.91         22  
     1) Chechitelli, Cailey 12        2) Galanti, Sam 12              
     3) Robertson, Abby 12            4) Gruner, Ava 12               
                 28.55        56.54 (27.99)
        1:23.49 (26.95)     1:49.91 (26.42)
  9 CAAT-PN  'A'                  1:52.05    1:50.93         18  
     1) Woare, Vivian 12              2) Larsen, Sophia 12            
     3) Cockrill, Savannah 12         4) Straley, Maggie 12           
                 27.73        55.83 (28.10)
        1:24.30 (28.47)     1:50.93 (26.63)
 10 IST-PN  'B'                   1:53.10    1:51.27         14  
     1) Bowen, Amelia 12              2) Tran, Hannah 12              
     3) Arroyo, Abby 12               4) Nguyen, Katelyn 12           
                 28.32        56.97 (28.65)
        1:24.22 (27.25)     1:51.27 (27.05)
 11 WAVE-PN  'A'                  1:51.89    1:51.41         12  
     1) Tan, Gianna 12                2) Cung, Kellie 12              
     3) Nanda, Yana 12                4) Yin, Renee 12                
                 27.47        55.61 (28.14)
        1:24.12 (28.51)     1:51.41 (27.29)
 12 BC-PN  'B'                    1:53.73    1:51.83         10  
     1) Taylor, Savanna 12            2) Cruzen, Flora 12             
     3) Jensen, Lauren 12             4) Avansino, Mia 12             
                 27.42        55.32 (27.90)
        1:23.71 (28.39)     1:51.83 (28.12)
 13 KING-PN  'B'                  1:52.13    1:52.08          8  
     1) Tu, Gillian 12                2) Staggers, Mia 12             
     3) Dickie, Hannah 12             4) Ma, Elizabeth 11             
                 27.51        55.66 (28.15)
        1:23.90 (28.24)     1:52.08 (28.18)
 14 CSC-PN  'B'                   1:53.53    1:53.49          6  
     1) Gooding, Liv 12               2) Peng, Natalia 11             
     3) Fox, Madeline 12              4) Gelfand, Hope 12             
                 28.05        57.60 (29.55)
        1:25.21 (27.61)     1:53.49 (28.28)
 15 PDST-PN  'A'                  1:54.19    1:55.01          4  
     1) Wang, Grace 12                2) Chiu, Amelia 12              
     3) Wu, Sophia 11                 4) Zong, Ziyu 11                
                 26.48        55.55 (29.07)
        1:26.27 (30.72)     1:55.01 (28.74)
 16 BISC-PN  'A'                  1:52.10    1:55.54          2  
     1) Houseman, Kathryn 11          2) Fiore, Alexa 12              
     3) Lin, Iris 11                  4) Tuinukuafe, Anna 12          
                 28.90        57.92 (29.02)
        1:27.37 (29.45)     1:55.54 (28.17)
 17 SRST-PN  'A'                  1:51.27    1:56.01        
     1) Lao, Ellie 11                 2) Krajcovic, Zosia 12          
     3) Chau, Elaine 12               4) Wang, Valerie 12             
                 27.37        56.04 (28.67)
        1:26.11 (30.07)     1:56.01 (29.90)
 18 KING-PN  'C'                  1:54.03   x1:56.20        
                 29.10        58.49 (29.39)
        1:27.04 (28.55)     1:56.20 (29.16)
 19 WAVE-PN  'B'                  1:54.19    1:57.55        
     1) Kaushik, Samyukta 11          2) Kimborowicz, Jenna 11        
     3) Mcclure, Grace 12             4) Fisher, Natalie 12           
                 29.35        59.30 (29.95)
        1:28.08 (28.78)     1:57.55 (29.47)
 20 MET-PN  'A'                   1:53.29    2:00.98        
     1) Proctor, Alexa 12             2) Angeles-Sanchez, Leslie 12   
     3) Lopez-Pacheco, Karina 12      4) Legler, Julia 11             
                 26.99        57.20 (30.21)
        1:29.27 (32.07)     2:00.98 (31.71)
 -- GAC-PN  'A'                   1:54.07         DQ        
     1) Vickers, Savannah 12          2) Winn, Leah 12                
     3) Evans, Lani 12                4) Jandhanayingyong, Jyll 12    
                 28.02        58.93 (30.91)
        1:28.21 (29.28)          DQ (27.76)
 -- OCA-PN  'B'                   1:54.27         DQ        
     1) Manfredi, Milan 12            2) Hoff, Natalie 12             
     3) Long, Jadyn 12                4) Yoo, Rachael 11              
                 29.23        57.91 (28.68)
        1:27.78 (29.87)          DQ (30.25)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 65                      
 
  1. King Aquatic Club                2301   2. Bellevue Club Swim Team        1858.5
  3. Olympic Cascade Aquatics          888   4. Bainbridge Island Swim Club       818
  5. Pro Swimming                    664.5   6. Cascade Swim Club                 632
  7. Central Area Aquatics Team        569   8. Pacific Dragons Swim Team         565
  9. Issaquah Swim Team                549  10. University Place Aquatic Club     524
 11. Bellingham Bay Swim Team          483  12. Excel Swim Club                   271
 13. Wave Aquatics                   259.5  14. South Snohomish County Dolphin    174
 15. Poulsbo Piranha Swim Team         149  16. Fife Area Swim Team               140
 17. Valley Aquatics                 126.5  18. West Coast Aquatics               110
 19. Evergreen Swim Club               104  20. Stingray Swim Team                 97
 21. Eastside Aquatic Swim Team       82.5  22. Thunderbird Aquatic Club           82
 23. Unattached King Aquatic Club       76  24. Unatt-University Place Aquatic     74
 25. Thurston Olympians Swim Club       61  26. Gold's Aquatics Club               56
 27. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     48  28. North Whidbey Aquatic Club         46
 29. Chinook Aquatic Club               44  30. Mighty Marlins Swim Club           43
 31. Bremerton YMCA Swim Team         40.5  32. Port Angeles Swim Club             29
 33. Metro Aquatics                     25  34. Puget Sound Aquatics               14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11