King County Aquatics Center - Site License            12/9/2017 - 12:24 PM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 64  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
==================================================================================
         Meet: % 1:55.60  12/12/2015Bellevue Club Swim Team, BC
                          C Brown, A Zhang, M Sunwoo, C Koh
          PNS: $ 1:53.84  3/30/2012 Bellevue Club Swim Team, BCST
                          Elizarov, Wang, Riley, Elizarov
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 BC-PN  'A'                    2:00.26    1:55.42%        40  
                 28.81        58.15 (29.34)
        1:27.40 (29.25)     1:55.42 (28.02)
  2 KING-PN  'A'                  1:59.67    1:59.27         34  
     1) Nishizawa, Shaw 10            2) Clise, Cota 10               
     3) Li, Max 10                    4) Sikora, Cameron 10           
                 28.72        58.65 (29.93)
        1:29.08 (30.43)     1:59.27 (30.19)
  3 CSC-PN  'A'                   2:05.44    2:03.19         32  
     1) Rivers, Maceo 10              2)                              
                 30.87      1:02.36 (31.49)
        1:33.62 (31.26)     2:03.19 (29.57)
  4 IST-PN  'A'                   2:04.76    2:03.33         30  
     1) Li, Keoni 10                  2) Canaday, Cole 9              
     3) Kim, Andrew 10                4) Hu, Nathan 8                 
                 31.28      1:02.88 (31.60)
        1:34.88 (32.00)     2:03.33 (28.45)
  5 BISC-PN  'A'                  2:06.13    2:04.13         28  
     1) Cole, Aidan 10                2) Cox, Carter 10               
     3) Inoue, Sota 9                 4) Bang-Knudsen, Mathias 9      
                 29.06      1:01.39 (32.33)
        1:33.65 (32.26)     2:04.13 (30.48)
  6 BC-PN  'B'                    2:05.64    2:07.40         26  
                 30.86      1:03.49 (32.63)
        1:36.64 (33.15)     2:07.40 (30.76)
  7 OCA-PN  'A'                   2:11.97    2:07.91         24  
                 32.85      1:04.66 (31.81)
        1:36.76 (32.10)     2:07.91 (31.15)
  8 KING-PN  'B'                  2:13.26    2:08.28         22  
     1) Koo, Kevin 10                 2) Miller, Drew 10              
     3) Butcher, Jackson 10           4) Ho, William 9                
                 30.74      1:03.88 (33.14)
        1:35.19 (31.31)     2:08.28 (33.09)
  9 UPAC-PN  'A'                  2:14.49    2:10.57         18  
     1) Forrest, William 10           2) Cotter, Liam 9               
     3) Bemis, Trent 10               4) Hammer, Aiden 10             
                 34.18      1:07.66 (33.48)
        1:40.60 (32.94)     2:10.57 (29.97)
 10 PRO-PN  'A'                   2:05.57    2:10.80         14  
     1) Yeh, Henry 10                 2) Tng, Aaron 10                
     3) Petchdenlarp, Nathan 10       4) Petchdenlarp, Theo 10        
                 30.29      1:05.69 (35.40)
        1:40.76 (35.07)     2:10.80 (30.04)
 11 EAST-PN  'A'                  2:13.50    2:11.60         12  
     1) Chen, Ethan 9                 2) Nguyen, Kaden 9              
     3) Wen, Yifan 10                 4) Choi, Daniel 9               
                 31.87      1:06.48 (34.61)
        1:38.72 (32.24)     2:11.60 (32.88)
 12 CSC-PN  'B'                   2:12.28    2:11.68         10  
     1) Duong, Edwin 10               2) Matsumura, Jun 9             
     3) Tang, Kenzi 10                4) Reece, Ian 10                
                 31.24      1:04.37 (33.13)
        1:37.76 (33.39)     2:11.68 (33.92)
 13 BC-PN  'C'                    2:14.81   x2:11.93        
     1) Shaw, Nathan 9                2)                              
                 33.00      1:06.59 (33.59)
        1:39.67 (33.08)     2:11.93 (32.26)
 14 PDST-PN  'A'                  2:06.48    2:12.72          8  
     1) Yang, Richard 10              2) Cao, Andrew 10               
     3) Gao, Steven 10                4) Li, Harrison 10              
                 32.66      1:08.15 (35.49)
        1:41.79 (33.64)     2:12.72 (30.93)
 15 CAAT-PN  'A'                  2:16.65    2:13.68          6  
     1) Mahoney III, Liam 10          2) Morote, Mateo 10             
     3) Spencer, Will 10              4) Pearson, T 10                
                 31.38      1:03.79 (32.41)
        1:39.36 (35.57)     2:13.68 (34.32)
 16 IST-PN  'B'                   2:16.26    2:18.15          4  
     1) Hasan, Abdullah 10            2) Bowen, Ethan 9               
     3) D'Souza, Calvin 10            4) Guo, Max 10                  
                 32.96      1:08.64 (35.68)
        1:42.02 (33.38)     2:18.15 (36.13)
 17 OCA-PN  'B'                   2:16.10    2:21.74          2  
                 37.21      1:11.94 (34.73)
        1:47.39 (35.45)     2:21.74 (34.35)
 18 WAVE-PN  'A'                  2:14.56    2:25.80        
     1) Bhattacharjee, Kounish 9      2) Zhu, Leo 10                  
     3) Vu, Dylan 9                   4) Ni, Owen 10                  
                 40.57      1:12.02 (31.45)
        1:50.49 (38.47)     2:25.80 (35.31)
 -- PDST-PN  'B'                  2:16.47         NS        
     1) Xu, William 10                2) Denuit, Cedric 10            
     3) Sia-Vinet, Curtis 9           4) Zhao, Alexander 8            
 
                     Combined Team Scores - Through Event 64                      
 
  1. King Aquatic Club                1665   2. Bellevue Club Swim Team          1456
  3. Bainbridge Island Swim Club       758   4. Olympic Cascade Aquatics          674
  5. Cascade Swim Club                 553   6. Pro Swimming                    506.5
  7. Central Area Aquatics Team        459   8. Issaquah Swim Team                430
  9. Pacific Dragons Swim Team         423  10. University Place Aquatic Club     415
 11. Bellingham Bay Swim Team          341  12. Excel Swim Club                   231
 13. Wave Aquatics                     207  14. Poulsbo Piranha Swim Team         115
 15. South Snohomish County Dolphin    112  16. West Coast Aquatics                93
 17. Valley Aquatics                  85.5  18. Eastside Aquatic Swim Team       78.5
 19. Fife Area Swim Team                77  20. Unattached King Aquatic Club       76
 21. Stingray Swim Team                 63  22. Evergreen Swim Club                62
 23. Thunderbird Aquatic Club           53  24. Gold's Aquatics Club               47
 25. North Whidbey Aquatic Club         46  26. Unatt-University Place Aquatic     37
 27. Thurston Olympians Swim Club       29  28. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     27
 29. Mighty Marlins Swim Club           25  30. Bremerton YMCA Swim Team         21.5
 31. Metro Aquatics                     21  31. Chinook Aquatic Club               21
 33. Puget Sound Aquatics               14  33. Port Angeles Swim Club             14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11