King County Aquatics Center - Site License             12/9/2017 - 6:09 PM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 60  Boys 11-12 200 Yard IM
=========================================================================
         Meet: % 1:59.42  12/12/2015Tyler Y Lu, KING
          PNS: $ 1:59.42  12/12/2015Tyler Y Lu, KING
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Koh, Christian   12 BC-PN             2:07.64    2:07.17         20  
                 27.60        57.88 (30.28)
        1:35.45 (37.57)     2:07.17 (31.72)
  2 Draeger, Samuel  12 FAST-PN           2:13.52    2:11.80         17  
                 29.26      1:00.91 (31.65)
        1:42.18 (41.27)     2:11.80 (29.62)
  3 Pallos, Mate     12 WEST-PN           2:14.34    2:14.23         16  
                 30.15      1:03.13 (32.98)
        1:43.33 (40.20)     2:14.23 (30.90)
  4 Tuguinay, Juliu  12 Chinook-PN        2:19.61    2:16.39         15  
                 30.15      1:03.93 (33.78)
        1:45.80 (41.87)     2:16.39 (30.59)
  5 Ralston, Emmett  12 OCA-PN            2:22.15    2:17.37         14  
                 30.66      1:06.72 (36.06)
        1:45.40 (38.68)     2:17.37 (31.97)
  6 Zhang, Alvin     12 BC-PN             2:19.84    2:19.60         13  
                 31.02      1:06.33 (35.31)
        1:47.05 (40.72)     2:19.60 (32.55)
  7 Lee, Jacob       12 BC-PN             2:19.63    2:19.68         12  
                 30.06      1:03.81 (33.75)
        1:47.08 (43.27)     2:19.68 (32.60)
  8 Bricca, Ben      12 CAAT-PN           2:21.17    2:22.52         11  
                 30.01      1:05.81 (35.80)
        1:50.71 (44.90)     2:22.52 (31.81)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Ko, Tyler        12 OCA-PN            2:25.07    2:20.55          9  
                 31.19      1:06.72 (35.53)
        1:48.63 (41.91)     2:20.55 (31.92)
 10 Pak, Ryan        12 KING-PN           2:23.00    2:20.84          7  
                 31.19      1:06.03 (34.84)
        1:47.37 (41.34)     2:20.84 (33.47)
 11 Zheng, Allen     12 PRO-PN            2:25.02    2:21.37          6  
                 30.56      1:06.95 (36.39)
        1:48.67 (41.72)     2:21.37 (32.70)
 12 Henderson, Noah  12 SRST-PN           2:27.34    2:24.73          5  
                 31.24      1:08.22 (36.98)
        1:51.52 (43.30)     2:24.73 (33.21)
 13 Kameda, Tsuyosh  12 SSCD-PN           2:24.92    2:25.23          4  
                 30.56      1:07.75 (37.19)
        1:51.48 (43.73)     2:25.23 (33.75)
 14 Witty, Thomas    12 BISC-PN           2:23.07    2:25.40          3  
                 31.21      1:09.46 (38.25)
        1:52.58 (43.12)     2:25.40 (32.82)
 15 Liu, Jerry       12 PRO-PN            2:27.79    2:25.84          2  
                 32.54      1:12.74 (40.20)
        1:52.17 (39.43)     2:25.84 (33.67)
 16 Scott, Ben       11 CAAT-PN           2:28.00    2:32.23          1  
                 33.68      1:11.45 (37.77)
        1:56.03 (44.58)     2:32.23 (36.20)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Medvinsky, Jona  11 KING-PN           2:29.85                   
                 33.17      1:12.30 (39.13)
        1:54.90 (42.60)     2:29.85 (34.95)
 18 Xu, Nathan       11 PDST-PN           2:31.81                   
                 32.16      1:08.40 (36.24)
        1:56.49 (48.09)     2:31.81 (35.32)
 19 Kwon, Adam       11 UPAC-PN           2:33.54                   
                 33.63      1:13.67 (40.04)
        1:58.84 (45.17)     2:33.54 (34.70)
 20 Palmer, Lucas    11 MMSC-PN           2:33.97                   
                 34.17      1:14.92 (40.75)
        1:58.47 (43.55)     2:33.97 (35.50)
 21 Nguyen, Alex     11 KING-PN           2:34.45                   
                 33.29      1:13.42 (40.13)
        1:58.48 (45.06)     2:34.45 (35.97)
 22 Harris, Zach     11 TAC-PN            2:39.14                   
                 36.93      1:19.29 (42.36)
        2:02.98 (43.69)     2:39.14 (36.16)
 23 Gofman, Slava    11 BBST-PN           2:40.14                   
                 36.15      1:18.83 (42.68)
        2:04.56 (45.73)     2:40.14 (35.58)
 24 Padgett, Dane    11 BC-PN             2:41.55                   
                 36.90      1:16.66 (39.76)
        2:04.36 (47.70)     2:41.55 (37.19)
 25 Rollosson, Jack  11 UPAC-PN           2:43.28                   
                 36.23      1:18.01 (41.78)
        2:06.06 (48.05)     2:43.28 (37.22)
 -- Grant, Heston    11 Chinook-PN            NS                    
 
                 Combined Team Scores - Through Event 60                 
 
  1. King Aquatic Club                2029   2. Bellevue Club Swim Team        1645.5
  3. Olympic Cascade Aquatics          803   4. Bainbridge Island Swim Club       737
  5. Pro Swimming                    585.5   6. Cascade Swim Club                 534
  7. Central Area Aquatics Team        515   8. University Place Aquatic Club     494
  9. Pacific Dragons Swim Team         492  10. Bellingham Bay Swim Team          454
 11. Issaquah Swim Team                442  12. Wave Aquatics                   229.5
 13. Excel Swim Club                   213  14. South Snohomish County Dolphin    174
 15. Poulsbo Piranha Swim Team         145  16. Fife Area Swim Team               140
 17. Valley Aquatics                 125.5  18. West Coast Aquatics               110
 19. Evergreen Swim Club               102  20. Stingray Swim Team                 97
 21. Thunderbird Aquatic Club           82  22. Unattached King Aquatic Club       76
 23. Unatt-University Place Aquatic     74  24. Eastside Aquatic Swim Team       70.5
 25. Thurston Olympians Swim Club       61  26. Gold's Aquatics Club               56
 27. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     48  28. North Whidbey Aquatic Club         46
 29. Chinook Aquatic Club               44  30. Bremerton YMCA Swim Team         37.5
 31. Mighty Marlins Swim Club           34  32. Port Angeles Swim Club             29
 33. Metro Aquatics                     25  34. Puget Sound Aquatics               14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11