King County Aquatics Center - Site License             12/9/2017 - 4:58 PM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 44  Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
=========================================================================
         Meet: % 2:05.90  12/20/2014Ethan V Dang, KING
          PNS: $ 2:05.90  12/20/2014Ethan V Dang, KING
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Koh, Christian   12 BC-PN             2:21.47    2:20.75         20  
                 30.74      1:05.80 (35.06)
        1:42.83 (37.03)     2:20.75 (37.92)
  2 Serafimovici, M  12 UPAC-PN           2:26.64    2:23.05         17  
                 33.47      1:09.66 (36.19)
        1:46.40 (36.74)     2:23.05 (36.65)
  3 Ralston, Emmett  12 OCA-PN            2:30.40    2:24.95         16  
                 32.50      1:09.87 (37.37)
        1:47.95 (38.08)     2:24.95 (37.00)
  4 Liu, Evan        12 OCA-PN            2:31.73    2:25.54         15  
                 32.88      1:09.72 (36.84)
        1:48.00 (38.28)     2:25.54 (37.54)
  5 Pak, Ryan        12 KING-PN           2:37.28    2:33.29         14  
                 34.19      1:12.11 (37.92)
        1:52.22 (40.11)     2:33.29 (41.07)
  6 Liu, Jerry       12 PRO-PN            2:37.96    2:36.72         13  
                 35.25      1:15.22 (39.97)
        1:56.61 (41.39)     2:36.72 (40.11)
  7 Medvinsky, Jona  11 KING-PN           2:39.75    2:39.76         12  
                 35.51      1:16.44 (40.93)
        1:58.40 (41.96)     2:39.76 (41.36)
 -- Zhang, Alvin     12 BC-PN             2:39.50         DQ        
                 35.48      1:14.72 (39.24)
        1:55.69 (40.97)          DQ (42.00)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Weng, Albert     12 IST-PN            2:43.17    2:39.07          9  
                 36.19      1:17.53 (41.34)
        2:00.68 (43.15)     2:39.07 (38.39)
 10 Wenker, Finn     12 BISC-PN           2:44.32    2:41.97          7  
                 36.24      1:17.51 (41.27)
        2:00.11 (42.60)     2:41.97 (41.86)
 11 Cross, Parker    12 BC-PN             2:43.26    2:42.35          6  
                 34.90      1:15.91 (41.01)
        1:59.11 (43.20)     2:42.35 (43.24)
 12 McDevitt, Colin  12 BISC-PN           2:40.78    2:42.54          5  
                 36.35      1:18.07 (41.72)
        2:00.25 (42.18)     2:42.54 (42.29)
 13 Scott, Ben       11 CAAT-PN           2:45.15    2:45.54          4  
                 36.90      1:18.84 (41.94)
        2:02.57 (43.73)     2:45.54 (42.97)
 14 Palmer, Lucas    11 MMSC-PN           2:49.43    2:48.40          3  
                 37.75      1:20.84 (43.09)
        2:05.31 (44.47)     2:48.40 (43.09)
 15 Yamaguchi, Riku  11 PDST-PN           2:45.53    2:48.48          2  
                 35.73      1:17.09 (41.36)
        2:01.29 (44.20)     2:48.48 (47.19)
 16 Harris, Zach     11 TAC-PN            2:49.56    2:51.29          1  
                 38.92      1:22.27 (43.35)
        2:07.00 (44.73)     2:51.29 (44.29)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Wang, Vincent    12 BC-PN             2:50.02                   
                 37.75      1:21.39 (43.64)
        2:06.02 (44.63)     2:50.02 (44.00)
 18 Nguyen, Andrew   11 IST-PN            2:51.24                   
                 38.48      1:21.26 (42.78)
        2:06.91 (45.65)     2:51.24 (44.33)
 19 Ma, Jaden        11 KING-PN           2:52.62                   
                 39.33      1:22.58 (43.25)
        2:07.87 (45.29)     2:52.62 (44.75)
 20 Kwon, Adam       11 UPAC-PN           2:53.20                   
                 39.19      1:23.71 (44.52)
        2:09.10 (45.39)     2:53.20 (44.10)
 21 Zablocki, Dex    12 IST-PN            2:53.74                   
                 39.52      1:24.22 (44.70)
        2:09.43 (45.21)     2:53.74 (44.31)
 22 Cong, Haolin     11 IST-PN            2:58.12                   
                 41.92      1:27.38 (45.46)
        2:13.29 (45.91)     2:58.12 (44.83)
 23 Xue, Ryan        11 EAST-PN           2:58.57                   
                 39.32      1:24.03 (44.71)
        2:11.27 (47.24)     2:58.57 (47.30)
 24 Gofman, Slava    11 BBST-PN           2:59.41                   
                 41.18      1:25.86 (44.68)
        2:12.45 (46.59)     2:59.41 (46.96)
 25 Hau, Lloyd       11 MMSC-PN           3:00.19                   
                 42.20      1:29.06 (46.86)
        2:14.65 (45.59)     3:00.19 (45.54)
 26 Lundblad, Lawre  11 IST-PN            3:01.22                   
                 41.15      1:26.66 (45.51)
        2:14.36 (47.70)     3:01.22 (46.86)
 27 Chene, Ryder     11 OCA-PN            3:03.12                   
                 41.54      1:28.17 (46.63)
        2:16.43 (48.26)     3:03.12 (46.69)
 28 Loeffelholz, Br  11 BBST-PN           3:05.95                   
                 42.13      1:31.45 (49.32)
        2:19.44 (47.99)     3:05.95 (46.51)
 29 Palacian, Maria  11 CSC-PN            3:12.16                   
                 43.60      1:32.86 (49.26)
        2:23.62 (50.76)     3:12.16 (48.54)
 30 Song, Luke       11 BC-PN             3:13.21                   
                 42.66      1:33.27 (50.61)
        2:24.58 (51.31)     3:13.21 (48.63)
 -- Broom, Hayden    12 BISC-PN               DQ                    
                 38.58      1:22.08 (43.50)
        2:06.32 (44.24)          DQ (42.87)
 -- Brown, Connor    12 BC-PN                 DQ                    
 -- Grant, Heston    11 Chinook-PN            NS                    
 -- Chen, Jerry      12 CSC-PN                NS                    
 
                 Combined Team Scores - Through Event 44                 
 
  1. King Aquatic Club                1606   2. Bellevue Club Swim Team          1236
  3. Olympic Cascade Aquatics          641   4. Bainbridge Island Swim Club       571
  5. Pro Swimming                    442.5   6. Cascade Swim Club                 437
  7. Central Area Aquatics Team        430   8. Pacific Dragons Swim Team         392
  9. University Place Aquatic Club     379  10. Bellingham Bay Swim Team          371
 11. Issaquah Swim Team                338  12. Wave Aquatics                     202
 13. Excel Swim Club                   163  14. South Snohomish County Dolphin    117
 15. Poulsbo Piranha Swim Team          98  16. Fife Area Swim Team                91
 17. Valley Aquatics                  85.5  18. West Coast Aquatics                76
 19. Stingray Swim Team                 70  20. Eastside Aquatic Swim Team       68.5
 21. Evergreen Swim Club                62  22. Unatt-University Place Aquatic     54
 23. Thunderbird Aquatic Club           43  24. Gold's Aquatics Club               42
 24. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     42  26. Unattached King Aquatic Club       36
 27. Thurston Olympians Swim Club       34  28. Port Angeles Swim Club             29
 29. Mighty Marlins Swim Club           28  29. Chinook Aquatic Club               28
 31. North Whidbey Aquatic Club         26  32. Bremerton YMCA Swim Team         24.5
 33. Metro Aquatics                     21  34. Puget Sound Aquatics               14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11