King County Aquatics Center - Site License            12/9/2017 - 10:28 AM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 38  Boys 13-14 400 Yard Medley Relay
==================================================================================
         Meet: % 3:31.76  12/12/2015KING AQUATIC CLUB, KING
                          N Elizarov, A Flores, V Elizarov, E Dang
          PNS: $ 3:31.76  12/12/2015KING AQUATIC CLUB, KING
                          N Elizarov, A Flores, V Elizarov, E Dang
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 KING-PN  'A'                  3:35.23    3:36.29         40  
     1) Lu, Tyler 14                  2) Ling, Dylan 13               
     3) Kyi, Kevin 14                 4) Schahrer, Jarod 14           
                 24.85        51.23 (51.23)
        1:20.59 (29.36)   1:53.72 (1:02.49)
        2:18.37 (24.65)     2:47.67 (53.95)
        3:10.72 (23.05)     3:36.29 (48.62)
  2 BC-PN  'A'                    3:44.79    3:40.48         34  
     1) Lee, Nathan 14                2) Arnold, Charlie 13           
     3) Kim, Andrew 14                4) Klinck, Alex 14              
                 26.33        54.26 (54.26)
        1:22.94 (28.68)   1:55.78 (1:01.52)
        2:20.95 (25.17)     2:50.53 (54.75)
        3:14.32 (23.79)     3:40.48 (49.95)
  3 KING-PN  'B'                  3:43.61    3:42.07         32  
     1) Baltazar, Leland 14           2) Hagen, Nathan 14             
     3) Wood, Colin 13                4) Taylor, Jaden 14             
                 25.12        52.66 (52.66)
        1:21.84 (29.18)   1:55.89 (1:03.23)
        2:21.42 (25.53)     2:51.21 (55.32)
        3:14.84 (23.63)     3:42.07 (50.86)
  4 KING-PN  'C'                  3:51.43   x3:47.52        
     1) Shen, Ethan 13                2) Harig, Christopher 14        
     3) Wang, Justin 13               4) Torky, Joe 13                
                 28.30        59.19 (59.19)
        1:28.55 (29.36)                    
            2:27.35 ( )         2:56.46 ( )
        3:21.13 (24.67)     3:47.52 (51.06)
  5 SSCD-PN  'A'                  3:51.21    3:48.82         30  
     1) Gilszmer, Vlad 14             2) Viray, Michael 14            
     3) Lee, Youngjoo 14              4) Gilszmer, Slava 14           
                 27.55        56.21 (56.21)
        1:26.08 (29.87)   2:01.83 (1:05.62)
        2:28.17 (26.34)     2:59.99 (58.16)
        3:22.90 (22.91)     3:48.82 (48.83)
  6 OCA-PN  'A'                   3:53.41    3:50.03         28  
     1) Watson, Kieran 14             2) Ralston, Collin 14           
     3) Alderman, Tyler 14            4) Yount, Karl 14               
                 27.61        56.50 (56.50)
        1:25.18 (28.68)   1:58.40 (1:01.90)
        2:24.80 (26.40)     2:55.98 (57.58)
        3:21.47 (25.49)     3:50.03 (54.05)
  7 PDST-PN  'A'                  3:52.70    3:50.09         26  
     1) Cao, Albert 13                2) Xie, Aaron 14                
     3) Gao, Daniel 14                4) Zhao, Eric 13                
                 28.86        59.43 (59.43)
        1:28.80 (29.37)   2:01.85 (1:02.42)
        2:27.78 (25.93)     2:56.80 (54.95)
        3:22.34 (25.54)     3:50.09 (53.29)
  8 BC-PN  'B'                    3:56.25    3:50.99         24  
     1) Haeger, Tristan 14            2) Sato, Kevin 14               
     3) Hur, Zachary 13               4) Crewe, Weston 14             
                 26.87        55.56 (55.56)
        1:26.70 (31.14)   2:02.53 (1:06.97)
        2:29.20 (26.67)     2:59.82 (57.29)
        3:23.81 (23.99)     3:50.99 (51.17)
  9 BBST-PN  'A'                  3:56.91    3:51.08         22  
     1) Herring, Jonah 14             2) Jones, Gavin 14              
     3) Chen, Nathan 14               4) Cratsenberg, Nate 13         
                 28.45        58.56 (58.56)
        1:29.24 (30.68)   2:04.13 (1:05.57)
        2:29.49 (25.36)     2:58.77 (54.64)
        3:23.64 (24.87)     3:51.08 (52.31)
 10 WAVE-PN  'A'                  3:54.52    3:51.52         18  
     1) Greenmun, Aidan 14            2) Gallagher, Grant 13          
     3) Blackmon, Aidan 14            4) Laird, Noah 14               
                 28.71        59.52 (59.52)
        1:31.07 (31.55)   2:11.18 (1:11.66)
        2:31.91 (20.73)     3:00.91 (49.73)
        3:24.83 (23.92)     3:51.52 (50.61)
 11 CSC-PN  'A'                   3:50.64    3:51.90         14  
     1) Yamane, Peter 14              2) Young, Darren 14             
     3) Young, Derek 13               4) Schnitzius, Logan 14         
                 28.26        58.17 (58.17)
        1:28.20 (30.03)   2:03.06 (1:04.89)
        2:29.53 (26.47)     3:00.94 (57.88)
        3:25.25 (24.31)     3:51.90 (50.96)
 12 KING-PN  'D'                  3:53.59   x3:52.35        
     1) Springer, Jack 13             2) Zhang, Joe 13                
     3) Canning, Chase 14             4) Davison Smith, Trace 14      
                 28.89    1:00.67 (1:00.67)
        1:29.96 (29.29)   2:04.24 (1:03.57)
        2:30.68 (26.44)     3:01.14 (56.90)
        3:25.08 (23.94)     3:52.35 (51.21)
 13 IST-PN  'A'                   4:06.53    3:52.75         12  
     1) Song, David 14                2) Zablocki, Owen 13            
     3) She, Allen 14                 4) Nakamura, Ross 14            
                 28.95        59.81 (59.81)
        1:29.08 (29.27)   2:03.24 (1:03.43)
        2:29.50 (26.26)     2:59.17 (55.93)
        3:24.77 (25.60)     3:52.75 (53.58)
 14 CSC-PN  'B'                   4:01.24    3:57.99         10  
     1) Milan, Elijah 13              2) Culala, Ben 14               
     3) Fetty, Vin 13                 4) Schutte, Aidan 14            
                 29.63    1:02.20 (1:02.20)
        1:31.66 (29.46)   2:06.62 (1:04.42)
        2:32.46 (25.84)     3:02.65 (56.03)
        3:28.51 (25.86)     3:57.99 (55.34)
 15 EAST-PN  'A'                  3:58.44    4:00.08          8  
     1) Singh, Deepesh 13             2) Javier, James 14             
     3) Nguyen, Kenny 13              4) Yun, Zuriahn 13              
                 32.34    1:06.61 (1:06.61)
        1:35.24 (28.63)   2:09.13 (1:02.52)
        2:34.23 (25.10)     3:03.74 (54.61)
        3:29.99 (26.25)     4:00.08 (56.34)
 16 CAAT-PN  'A'                  4:08.17    4:02.90          6  
     1) Kukreja, Yatin 14             2) Benevedes, Leo 13            
     3) Pearson, Anders 13            4) Mahoney-Schaefer, Max 14     
                 28.58        59.61 (59.61)
        1:33.07 (33.46)   2:11.37 (1:11.76)
        2:38.13 (26.76)     3:09.21 (57.84)
        3:34.98 (25.77)     4:02.90 (53.69)
 17 KING-PN  'E'                  4:07.03   x4:04.13        
     1) Chang, Dylan 13               2) Park, Sechae 14              
     3) Sikora, Brennon 13            4) Roberts, Caden 13            
                 30.64    1:04.26 (1:04.26)
        1:34.52 (30.26)   2:08.80 (1:04.54)
        2:36.35 (27.55)     3:08.66 (59.86)
        3:34.66 (26.00)     4:04.13 (55.47)
 18 BC-PN  'C'                    4:01.35   x4:06.85        
     1) Audia, Ethan 13               2) Kwon, Jeffrey 14             
     3) Butler, Jonathan 14           4) Lee, Brian 13                
                 31.10    1:05.09 (1:05.09)
        1:35.99 (30.90)   2:12.26 (1:07.17)
        2:39.40 (27.14)     3:12.15 (59.89)
        3:37.22 (25.07)     4:06.85 (54.70)
 19 PRO-PN  'A'                   4:05.34    4:07.50          4  
     1) Shen, Jason 14                2) Wu, Kevin 13                 
     3) Jang, Matthew 14              4) Eilers, Noah 14              
                 28.33        59.11 (59.11)
        1:32.64 (33.53)   2:10.97 (1:11.86)
        2:39.53 (28.56)   3:13.42 (1:02.45)
        3:39.08 (25.66)     4:07.50 (54.08)
 20 WEST-PN  'A'                  4:08.59    4:08.76          2  
     1) Fang, Ryan 14                 2) Georgiev, Alex 14            
     3) Kim, Tony 14                  4) Thompson, Braden 14          
                 29.14    1:00.11 (1:00.11)
        1:32.55 (32.44)   2:10.62 (1:10.51)
        2:39.40 (28.78)   3:13.37 (1:02.75)
        3:39.11 (25.74)     4:08.76 (55.39)
 21 IST-PN  'B'                   4:07.11    4:12.34        
     1) Hunter, Kavan 13              2) Hu, Ryan 14                  
     3) Chrisstoffels, Niels 13       4) Tran, Justin 14              
                 30.67    1:06.14 (1:06.14)
        1:37.92 (31.78)   2:15.95 (1:09.81)
        2:44.62 (28.67)   3:17.38 (1:01.43)
        3:43.73 (26.35)     4:12.34 (54.96)
 22 BBST-PN  'B'                  4:07.06    4:12.65        
     1) Cross, Addison 13             2) Fuhrman, Alex 14             
     3) Carlton, Wyatt 13             4) Hardy, Marik 13              
                 31.10    1:04.90 (1:04.90)
        1:37.97 (33.07)   2:16.11 (1:11.21)
        2:44.02 (27.91)   3:17.01 (1:00.90)
        3:43.08 (26.07)     4:12.65 (55.64)
 23 SRST-PN  'A'                  4:04.35    4:14.88        
     1) Raynor, Chris 14              2) Hardie, Darin 14             
     3) Plum, Jeff 14                 4) Elsemore, Jensen 13          
                 31.32    1:06.65 (1:06.65)
        1:41.11 (34.46)   2:21.94 (1:15.29)
        2:48.06 (26.12)     3:19.59 (57.65)
        3:36.82 (17.23)     4:14.88 (55.29)
 24 WAVE-PN  'B'                  4:08.29    4:18.36        
     1) Omusoru, Matei 13             2) Masse, J 14                  
     3) Larsen, Fredrik 13            4) Clarke, Aidan 13             
                 30.81    1:03.96 (1:03.96)
        1:37.42 (33.46)   2:15.13 (1:11.17)
        2:44.95 (29.82)   3:20.14 (1:05.01)
        3:48.29 (28.15)     4:18.36 (58.22)
 25 PRO-PN  'B'                   4:08.04    4:18.60        
     1) Liu, Eric 14                  2) Rudolph, Jameson 13          
     3) Zhu, Evan 14                  4) Myers, Russell 14            
                 29.96    1:01.08 (1:01.08)
        1:35.78 (34.70)   2:15.52 (1:14.44)
        2:46.11 (30.59)                    
            3:48.12 ( )         4:18.60 ( )
 -- BISC-PN  'A'                  3:57.09         DQ        
     1) Lipton, Ian 14                2) Kerns, Brendan 13            
     3) Miller, Alex 14               4) Stewart, Tyler 13            
                 27.50        56.82 (56.82)
        1:26.15 (29.33)   1:59.33 (1:02.51)
        2:27.80 (28.47)   3:00.24 (1:00.91)
        3:25.38 (25.14)          DQ (53.15)
 -- OCA-PN  'B'                   4:07.79         NS        
 
                     Combined Team Scores - Through Event 38                      
 
  1. King Aquatic Club                1431   2. Bellevue Club Swim Team          1132
  3. Olympic Cascade Aquatics          551   4. Bainbridge Island Swim Club       514
  5. Pro Swimming                    419.5   6. Cascade Swim Club                 390
  7. Central Area Aquatics Team        385   8. Pacific Dragons Swim Team         361
  9. Bellingham Bay Swim Team          341  10. Issaquah Swim Team                309
 11. University Place Aquatic Club     306  12. Wave Aquatics                     182
 13. Excel Swim Club                   131  14. South Snohomish County Dolphin    112
 15. Valley Aquatics                  85.5  16. Fife Area Swim Team                77
 17. West Coast Aquatics                76  18. Poulsbo Piranha Swim Team          74
 19. Eastside Aquatic Swim Team       66.5  20. Stingray Swim Team                 63
 21. Evergreen Swim Club                62  22. Unatt-University Place Aquatic     37
 23. Gold's Aquatics Club               34  24. Thunderbird Aquatic Club           33
 25. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     27  26. North Whidbey Aquatic Club         26
 27. Mighty Marlins Swim Club           25  28. Thurston Olympians Swim Club       22
 29. Bremerton YMCA Swim Team         21.5  30. Chinook Aquatic Club               21
 31. Unattached King Aquatic Club       20  32. Metro Aquatics                     16
 33. Port Angeles Swim Club             14  33. Puget Sound Aquatics               14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11