King County Aquatics Center - Site License            12/9/2017 - 10:28 AM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 36  Boys 11-12 400 Yard Medley Relay
==================================================================================
         Meet: % 3:49.62  12/19/2014KING AQUATIC CLUB, KING
                          T Lu, A Flores, A Nguyen, E Dang
          PNS: $ 3:49.62  12/19/2014KING AQUATIC CLUB, KING
                          T Lu, A Flores, A Nguyen, E Dang
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 BC-PN  'A'                    4:05.73    4:06.73         40  
     1) Pak, Joshua 12                2) Koh, Christian 12            
     3) Klym, Aaron 12                4) Zhang, Alvin 12              
                 30.38    1:02.87 (1:02.87)
        1:33.34 (30.47)   2:08.57 (1:05.70)
        2:36.03 (27.46)     3:07.59 (59.02)
        3:34.96 (27.37)     4:06.73 (59.14)
  2 OCA-PN  'A'                   4:18.14    4:14.18         34  
     1) Williamson, Matt 12           2) Ralston, Emmett 12           
     3) Sieckhaus, Jack 11            4) Liu, Evan 12                 
                 31.05    1:05.05 (1:05.05)
        1:36.31 (31.26)   2:13.39 (1:08.34)
        2:43.14 (29.75)   3:18.88 (1:05.49)
        3:44.45 (25.57)     4:14.18 (55.30)
  3 KING-PN  'A'                  4:22.01    4:20.15         32  
     1) Koo, Daniel 12                2) Pak, Ryan 12                 
     3) Chew, Kyle 12                 4) Xu, Tim 12                   
                 31.68    1:06.68 (1:06.68)
        1:40.80 (34.12)   2:19.00 (1:12.32)
        2:47.62 (28.62)   3:22.33 (1:03.33)
        3:49.55 (27.22)     4:20.15 (57.82)
  4 BC-PN  'B'                    4:25.91    4:21.59         30  
     1) Lee, Jacob 12                 2) Brown, Connor 12             
     3) Wang, Vincent 12              4) Cross, Parker 12             
                 30.90    1:04.24 (1:04.24)
        1:39.04 (34.80)   2:17.08 (1:12.84)
        2:47.35 (30.27)   3:23.84 (1:06.76)
        3:50.89 (27.05)     4:21.59 (57.75)
  5 UPAC-PN  'A'                  4:28.90    4:23.69         28  
     1) Idio, David 11                2) Serafimovici, Maxim 12       
     3) Kwon, Adam 11                 4) Funches, Sam 12              
                 30.54    1:02.91 (1:02.91)
        1:35.24 (32.33)   2:11.05 (1:08.14)
        2:42.67 (31.62)   3:21.34 (1:10.29)
        3:50.04 (28.70)   4:23.69 (1:02.35)
  6 BISC-PN  'A'                  4:29.88    4:25.27         26  
     1) McDevitt, Colin 12            2) Broom, Hayden 12             
     3) Stewart, Curtis 12            4) Wenker, Finn 12              
                 31.32    1:04.22 (1:04.22)
        1:40.89 (36.67)   2:22.70 (1:18.48)
        2:52.38 (29.68)   3:27.64 (1:04.94)
        3:46.19 (18.55)     4:25.27 (57.63)
  7 CAAT-PN  'A'                  4:30.52    4:28.60         24  
     1) Scott, Ben 11                 2) Gelinas, Paul 12             
     3) Limbaugh, Harrison 12         4) Bricca, Ben 12               
                 33.14    1:09.22 (1:09.22)
        1:44.48 (35.26)   2:26.10 (1:16.88)
        2:56.98 (30.88)   3:33.24 (1:07.14)
        3:59.60 (26.36)     4:28.60 (55.36)
  8 PRO-PN  'A'                   4:24.20    4:29.47         22  
     1) Tan, Dixon 12                 2) Liu, Jerry 12                
     3) Zheng, Allen 12               4) Major, Levi 12               
                 32.26    1:07.11 (1:07.11)
        1:42.39 (35.28)   2:22.75 (1:15.64)
        2:54.54 (31.79)   3:31.13 (1:08.38)
        3:59.50 (28.37)     4:29.47 (58.34)
  9 WEST-PN  'A'                  4:43.59    4:41.67         18  
     1) Da, Andrew 12                 2) Joshi, Amey 12               
     3) Pallos, Mate 12               4) Kim, Jacob 12                
                 35.09    1:10.76 (1:10.76)
        1:46.51 (35.75)   2:28.09 (1:17.33)
        2:58.58 (30.49)   3:34.86 (1:06.77)
        4:06.00 (31.14)   4:41.67 (1:06.81)
 10 PDST-PN  'A'                  4:43.27    4:41.72         14  
     1) Chen, Nathan 11               2) Yamaguchi, Riku 11           
     3) Xu, Nathan 11                 4) Lubong, Christian 11         
                 34.08    1:16.16 (1:16.16)
        1:46.09 (29.93)   2:27.90 (1:11.74)
        2:58.92 (31.02)   3:35.31 (1:07.41)
        4:06.39 (31.08)   4:41.72 (1:06.41)
 11 OCA-PN  'B'                   4:42.29    4:42.70         12  
     1) Ko, Tyler 12                  2) Chene, Ryder 11              
     3) Shobe, Dylan 12               4) Shield, Matthew 12           
                 31.55    1:05.24 (1:05.24)
        1:45.88 (40.64)   2:32.00 (1:26.76)
        3:05.71 (33.71)   3:44.53 (1:12.53)
        4:12.10 (27.57)     4:42.70 (58.17)
 12 BBST-PN  'A'                  4:41.62    4:43.28         10  
     1) Cratsenberg, Miles 11         2) Gofman, Slava 11             
     3) Chen, Noah 11                 4) Kim, Paul 12                 
                 34.11    1:09.95 (1:09.95)
        1:49.98 (40.03)   2:35.63 (1:25.68)
        3:08.83 (33.20)   3:47.18 (1:11.55)
        4:13.78 (26.60)     4:43.28 (56.10)
 13 BC-PN  'C'                    4:42.47   x4:44.23        
     1) Sevier, Cole 12               2) Padgett, Dane 11             
     3) Wong, Caden 12                4) Sunwoo, Mason 11             
                 33.50    1:07.83 (1:07.83)
        1:48.08 (40.25)                    
            3:04.33 ( )         3:43.87 ( )
        4:11.88 (28.01)   4:44.23 (1:00.36)
 14 KING-PN  'B'                  4:41.32    4:47.04          8  
     1) Audette, Matthew 11           2) Medvinsky, Jonah 11          
     3) Nguyen, Alex 11               4) Fernandez-Budiman, Javier 11 
                 34.19    1:10.29 (1:10.29)
        1:45.81 (35.52)   2:28.81 (1:18.52)
        3:01.31 (32.50)   3:41.71 (1:12.90)
        4:11.72 (30.01)   4:47.04 (1:05.33)
 15 IST-PN  'A'                   4:43.89    4:48.15          6  
     1) Cong, Haolin 11               2) Weng, Albert 12              
     3) Nguyen, Andrew 11             4) Zablocki, Dex 12             
                 37.17    1:17.32 (1:17.32)
        1:52.95 (35.63)   2:32.54 (1:15.22)
        3:04.76 (32.22)   3:47.08 (1:14.54)
        4:13.31 (26.23)   4:48.15 (1:01.07)
 16 TAC-PN  'A'                   4:43.78    4:50.77          4  
     1) Rozema, Noah 12               2) Harris, Zach 11              
     3) Patrick, Trey 12              4) Foote, Peter 12              
                 32.28    1:07.29 (1:07.29)
        1:25.60 (18.31)   2:26.28 (1:18.99)
        3:03.42 (37.14)   3:45.13 (1:18.85)
        4:15.57 (30.44)   4:50.77 (1:05.64)
 17 WAVE-PN  'A'                  4:42.24    4:53.16          2  
     1) Popov, Mihail 12              2) Greenmun, Nathan 11          
     3) Claux, Alexander 12           4) Sattari, Noah 11             
                 35.73    1:13.04 (1:13.04)
        1:51.43 (38.39)   2:35.62 (1:22.58)
        3:08.46 (32.84)   3:48.26 (1:12.64)
        4:18.46 (30.20)   4:53.16 (1:04.90)
 -- CSC-PN  'A'                   4:40.32         NS        
 
                     Combined Team Scores - Through Event 36                      
 
  1. King Aquatic Club                1289   2. Bellevue Club Swim Team          1038
  3. Olympic Cascade Aquatics          517   4. Bainbridge Island Swim Club       492
  5. Pro Swimming                    381.5   6. Cascade Swim Club                 366
  7. Central Area Aquatics Team        341   8. Pacific Dragons Swim Team         301
  9. University Place Aquatic Club     298  10. Issaquah Swim Team                293
 11. Bellingham Bay Swim Team          291  12. Wave Aquatics                     146
 13. Excel Swim Club                   131  14. South Snohomish County Dolphin     82
 15. Fife Area Swim Team                77  16. West Coast Aquatics                74
 16. Poulsbo Piranha Swim Team          74  18. Valley Aquatics                  73.5
 19. Stingray Swim Team                 63  20. Evergreen Swim Club                62
 21. Eastside Aquatic Swim Team       58.5  22. Unatt-University Place Aquatic     37
 23. Gold's Aquatics Club               34  24. Thunderbird Aquatic Club           33
 25. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     27  26. North Whidbey Aquatic Club         26
 27. Mighty Marlins Swim Club           25  28. Thurston Olympians Swim Club       22
 29. Bremerton YMCA Swim Team         21.5  30. Chinook Aquatic Club               21
 31. Unattached King Aquatic Club       20  32. Metro Aquatics                     16
 33. Puget Sound Aquatics               14  33. Port Angeles Swim Club             14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11