King County Aquatics Center - Site License            12/9/2017 - 10:28 AM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 35  Girls 11-12 400 Yard Medley Relay
==================================================================================
         Meet: % 4:10.06  12/19/2014BELLEVUE CLUB SWIM TEAM, BC
                          A Freeman, A Yao, R Jin, K Cross
          PNS: $ 4:09.30  3/22/2002 King Aquatic Club, KING
                          Lindblad, Jennings, Kukors, Friedhoff
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 KING-PN  'A'                  4:14.38    4:14.41         40  
     1) Lei, Megan 12                 2) Tu, Gillian 12               
     3) Wichelmann, Sloane 12         4) Portmann, Makenna 12         
                 30.09    1:02.23 (1:02.23)
        1:34.90 (32.67)   2:13.01 (1:10.78)
        2:42.16 (29.15)   3:16.42 (1:03.41)
        3:43.48 (27.06)     4:14.41 (57.99)
  2 PRO-PN  'A'                   4:27.35    4:19.54         34  
     1) Chen, Michelle 12             2) Wu, Claire 12                
     3) Ong, Kat 11                   4) Achecar-Romanin, Adriana 12  
                 29.47    1:01.59 (1:01.59)
        1:35.97 (34.38)   2:16.75 (1:15.16)
        2:46.08 (29.33)   3:21.81 (1:05.06)
        3:48.78 (26.97)     4:19.54 (57.73)
  3 BBST-PN  'A'                  4:21.46    4:22.82         32  
     1) Gill, Julie 12                2) Lo, Florence 12              
     3) Buetow, Evelyn 12             4) Tilley, Jaeli 12             
                 33.97    1:10.59 (1:10.59)
        1:44.15 (33.56)   2:22.70 (1:12.11)
        2:50.93 (28.23)   3:24.29 (1:01.59)
        3:52.18 (27.89)     4:22.82 (58.53)
  4 CAAT-PN  'A'                  4:26.24    4:23.16         30  
     1) Woare, Vivian 12              2) Hong, Zoe 12                 
     3) Gheewala, Maya 12             4) Straley, Maggie 12           
                 31.66    1:05.52 (1:05.52)
        1:38.10 (32.58)   2:16.27 (1:10.75)
        2:47.47 (31.20)   3:25.18 (1:08.91)
        3:52.97 (27.79)     4:23.16 (57.98)
  5 OCA-PN  'A'                   4:35.37    4:25.16         28  
     1) Gruner, Ava 12                2) Manfredi, Milan 12           
     3) Galanti, Sam 12               4) Robertson, Abby 12           
                 31.70    1:05.68 (1:05.68)
        1:41.19 (35.51)   2:19.69 (1:14.01)
        2:50.16 (30.47)   3:26.14 (1:06.45)
        3:53.75 (27.61)     4:25.16 (59.02)
  6 BC-PN  'A'                    4:22.84    4:25.75         26  
     1) Chen, Isabella 12             2) Curley, Malia 12             
     3) Girotto, Kaitlyn 12           4) Hackworth, Gracie 12         
                 31.09    1:05.70 (1:05.70)
        1:39.34 (33.64)   2:20.80 (1:15.10)
        2:51.63 (30.83)   3:26.38 (1:05.58)
        3:54.06 (27.68)     4:25.75 (59.37)
  7 IST-PN  'A'                   4:26.05    4:26.96         24  
     1) Tran, Hannah 12               2) Kim, Calliope 12             
     3) Huarte, Hannah 12             4) Canaday, Keaton 12           
                 32.45    1:05.63 (1:05.63)
        1:39.63 (34.00)   2:18.42 (1:12.79)
        2:50.32 (31.90)   3:29.50 (1:11.08)
        3:56.95 (27.45)     4:26.96 (57.46)
  8 XCEL-PN  'A'                  4:34.50    4:28.85         22  
     1) Dahl, Helena 12               2) Lemke, Saylor 12             
     3) Jablonski, Ella 11            4) Eleveld, Kate 11             
                 32.71    1:07.25 (1:07.25)
        1:42.11 (34.86)   2:24.76 (1:17.51)
        2:53.40 (28.64)   3:28.18 (1:03.42)
        3:56.84 (28.66)   4:28.85 (1:00.67)
  9 KING-PN  'B'                  4:28.89    4:29.30         18  
     1) Siripipat, Lily 11            2) Pham, Keira 12               
     3) Felner, Joy 11                4) Dickie, Hannah 12            
                 31.06    1:04.24 (1:04.24)
        1:38.86 (34.62)   2:20.04 (1:15.80)
        2:50.95 (30.91)   3:28.47 (1:08.43)
        3:56.78 (28.31)   4:29.30 (1:00.83)
 10 WAVE-PN  'A'                  4:33.16    4:31.86         14  
     1) Nanda, Yana 12                2) Kulkarni, Priyanka 12        
     3) Tan, Gianna 12                4) Yin, Renee 12                
                 34.13    1:09.98 (1:09.98)
        1:45.10 (35.12)   2:26.54 (1:16.56)
        2:56.68 (30.14)   3:33.59 (1:07.05)
        4:01.73 (28.14)     4:31.86 (58.27)
 11 UPAC-PN  'A'                  4:35.60    4:32.45         12  
     1) Caritativo, Athea 12          2) Bellin, Gretta 12            
     3) Putt, Takara 11               4) Sotomayor, Madison 12        
                 32.86    1:07.35 (1:07.35)
        1:42.05 (34.70)   2:22.69 (1:15.34)
        2:54.35 (31.66)   3:32.83 (1:10.14)
        4:01.21 (28.38)     4:32.45 (59.62)
 12 IST-PN  'B'                   4:39.71    4:32.65         10  
     1) Lam, Selena 12                2) Shah, Maya 12                
     3) Arroyo, Abby 12               4) Bowen, Amelia 12             
                 44.12    1:06.84 (1:06.84)
        1:41.82 (34.98)   2:20.46 (1:13.62)
        2:53.24 (32.78)   3:30.51 (1:10.05)
        3:59.63 (29.12)   4:32.65 (1:02.14)
 13 CSC-PN  'A'                   4:32.28    4:33.10          8  
     1) Blume, Natalie 12             2) Gooding, Liv 12              
     3) Andrews, Catherine 11         4) Matsumura, Yuko 12           
                 34.53    1:11.44 (1:11.44)
        1:45.98 (34.54)   2:26.21 (1:14.77)
        2:57.34 (31.13)   3:33.71 (1:07.50)
        4:01.65 (27.94)     4:33.10 (59.39)
 14 CAAT-PN  'B'                  4:44.22    4:38.39          6  
     1) Baber, Katie 12               2) Dull, Stella 12              
     3) Larsen, Sophia 12             4) Cockrill, Savannah 12        
                 32.73    1:08.43 (1:08.43)
        1:45.84 (37.41)   2:28.64 (1:20.21)
        2:59.39 (30.75)   3:37.92 (1:09.28)
        4:06.95 (29.03)   4:38.39 (1:00.47)
 15 CSC-PN  'B'                   4:45.06    4:40.31          4  
     1) Bargfrede, Chloe 11           2) Howson, Elle 12              
     3) Gelfand, Hope 12              4) Lesh, Natalie 12             
                 34.86    1:11.76 (1:11.76)
        1:49.14 (37.38)   2:31.66 (1:19.90)
        3:03.97 (32.31)   3:42.46 (1:10.80)
        4:09.60 (27.14)     4:40.31 (57.85)
 16 KING-PN  'C'                  4:38.20   x4:40.33        
     1) Staggers, Mia 12              2) Mihaluta, Patricia 11        
     3) Ma, Elizabeth 11              4) Schlutt, Emma 12             
                 31.54    1:06.64 (1:06.64)
        1:42.71 (36.07)   2:24.38 (1:17.74)
        2:56.66 (32.28)   3:37.72 (1:13.34)
        4:07.47 (29.75)   4:40.33 (1:02.61)
 17 BISC-PN  'A'                  4:44.15    4:42.07          2  
     1) Fiore, Alexa 12               2) Houseman, Kathryn 11         
     3) Lin, Iris 11                  4) Tuinukuafe, Anna 12          
                 33.77    1:09.48 (1:09.48)
        1:44.42 (34.94)   2:25.08 (1:15.60)
        2:58.67 (33.59)   3:38.74 (1:13.66)
        4:08.76 (30.02)   4:42.07 (1:03.33)
 18 PDST-PN  'A'                  4:44.24    4:42.47        
     1) Wang, Grace 12                2) Lu, Amy 12                   
     3) Chiu, Amelia 12               4) Zong, Ziyu 11                
                 30.50    1:03.63 (1:03.63)
        1:43.07 (39.44)   2:28.22 (1:24.59)
        2:59.50 (31.28)   3:36.18 (1:07.96)
        4:07.90 (31.72)   4:42.47 (1:06.29)
 19 BC-PN  'B'                    4:43.71    4:42.86        
     1) Makhervaks, Nika 12           2) Enge, Piper 11               
     3) Avansino, Mia 12              4) Cruzen, Flora 12             
                 33.84    1:09.24 (1:09.24)
        1:45.92 (36.68)   2:30.22 (1:20.98)
        3:02.85 (32.63)   3:40.26 (1:10.04)
        4:09.81 (29.55)   4:42.86 (1:02.60)
 20 OCA-PN  'B'                   4:44.83    4:47.90        
     1) Hoff, Natalie 12              2) Long, Jadyn 12               
     3) Yoo, Rachael 11               4) Chechitelli, Cailey 12       
                 36.28    1:15.49 (1:15.49)
        1:51.23 (35.74)   2:32.08 (1:16.59)
        3:05.03 (32.95)   3:45.00 (1:12.92)
        4:14.26 (29.26)   4:47.90 (1:02.90)
 21 WAVE-PN  'B'                  4:45.18    4:49.64        
     1) Mcclure, Grace 12             2) Kaushik, Samyukta 11         
     3) Cung, Kellie 12               4) Kimborowicz, Jenna 11        
                 34.54    1:13.45 (1:13.45)
        1:51.68 (38.23)   2:33.53 (1:20.08)
        3:05.97 (32.44)   3:45.00 (1:11.47)
        4:15.44 (30.44)   4:49.64 (1:04.64)
 22 SRST-PN  'A'                  4:44.63    5:01.51        
     1) Krajcovic, Zosia 12           2) Chau, Elaine 12              
     3) Stewart, Kayla 12             4) Lao, Ellie 11                
                 32.28    1:05.58 (1:05.58)
        1:46.45 (40.87)   2:36.46 (1:30.88)
        3:11.09 (34.63)   3:54.42 (1:17.96)
        4:24.63 (30.21)   5:01.51 (1:07.09)
 -- MET-PN  'A'                   4:43.82         DQ        
     1) Proctor, Alexa 12             2) Legler, Julia 11             
     3) Lopez-Pacheco, Karina 12      4) Angeles-Sanchez, Leslie 12   
                 35.34    1:14.04 (1:14.04)
        1:56.23 (42.19)   2:45.67 (1:31.63)
        3:26.92 (41.25)   4:17.12 (1:31.45)
        4:49.33 (32.21)        DQ (1:08.47)
 
                     Combined Team Scores - Through Event 35                      
 
  1. King Aquatic Club                1249   2. Bellevue Club Swim Team           968
  3. Olympic Cascade Aquatics          471   4. Bainbridge Island Swim Club       466
  5. Cascade Swim Club                 366   6. Pro Swimming                    359.5
  7. Central Area Aquatics Team        317   8. Pacific Dragons Swim Team         287
  8. Issaquah Swim Team                287  10. Bellingham Bay Swim Team          281
 11. University Place Aquatic Club     270  12. Wave Aquatics                     144
 13. Excel Swim Club                   131  14. South Snohomish County Dolphin     82
 15. Fife Area Swim Team                77  16. Poulsbo Piranha Swim Team          74
 17. Valley Aquatics                  73.5  18. Stingray Swim Team                 63
 19. Evergreen Swim Club                62  20. Eastside Aquatic Swim Team       58.5
 21. West Coast Aquatics                56  22. Unatt-University Place Aquatic     37
 23. Gold's Aquatics Club               34  24. Thunderbird Aquatic Club           29
 25. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     27  26. North Whidbey Aquatic Club         26
 27. Mighty Marlins Swim Club           25  28. Thurston Olympians Swim Club       22
 29. Bremerton YMCA Swim Team         21.5  30. Chinook Aquatic Club               21
 31. Unattached King Aquatic Club       20  32. Metro Aquatics                     16
 33. Puget Sound Aquatics               14  33. Port Angeles Swim Club             14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11