King County Aquatics Center - Site License            12/9/2017 - 10:28 AM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 31  Girls 11-12 400 Yard IM
=========================================================================
         Meet: % 4:35.99  12/12/2009Kim Williams, UN
          PNS: $ 4:31.42  3/19/2010 Kim Williams, IST
    Name            Age Team                 Seed     Finals       Points 
=========================================================================
  1 Doane, Camden    11 UN-UP-PN          5:02.34    4:47.08         20  
                 29.62      1:03.88 (34.26)
        1:39.58 (35.70)     2:14.89 (35.31)
        2:58.54 (43.65)     3:41.70 (43.16)
        4:14.61 (32.91)     4:47.08 (32.47)
  2 Chen, Michelle   12 PRO-PN            4:54.99    4:49.58         17  
                 30.25      1:05.37 (35.12)
        1:40.76 (35.39)     2:16.10 (35.34)
        2:59.13 (43.03)     3:41.75 (42.62)
        4:15.71 (33.96)     4:49.58 (33.87)
  3 Portmann, Maken  12 KING-PN           4:58.00    4:52.98         16  
                 29.98      1:06.22 (36.24)
        1:43.22 (37.00)     2:21.52 (38.30)
        3:00.75 (39.23)     3:41.68 (40.93)
        4:17.50 (35.82)     4:52.98 (35.48)
  4 Brown, Lindsay   12 UN-TA-PN          5:08.80    4:54.94         15  
                 32.69      1:10.65 (37.96)
        1:48.61 (37.96)     2:25.11 (36.50)
        3:05.56 (40.45)     3:46.26 (40.70)
        4:21.14 (34.88)     4:54.94 (33.80)
  5 Rusk, Maren      12 SSCD-PN           5:01.81    4:55.38         14  
                 30.58      1:05.60 (35.02)
        1:42.97 (37.37)     2:19.49 (36.52)
        3:02.31 (42.82)     3:46.58 (44.27)
        4:21.62 (35.04)     4:55.38 (33.76)
  6 Bellin, Gretta   12 UPAC-PN           5:10.85    4:57.42         13  
                 32.87      1:09.88 (37.01)
        1:47.86 (37.98)     2:27.37 (39.51)
        3:08.35 (40.98)     3:51.70 (43.35)
        4:24.46 (32.76)     4:57.42 (32.96)
  7 Yin, Renee       12 WAVE-PN           5:09.95    4:57.73         12  
                 31.74      1:09.32 (37.58)
        1:45.43 (36.11)     2:21.47 (36.04)
        3:06.02 (44.55)     3:49.81 (43.79)
        4:24.33 (34.52)     4:57.73 (33.40)
  8 Lesh, Natalie    12 CSC-PN            5:04.77    4:58.26         11  
                 31.40      1:09.73 (38.33)
        1:49.06 (39.33)     2:26.79 (37.73)
        3:09.08 (42.29)     3:52.16 (43.08)
        4:26.30 (34.14)     4:58.26 (31.96)
  9 Girotto, Kaitly  12 BC-PN             5:06.09    4:58.72          9  
                 31.46      1:08.28 (36.82)
        1:45.27 (36.99)     2:21.54 (36.27)
        3:06.77 (45.23)     3:50.68 (43.91)
        4:25.22 (34.54)     4:58.72 (33.50)
 10 Krajcovic, Zosi  12 SRST-PN           5:12.28    5:00.67          7  
                 31.74      1:08.05 (36.31)
        1:46.03 (37.98)     2:22.86 (36.83)
        3:07.56 (44.70)     3:53.18 (45.62)
        4:27.24 (34.06)     5:00.67 (33.43)
 11 Lo, Florence     12 BBST-PN           5:04.22    5:01.18          6  
                 32.28      1:11.54 (39.26)
        1:50.10 (38.56)     2:28.34 (38.24)
        3:09.04 (40.70)     3:50.54 (41.50)
        4:26.72 (36.18)     5:01.18 (34.46)
 12 Ong, Kat         11 PRO-PN            5:06.05    5:02.35          5  
                 31.77      1:10.08 (38.31)
        1:47.66 (37.58)     2:24.20 (36.54)
        3:08.87 (44.67)     3:53.37 (44.50)
        4:28.47 (35.10)     5:02.35 (33.88)
 13 Canaday, Keaton  12 IST-PN            5:08.92    5:02.90          4  
                 31.71      1:09.27 (37.56)
        1:49.56 (40.29)     2:28.61 (39.05)
        3:12.36 (43.75)     3:55.60 (43.24)
        4:30.19 (34.59)     5:02.90 (32.71)
 14 Dickie, Hannah   12 KING-PN           5:08.29    5:04.60          3  
                 31.39      1:08.75 (37.36)
        1:47.35 (38.60)     2:25.96 (38.61)
        3:09.15 (43.19)     3:52.94 (43.79)
        4:29.58 (36.64)     5:04.60 (35.02)
 15 Houseman, Kathr  11 BISC-PN           5:10.48    5:08.03          2  
                 32.54      1:12.12 (39.58)
        1:51.33 (39.21)     2:30.47 (39.14)
        3:14.13 (43.66)     3:57.80 (43.67)
        4:33.80 (36.00)     5:08.03 (34.23)
 16 Woare, Vivian    12 CAAT-PN           5:08.15    5:09.04          1  
                 32.29      1:11.48 (39.19)
        1:50.03 (38.55)     2:27.67 (37.64)
        3:12.68 (45.01)     3:58.29 (45.61)
        4:33.99 (35.70)     5:09.04 (35.05)
 17 Buetow, Evelyn   12 BBST-PN           5:05.52    5:09.06        
                 31.66      1:08.68 (37.02)
        1:48.26 (39.58)     2:27.15 (38.89)
        3:13.31 (46.16)     3:59.42 (46.11)
        4:34.47 (35.05)     5:09.06 (34.59)
 18 Ruppe, Alex      11 TOSC-PN           5:24.44    5:11.67        
                 33.34      1:11.36 (38.02)
        1:51.92 (40.56)     2:31.31 (39.39)
        3:16.36 (45.05)     4:00.88 (44.52)
        4:37.59 (36.71)     5:11.67 (34.08)
 19 Tu, Gillian      12 KING-PN           5:14.24    5:11.76        
                 32.87      1:13.49 (40.62)
        1:55.91 (42.42)     2:38.48 (42.57)
        3:19.24 (40.76)     4:01.72 (42.48)
        4:37.24 (35.52)     5:11.76 (34.52)
 20 Huarte, Hannah   12 IST-PN            5:14.91    5:12.20        
                 33.43      1:11.83 (38.40)
        1:52.23 (40.40)     2:32.10 (39.87)
        3:17.62 (45.52)     4:03.17 (45.55)
        4:37.79 (34.62)     5:12.20 (34.41)
 21 Tran, Hannah     12 IST-PN            5:17.45    5:16.15        
                 34.46      1:13.72 (39.26)
        1:52.64 (38.92)     2:31.69 (39.05)
        3:17.08 (45.39)     4:02.73 (45.65)
        4:39.92 (37.19)     5:16.15 (36.23)
 22 Enge, Piper      11 BC-PN             5:21.44    5:16.84        
                 34.44      1:15.37 (40.93)
        1:55.85 (40.48)     2:35.62 (39.77)
        3:20.39 (44.77)     4:05.94 (45.55)
        4:42.36 (36.42)     5:16.84 (34.48)
 23 Putt, Takara     11 UPAC-PN           5:34.20    5:18.05        
                 33.92      1:13.98 (40.06)
        1:53.55 (39.57)     2:31.87 (38.32)
        3:16.39 (44.52)     4:01.88 (45.49)
        4:39.75 (37.87)     5:18.05 (38.30)
 24 Bagniewski, Mol  11 FAST-PN           6:19.59L   5:19.84        
                 33.21      1:11.77 (38.56)
        1:52.28 (40.51)     2:32.58 (40.30)
        3:19.20 (46.62)     4:06.52 (47.32)
        4:43.68 (37.16)     5:19.84 (36.16)
 25 Gourley, Veroni  11 TOSC-PN           5:31.43    5:23.87        
                 35.85      1:17.02 (41.17)
        1:59.43 (42.41)     2:40.71 (41.28)
        3:24.60 (43.89)     4:07.67 (43.07)
        4:45.88 (38.21)     5:23.87 (37.99)
 26 Ma, Elizabeth    11 KING-PN           5:22.58    5:24.82        
                 34.11      1:16.73 (42.62)
        2:00.02 (43.29)     2:40.15 (40.13)
        3:25.01 (44.86)     4:10.77 (45.76)
        4:48.62 (37.85)     5:24.82 (36.20)
 27 Fu, Yau          11 PASC-PN           6:05.82    5:56.92        
                 36.05      1:22.78 (46.73)
        2:09.37 (46.59)     2:55.13 (45.76)
        3:45.07 (49.94)     4:37.50 (52.43)
        5:17.49 (39.99)     5:56.92 (39.43)
 -- Srein, Mercedez  11 TOSC-PN           5:42.99         DQ        
 
                 Combined Team Scores - Through Event 31                 
 
  1. King Aquatic Club              1014.5   2. Bellevue Club Swim Team           887
  3. Bainbridge Island Swim Club       450   4. Olympic Cascade Aquatics          390
  5. Cascade Swim Club                 354   6. Pro Swimming                      293
  7. Central Area Aquatics Team        275   8. Pacific Dragons Swim Team         274
  9. Issaquah Swim Team                250  10. University Place Aquatic Club     229
 11. Bellingham Bay Swim Team          211  12. Wave Aquatics                     117
 13. Excel Swim Club                   109  14. South Snohomish County Dolphin     82
 15. Poulsbo Piranha Swim Team          74  16. Valley Aquatics                  73.5
 17. Stingray Swim Team                 63  18. Fife Area Swim Team                60
 19. Eastside Aquatic Swim Team       58.5  20. West Coast Aquatics                56
 20. Evergreen Swim Club                56  22. Unatt-University Place Aquatic     37
 23. Gold's Aquatics Club               34  24. Thunderbird Aquatic Club           29
 25. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     27  26. North Whidbey Aquatic Club         26
 27. Mighty Marlins Swim Club           22  27. Thurston Olympians Swim Club       22
 29. Bremerton YMCA Swim Team         21.5  30. Chinook Aquatic Club               21
 31. Unattached King Aquatic Club       20  32. Metro Aquatics                     16
 33. Puget Sound Aquatics               14  33. Port Angeles Swim Club             14
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11