King County Aquatics Center - Site License            12/9/2017 - 10:28 AM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 28  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
         Meet: % 1:39.01  12/18/2014BELLEVUE CLUB SWIM TEAM, BC
                          W Zhou, N Polyakov, A Elizarov, N Shao
          PNS: $ 1:39.01  12/18/2014BELLEVUE CLUB SWIM TEAM, BC
                          W Zhou, N Polyakov, A Elizarov, N Shao
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 KING-PN  'A'                  1:37.61    1:37.98%        40  
     1) Lu, Tyler 14                  2) Ling, Dylan 13               
     3) Kyi, Kevin 14                 4) Schahrer, Jarod 14           
                 23.64        51.84 (28.20)
        1:15.84 (24.00)     1:37.98 (22.14)
  2 KING-PN  'B'                  1:41.23    1:41.10         34  
     1) Baltazar, Leland 14           2) Harig, Christopher 14        
     3) Wood, Colin 13                4) Taylor, Jaden 14             
                 24.62        53.28 (28.66)
        1:18.31 (25.03)     1:41.10 (22.79)
  3 BC-PN  'A'                    1:44.78    1:41.30         32  
     1) Lee, Nathan 14                2) Arnold, Charlie 13           
     3) Kim, Andrew 14                4) Klinck, Alex 14              
                 25.56        53.85 (28.29)
        1:18.80 (24.95)     1:41.30 (22.50)
  4 OCA-PN  'A'                   1:46.00    1:42.94         30  
     1) Watson, Kieran 14             2) Ralston, Collin 14           
     3) Davis, Edmund 13              4) Yount, Karl 14               
                 26.71        55.15 (28.44)
        1:19.87 (24.72)     1:42.94 (23.07)
  5 CSC-PN  'A'                   1:46.64    1:44.17         28  
     1) Yamane, Peter 14              2) Schutte, Aidan 14            
     3) Young, Derek 13               4) Young, Darren 14             
                 26.69        55.83 (29.14)
        1:21.31 (25.48)     1:44.17 (22.86)
  6 CSC-PN  'B'                   1:48.66    1:44.75         26  
     1) Zhang, Jaden 14               2) Culala, Ben 14               
     3) Fetty, Vin 13                 4) Schnitzius, Logan 14         
                 26.95        55.96 (29.01)
        1:21.21 (25.25)     1:44.75 (23.54)
  7 WAVE-PN  'A'                  1:48.95    1:45.91         24  
     1) Greenmun, Aidan 14            2) Laird, Noah 14               
     3) Blackmon, Aidan 14            4) Clarke, Aidan 13             
                 27.74        56.89 (29.15)
        1:20.17 (23.28)     1:45.91 (25.74)
  8 PDST-PN  'A'                  1:52.00    1:47.40         22  
     1) Cao, Albert 13                2) Xie, Aaron 14                
     3) Gao, Daniel 14                4) Zhao, Eric 13                
                 29.27        58.34 (29.07)
        1:23.66 (25.32)     1:47.40 (23.74)
  9 BC-PN  'B'                    1:53.36    1:48.32         18  
     1) Crewe, Weston 14              2) Sato, Kevin 14               
     3) Haeger, Tristan 14            4) Hur, Zachary 13              
                 27.08        57.98 (30.90)
        1:24.63 (26.65)     1:48.32 (23.69)
 10 PPST-PN  'A'                  1:51.66    1:48.33         14  
     1) Beers, Isaac 13               2) Correll, James 13            
     3) Burchell, Ryan 14             4) Velie, Rocco 14              
                 29.49        58.98 (29.49)
        1:24.19 (25.21)     1:48.33 (24.14)
 11 BBST-PN  'A'                  1:52.03    1:48.57         11  
     1) Herring, Jonah 14             2) Jones, Gavin 14              
     3) Chen, Nathan 14               4) Cratsenberg, Nate 13         
                 28.27        58.61 (30.34)
        1:24.19 (25.58)     1:48.57 (24.38)
 11 BISC-PN  'A'                  1:50.81    1:48.57         11  
     1) Lipton, Ian 14                2) Kerns, Brendan 13            
     3) Miller, Alex 14               4) Stewart, Tyler 13            
                 26.94        56.12 (29.18)
        1:24.35 (28.23)     1:48.57 (24.22)
 13 EAST-PN  'A'                  1:51.20    1:50.09          8  
     1) Javier, James 14              2) Yun, Zuriahn 13              
     3) Nguyen, Kenny 13              4) Chojnacki, Patrick 13        
                 27.64        58.31 (30.67)
        1:23.23 (24.92)     1:50.09 (26.86)
 14 IST-PN  'A'                   1:51.54    1:50.19          6  
     1) Song, David 14                2) Zablocki, Owen 13            
     3) She, Allen 14                 4) Chrisstoffels, Niels 13      
                 28.29        58.68 (30.39)
        1:24.98 (26.30)     1:50.19 (25.21)
 15 CAAT-PN  'A'                  1:53.94    1:51.04          4  
     1) Kukreja, Yatin 14             2) Benevedes, Leo 13            
     3) Pearson, Anders 13            4) Mahoney-Schaefer, Max 14     
                 27.76      1:00.88 (33.12)
        1:26.44 (25.56)     1:51.04 (24.60)
 16 PRO-PN  'A'                   1:52.25    1:51.36          2  
     1) Shen, Jason 14                2) Wu, Kevin 13                 
     3) Myers, Russell 14             4) Eilers, Noah 14              
                 27.45        59.11 (31.66)
        1:26.95 (27.84)     1:51.36 (24.41)
 17 WEST-PN  'A'                  1:53.99    1:52.24        
     1) Kim, Tony 14                  2) Georgiev, Alex 14            
     3) Fang, Ryan 14                 4) Thompson, Braden 14          
                 27.14        59.45 (32.31)
        1:27.60 (28.15)     1:52.24 (24.64)
 18 BBST-PN  'B'                  1:53.33    1:53.78        
     1) Cross, Addison 13             2) Fuhrman, Alex 14             
     3) Carlton, Wyatt 13             4) Hardy, Marik 13              
                 28.86      1:01.24 (32.38)
        1:28.30 (27.06)     1:53.78 (25.48)
 -- KING-PN  'C'                  1:45.45   X1:47.19        
     1) Shen, Ethan 13                2) Zhang, Joe 13                
     3) Wang, Justin 13               4) Torky, Joe 13                
                 28.11        57.49 (29.38)
        1:23.55 (26.06)     1:47.19 (23.64)
 -- KING-PN  'D'                  1:46.76   X1:48.11        
     1) Springer, Jack 13             2) Hagen, Nathan 14             
     3) Canning, Chase 14             4) Davison Smith, Trace 14      
                 28.51        58.21 (29.70)
        1:24.34 (26.13)     1:48.11 (23.77)
 -- KING-PN  'E'                  1:53.02   X1:52.88        
     1) Chang, Dylan 13               2) Park, Sechae 14              
     3) Sikora, Brennon 13            4) Roberts, Caden 13            
                 30.53      1:00.78 (30.25)
        1:27.70 (26.92)     1:52.88 (25.18)
 -- WAVE-PN  'B'                  1:53.69         DQ        
     1) Masse, J 14                   2) Gallagher, Grant 13          
     3) Larsen, Fredrik 13            4) Omusoru, Matei 13            
                 32.67      1:04.34 (31.67)
        1:33.53 (29.19)          DQ (26.74)
 -- SRST-PN  'A'                  1:46.31         NS        
     1) Plum, Jeff 14                 2) Hardie, Darin 14             
     3) Lisenby, Keegan 13            4) Elsemore, Jensen 13          
 
                     Combined Team Scores - Through Event 28                      
 
  1. King Aquatic Club               964.5   2. Bellevue Club Swim Team           820
  3. Bainbridge Island Swim Club       390   4. Olympic Cascade Aquatics          385
  5. Cascade Swim Club                 309   6. Pacific Dragons Swim Team         274
  7. Central Area Aquatics Team        257   8. Pro Swimming                      253
  9. Issaquah Swim Team                231  10. Bellingham Bay Swim Team          203
 11. University Place Aquatic Club     185  12. Wave Aquatics                     105
 13. Excel Swim Club                    93  14. Poulsbo Piranha Swim Team          74
 15. Valley Aquatics                  73.5  16. South Snohomish County Dolphin     68
 17. Fife Area Swim Team                60  18. Eastside Aquatic Swim Team       58.5
 19. Evergreen Swim Club                56  19. Stingray Swim Team                 56
 21. West Coast Aquatics                50  22. Thunderbird Aquatic Club           29
 23. North Whidbey Aquatic Club         26  24. Gold's Aquatics Club               25
 25. Thurston Olympians Swim Club       22  25. Mighty Marlins Swim Club           22
 27. Bremerton YMCA Swim Team         21.5  28. Chinook Aquatic Club               21
 29. Unattached King Aquatic Club       20  30. Unatt-University Place Aquatic     17
 31. Metro Aquatics                     16  32. Puget Sound Aquatics               14
 32. Port Angeles Swim Club             14  34. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     12
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11