King County Aquatics Center - Site License            12/9/2017 - 10:28 AM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 24  Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
==================================================================================
         Meet: % 2:08.99  12/19/2014KING AQUATIC CLUB, KING
                          J Zhang, O Weber, J Springer, B Sikora
          PNS: $ 2:07.94  1/21/1989 Bellevue Athletic Club, BAC
                          Bennett, Doyle, Shulman, Hathaway
    Team                             Seed     Finals       Points 
==================================================================================
  1 KING-PN  'A'                  2:14.00    2:11.47         40  
     1) Lai, Veico 10                 2) Clise, Cota 10               
     3) Nishizawa, Shaw 10            4) Sikora, Cameron 10           
                 36.03      1:12.38 (36.35)
        1:41.96 (29.58)     2:11.47 (29.51)
  2 BC-PN  'A'                    2:14.02    2:13.24         34  
     1) Kralj, Ben 10                 2) Mann, Camon 10               
     3) Liu, Ethan 10                 4) Brown, Justin 10             
                 33.03      1:10.89 (37.86)
        1:44.18 (33.29)     2:13.24 (29.06)
  3 BC-PN  'B'                    2:21.87    2:19.01         32  
     1) Sato, Leo 10                  2) Wong, Carson 10              
     3) Frazer, Bob 10                4) Hou, Eli 10                  
                 36.51      1:17.25 (40.74)
        1:48.14 (30.89)     2:19.01 (30.87)
  4 CSC-PN  'A'                   2:21.55    2:21.49         30  
     1) Tharakan, Abhay 10            2) Kotyk, Kyryll 10             
     3) Cady, Kjell 10                4) Bell, Colin 9                
                 34.73      1:17.05 (42.32)
        1:51.62 (34.57)     2:21.49 (29.87)
  5 PDST-PN  'A'                  2:19.62    2:22.57         28  
     1) Denuit, Cedric 10             2) Xu, William 10               
     3) Li, Harrison 10               4) Cao, Andrew 10               
                 36.88      1:18.01 (41.13)
        1:50.98 (32.97)     2:22.57 (31.59)
  6 OCA-PN  'A'                   2:27.66    2:22.66         26  
     1) Lamb, Logan 9                 2) Gallot, Ilan 9               
     3) Waingold, Ari 10              4) Kim, Aidan 10                
                 36.11      1:24.96 (48.85)
        1:51.36 (26.40)     2:22.66 (31.30)
  7 BISC-PN  'A'                  2:26.96    2:23.51         24  
     1) Cox, Carter 10                2) Bang-Knudsen, Mathias 9      
     3) Inoue, Sota 9                 4) Cole, Aidan 10               
                 36.86      1:19.33 (42.47)
        1:55.01 (35.68)     2:23.51 (28.50)
  8 IST-PN  'A'                   2:22.46    2:23.88         22  
     1) Hu, Nathan 8                  2) Bowen, Ethan 9               
     3) Li, Keoni 10                  4) Canaday, Cole 9              
                 37.17      1:18.11 (40.94)
        1:52.40 (34.29)     2:23.88 (31.48)
  9 PRO-PN  'A'                   2:30.80    2:24.10         18  
     1) Yeh, Henry 10                 2) Petchdenlarp, Nathan 10      
     3) Tng, Aaron 10                 4) Petchdenlarp, Theo 10        
                 37.52      1:16.60 (39.08)
        1:51.37 (34.77)     2:24.10 (32.73)
 10 UPAC-PN  'A'                  2:32.95    2:25.71         14  
     1) Bemis, Trent 10               2) Forrest, William 10          
     3) Hammer, Aiden 10              4) Cotter, Liam 9               
                 38.40      1:19.57 (41.17)
        1:52.49 (32.92)     2:25.71 (33.22)
 11 KING-PN  'B'                  2:25.32    2:28.48         12  
     1) Butcher, Jackson 10           2) Koo, Kevin 10                
     3) Ho, William 9                 4) Li, Max 10                   
                 39.82      1:22.98 (43.16)
        1:57.98 (35.00)     2:28.48 (30.50)
 12 CSC-PN  'B'                   2:28.12    2:28.99         10  
     1) Tang, Kenzi 10                2) Duong, Edwin 10              
     3) Rivers, Maceo 10              4) Matsumura, Jun 9             
                 39.86      1:21.04 (41.18)
        1:56.04 (35.00)     2:28.99 (32.95)
 13 EAST-PN  'A'                  2:31.87    2:31.37          8  
     1) Nguyen, Kaden 9               2) Luo, Weichen 10              
     3) Chen, Ethan 9                 4) Choi, Daniel 9               
                 39.63      1:23.64 (44.01)
        1:58.84 (35.20)     2:31.37 (32.53)
 14 BC-PN  'C'                    2:31.85   x2:32.24        
     1) Headrick, Sam 10              2) Lee, Daniel 10               
     3) Tan, Benji 10                 4) Shaw, Nathan 9               
                 38.14      1:19.67 (41.53)
        1:59.02 (39.35)     2:32.24 (33.22)
 15 CAAT-PN  'A'                  2:34.09    2:32.33          6  
     1) Pearson, T 10                 2) Adedipe, Anton 10            
     3) Spencer, Will 10              4) Schwab, Odin 10              
                 39.27      1:29.48 (50.21)
        2:02.46 (32.98)     2:32.33 (29.87)
 16 IST-PN  'B'                   2:33.51    2:32.87          4  
     1) D'Souza, Calvin 10            2) Guo, Max 10                  
     3) Hasan, Abdullah 10            4) Kim, Andrew 10               
                 40.92      1:22.14 (41.22)
        2:00.34 (38.20)     2:32.87 (32.53)
 17 OCA-PN  'B'                   2:33.64    2:34.17          2  
     1) DeVoll, Benjamin 10           2) Kennedy, Andrew 10           
     3) Kennedy, Alex 10              4) deHart, Cornelis 9           
                 41.22      1:22.98 (41.76)
        2:00.27 (37.29)     2:34.17 (33.90)
 18 WAVE-PN  'A'                  2:32.76    2:37.55        
     1) Li, Aiden 9                   2) Ni, Owen 10                  
     3) Managuli, Aneesh 10           4) Shakhov, Boris 10            
                 40.77      1:22.15 (41.38)
        2:02.15 (40.00)     2:37.55 (35.40)
 -- PDST-PN  'B'                  2:33.81         NS        
     1) Sia-Vinet, Curtis 9           2) Gao, Steven 10               
     3)                               4) Zhao, Alexander 8            
 
                     Combined Team Scores - Through Event 24                      
 
  1. King Aquatic Club               736.5   2. Bellevue Club Swim Team           626
  3. Bainbridge Island Swim Club       323   4. Olympic Cascade Aquatics          291
  5. Cascade Swim Club                 231   6. Pacific Dragons Swim Team         206
  7. Issaquah Swim Team                179   8. Pro Swimming                      171
  9. Central Area Aquatics Team        155  10. University Place Aquatic Club     145
 11. Bellingham Bay Swim Team          134  12. South Snohomish County Dolphin     68
 13. Excel Swim Club                    63  14. Valley Aquatics                  61.5
 15. Poulsbo Piranha Swim Team          60  15. Fife Area Swim Team                60
 17. Wave Aquatics                      59  18. Evergreen Swim Club                56
 19. West Coast Aquatics                40  20. Eastside Aquatic Swim Team       32.5
 21. Stingray Swim Team                 32  22. Thunderbird Aquatic Club           29
 23. North Whidbey Aquatic Club         26  24. Thurston Olympians Swim Club       22
 24. Mighty Marlins Swim Club           22  26. Bremerton YMCA Swim Team         21.5
 27. Chinook Aquatic Club               21  27. Gold's Aquatics Club               21
 29. Unattached King Aquatic Club       20  30. Unatt-University Place Aquatic     17
 31. Metro Aquatics                     16  32. Puget Sound Aquatics               14
 32. Port Angeles Swim Club             14  34. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     12
 35. Unatt-Bellevue Club Swim Team      11