King County Aquatics Center - Site License            12/9/2017 - 10:28 AM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 20  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
=========================================================================
         Meet: % 58.17  12/19/2014Ethan V Dang, KING
          PNS: $ 58.17  12/19/2014Ethan V Dang, KING
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Koh, Christian   12 BC-PN             1:03.75    1:04.08         20  
                 29.76      1:04.08 (34.32)
  2 Ralston, Emmett  12 OCA-PN            1:07.42    1:06.44         17  
                 31.12      1:06.44 (35.32)
  3 Liu, Evan        12 OCA-PN            1:06.93    1:06.73         16  
                 31.09      1:06.73 (35.64)
  4 Liu, Jerry       12 PRO-PN            1:11.20    1:11.28         15  
                 33.69      1:11.28 (37.59)
  5 Pak, Ryan        12 KING-PN           1:12.65    1:12.30         14  
                 34.09      1:12.30 (38.21)
  6 Zhang, Alvin     12 BC-PN             1:12.39    1:12.37         13  
                 33.63      1:12.37 (38.74)
  7 Pallos, Mate     12 WEST-PN           1:13.43    1:12.46         12  
                 33.78      1:12.46 (38.68)
  8 Brown, Connor    12 BC-PN             1:13.50    1:13.34         11  
                 34.77      1:13.34 (38.57)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Weng, Albert     12 IST-PN            1:14.95    1:13.61          9  
                 35.48      1:13.61 (38.13)
 10 Gelinas, Paul    12 CAAT-PN           1:16.65    1:14.05          7  
                 35.16      1:14.05 (38.89)
 11 Medvinsky, Jona  11 KING-PN           1:15.28    1:14.82          6  
                 34.78      1:14.82 (40.04)
 12 Choi, Leonard    12 EAST-PN           1:14.94    1:15.01          5  
                 34.72      1:15.01 (40.29)
 13 Wenker, Finn     12 BISC-PN           1:15.54    1:15.22          4  
                 34.95      1:15.22 (40.27)
 14 Cross, Parker    12 BC-PN             1:16.85    1:15.67          3  
                 35.52      1:15.67 (40.15)
 15 Scott, Ben       11 CAAT-PN           1:16.26    1:16.05          2  
                 35.78      1:16.05 (40.27)
 16 Yamaguchi, Riku  11 PDST-PN           1:17.42    1:16.82          1  
                 35.28      1:16.82 (41.54)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Palmer, Lucas    11 MMSC-PN           1:18.46                   
                 36.86      1:18.46 (41.60)
 18 Harris, Zach     11 TAC-PN            1:19.24                   
                 38.17      1:19.24 (41.07)
 19 Zablocki, Dex    12 IST-PN            1:19.46                   
                 37.34      1:19.46 (42.12)
 20 Nguyen, Andrew   11 IST-PN            1:20.60                   
                 38.59      1:20.60 (42.01)
 21 Padgett, Dane    11 BC-PN             1:20.78                   
                 37.51      1:20.78 (43.27)
 22 Xue, Ryan        11 EAST-PN           1:21.54                   
                 38.20      1:21.54 (43.34)
 23 Ma, Jaden        11 KING-PN           1:21.61                   
 24 Cong, Haolin     11 IST-PN            1:22.26                   
                 39.74      1:22.26 (42.52)
 25 Wolf, Preston    11 VAST-PN           1:22.49                   
                 39.01      1:22.49 (43.48)
 26 Greenmun, Natha  11 WAVE-PN           1:23.31                   
                 38.70      1:23.31 (44.61)
 27 Gofman, Slava    11 BBST-PN           1:24.09                   
                 39.73      1:24.09 (44.36)
 28 Chen, Nathan     11 PDST-PN           1:24.45                   
                 39.38      1:24.45 (45.07)
 29 Piepkorn, Camer  11 WAVE-PN           1:24.46                   
                 39.91      1:24.46 (44.55)
 30 Chene, Ryder     11 OCA-PN            1:25.67                   
                 40.91      1:25.67 (44.76)
 31 Hau, Lloyd       11 MMSC-PN           1:27.04                   
                 41.47      1:27.04 (45.57)
 32 Palacian, Maria  11 CSC-PN            1:27.07                   
                 40.98      1:27.07 (46.09)
 -- Grant, Heston    11 Chinook-PN            NS                    
 -- Chen, Jerry      12 CSC-PN                NS                    
 
                 Combined Team Scores - Through Event 20                 
 
  1. King Aquatic Club               555.5   2. Bellevue Club Swim Team           465
  3. Bainbridge Island Swim Club       254   4. Olympic Cascade Aquatics          215
  5. Pacific Dragons Swim Team         155   6. Cascade Swim Club                 151
  7. Pro Swimming                      137   8. University Place Aquatic Club     131
  9. Bellingham Bay Swim Team          122  10. Issaquah Swim Team                119
 11. Central Area Aquatics Team        108  12. South Snohomish County Dolphin     68
 13. Poulsbo Piranha Swim Team          60  13. Fife Area Swim Team                60
 15. Wave Aquatics                      49  16. West Coast Aquatics                40
 17. Excel Swim Club                    39  18. Stingray Swim Team                 32
 19. Evergreen Swim Club                30  20. Thunderbird Aquatic Club           29
 21. Valley Aquatics                  28.5  22. North Whidbey Aquatic Club         26
 23. Eastside Aquatic Swim Team       24.5  24. Thurston Olympians Swim Club       22
 24. Mighty Marlins Swim Club           22  26. Bremerton YMCA Swim Team         21.5
 27. Chinook Aquatic Club               21  28. Unattached King Aquatic Club       20
 29. Unatt-University Place Aquatic     17  30. Metro Aquatics                     16
 31. Port Angeles Swim Club             14  31. Puget Sound Aquatics               14
 33. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     12  34. Gold's Aquatics Club               11