King County Aquatics Center - Site License            12/9/2017 - 10:27 AM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 8  Boys 11-12 200 Yard Butterfly
=========================================================================
         Meet: % 2:03.67  12/7/2012 Ivan W Graham, BC   -PN
          PNS: $ 2:03.67  12/7/2012 Ivan Graham, BC
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Klym, Aaron      12 BC-PN             2:10.60    2:05.54         20  
                 28.21        59.86 (31.65)
        1:32.42 (32.56)     2:05.54 (33.12)
  2 Chew, Kyle       12 KING-PN           2:13.08    2:09.70         17  
                 28.74      1:00.96 (32.22)
        1:35.23 (34.27)     2:09.70 (34.47)
  3 Serafimovici, M  12 UPAC-PN           2:17.86    2:16.49         16  
                 30.78      1:05.34 (34.56)
        1:40.87 (35.53)     2:16.49 (35.62)
  4 Stewart, Curtis  12 BISC-PN           2:20.17    2:18.62         15  
                 30.41      1:05.45 (35.04)
        1:41.97 (36.52)     2:18.62 (36.65)
  5 Witty, Thomas    12 BISC-PN           2:20.94    2:19.27         14  
                 31.13      1:05.75 (34.62)
        1:41.82 (36.07)     2:19.27 (37.45)
  6 Kim, Paul        12 BBST-PN           2:26.44    2:25.12         13  
                 31.06      1:07.44 (36.38)
        1:44.95 (37.51)     2:25.12 (40.17)
  7 Henderson, Noah  12 SRST-PN           2:27.07    2:25.20         12  
                 31.90      1:08.60 (36.70)
        1:46.40 (37.80)     2:25.20 (38.80)
  8 Zheng, Allen     12 PRO-PN            2:26.51    2:25.50         11  
                 31.74      1:09.20 (37.46)
        1:47.78 (38.58)     2:25.50 (37.72)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Serafimovici, D  11 UPAC-PN           2:31.65    2:27.85          9  
                 33.49      1:11.09 (37.60)
        1:50.13 (39.04)     2:27.85 (37.72)
 10 Wang, Vincent    12 BC-PN             2:30.61    2:31.36          7  
                 32.29      1:10.85 (38.56)
        1:50.86 (40.01)     2:31.36 (40.50)
 11 Loeffelholz, Br  11 BBST-PN           2:38.12    2:32.01          6  
                 35.00      1:14.16 (39.16)
        1:52.81 (38.65)     2:32.01 (39.20)
 12 Tan, Ayden       12 PRO-PN            2:35.74    2:33.91          5  
                 32.26      1:11.13 (38.87)
        1:52.73 (41.60)     2:33.91 (41.18)
 13 Lee, Nathaniel   11 CSC-PN            2:35.99    2:35.89          4  
                 34.15      1:14.25 (40.10)
        1:55.44 (41.19)     2:35.89 (40.45)
 14 Chen, Noah       11 BBST-PN           2:37.95    2:37.21          3  
                 33.57      1:11.76 (38.19)
        1:53.39 (41.63)     2:37.21 (43.82)
 15 Palmer, Lucas    11 MMSC-PN           2:41.39    2:38.83          2  
                 34.09      1:16.65 (42.56)
        1:58.26 (41.61)     2:38.83 (40.57)
 16 Tan, Dixon       12 PRO-PN            2:38.08    2:40.73          1  
                 34.60      1:16.22 (41.62)
        1:59.62 (43.40)     2:40.73 (41.11)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Ambach, Wolfie   11 XCEL-PN           2:51.20                   
                 35.93      1:18.33 (42.40)
        2:04.49 (46.16)     2:51.20 (46.71)
 -- Sieckhaus, Jack  11 OCA-PN                DQ                    
                 31.89      1:09.74 (37.85)
        1:48.89 (39.15)          DQ (39.14)
 -- Grant, Heston    11 Chinook-PN            NS                    
 
                 Combined Team Scores - Through Event 8                  
 
  1. Bellevue Club Swim Team           208   2. King Aquatic Club                 193
  3. Bainbridge Island Swim Club       111   4. Olympic Cascade Aquatics           95
  5. Bellingham Bay Swim Team           68   6. Pro Swimming                       59
  6. University Place Aquatic Club      59   8. Pacific Dragons Swim Team          56
  9. Central Area Aquatics Team         43  10. South Snohomish County Dolphin     42
 11. Cascade Swim Club                  37  12. Fife Area Swim Team                35
 13. Poulsbo Piranha Swim Team          31  14. West Coast Aquatics                28
 15. Excel Swim Club                    27  16. Stingray Swim Team                 25
 17. Unattached King Aquatic Club       20  18. Unatt-University Place Aquatic     17
 19. Port Angeles Swim Club             14  20. Thunderbird Aquatic Club           12
 20. UnAtt - Thunderbird Aquatic Cl     12  22. Chinook Aquatic Club                9
 22. North Whidbey Aquatic Club          9  24. Eastside Aquatic Swim Team          7
 24. Wave Aquatics                       7  26. Bremerton YMCA Swim Team            6
 27. Metro Aquatics                      3  27. Evergreen Swim Club                 3
 29. Issaquah Swim Team                  2  29. Mighty Marlins Swim Club            2