King County Aquatics Center - Site License            12/9/2017 - 10:27 AM
  2017 PN 14& Under Short Course Championships - 12/8/2017 to 12/10/2017   
                  Weyerhaeuser King County Aquatic Center                  
                Hosted by Bellevue Club Swim Team Boosters                 
 
 Event 3  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
=========================================================================
         Meet: % 58.03  12/21/2014Amy Y Tang, PDST -PN
          PNS: $ 58.03  12/21/2014Amy Y Tang, PDST -PN
    Name            Age Team              Prelims     Finals       Points 
=========================================================================
                            === A - Final ===                            
 
  1 Lei, Megan       12 KING-PN           1:02.38    1:00.84         20  
                 29.73      1:00.84 (31.11)
  2 Doane, Camden    11 UN-UP-PN          1:00.95    1:00.88         17  
                 29.35      1:00.88 (31.53)
  3 Chen, Michelle   12 PRO-PN            1:00.49    1:00.96         16  
                 28.89      1:00.96 (32.07)
  4 Wang, Grace      12 PDST-PN           1:01.78    1:01.91         15  
                 29.50      1:01.91 (32.41)
  5 Siripipat, Lily  11 KING-PN           1:03.42    1:02.73         14  
                 30.05      1:02.73 (32.68)
  6 Ong, Kat         11 PRO-PN            1:03.16    1:03.28         13  
                 30.56      1:03.28 (32.72)
  7 Girotto, Kaitly  12 BC-PN             1:04.01    1:03.90         12  
                 31.08      1:03.90 (32.82)
  8 Woare, Vivian    12 CAAT-PN           1:04.03    1:04.97         11  
                 31.81      1:04.97 (33.16)
 
                            === B - Final ===                            
 
  9 Wichelmann, Slo  12 KING-PN           1:04.39    1:03.56          9  
                 30.74      1:03.56 (32.82)
 10 Gruner, Ava      12 OCA-PN            1:05.96    1:04.10          7  
                 30.91      1:04.10 (33.19)
 11 Tan, Gianna      12 WAVE-PN           1:05.61    1:04.42          6  
                 30.89      1:04.42 (33.53)
 12 Krajcovic, Zosi  12 SRST-PN           1:04.82    1:04.89          5  
                 32.20      1:04.89 (32.69)
 13 Cockrill, Savan  12 CAAT-PN           1:05.86    1:05.50          4  
                 32.00      1:05.50 (33.50)
 14 Chen, Isabella   12 BC-PN             1:04.80    1:05.71          3  
                 30.90      1:05.71 (34.81)
 15 Tran, Hannah     12 IST-PN            1:05.67    1:06.06          2  
                 32.29      1:06.06 (33.77)
 16 Baber, Katie     12 CAAT-PN           1:05.89    1:07.05          1  
                 32.43      1:07.05 (34.62)
 
                          === Preliminaries ===                          
 
 17 Staggers, Mia    12 KING-PN           1:06.07                   
                 31.45      1:06.07 (34.62)
 18 Liu, Athena      12 WEST-PN          J1:06.07                   
                 32.34      1:06.07 (33.73)
 19 Arnold, Lauren   12 PSA-PN            1:06.52                   
                 32.28      1:06.52 (34.24)
 20 Lam, Selena      12 IST-PN            1:06.55                   
                 31.16      1:06.55 (35.39)
 21 Pham, Keira      12 KING-PN           1:06.76                   
                 32.27      1:06.76 (34.49)
 22 Gailushas, Emil  11 FAST-PN           1:07.25                   
                 33.08      1:07.25 (34.17)
 23 Wu, Claire       12 PRO-PN            1:07.46                   
                 33.12      1:07.46 (34.34)
 24 Webb, Sparks     12 CAAT-PN           1:07.49                   
                 33.12      1:07.49 (34.37)
 25 Schlutt, Emma    12 KING-PN           1:07.70                   
                 33.12      1:07.70 (34.58)
 26 Tilley, Jaeli    12 BBST-PN           1:07.73                   
                 33.04      1:07.73 (34.69)
 27 Martynyuk, Isab  12 SSCD-PN           1:07.80                   
                 33.65      1:07.80 (34.15)
 28 Larsen, Sophia   12 CAAT-PN           1:07.86                   
                 33.07      1:07.86 (34.79)
 29 Jablonski, Ella  11 XCEL-PN           1:08.18                   
                 32.46      1:08.18 (35.72)
 30 Avansino, Mia    12 BC-PN             1:08.21                   
 31 Caritativo, Ath  12 UPAC-PN           1:08.35                   
                 33.30      1:08.35 (35.05)
 32 Dickie, Hannah   12 KING-PN           1:08.37                   
                 33.02      1:08.37 (35.35)
 33 Gheewala, Maya   12 CAAT-PN           1:08.40                   
                 32.82      1:08.40 (35.58)
 34 Meyer, Aziza     11 BYST-PN           1:08.45                   
                 33.44      1:08.45 (35.01)
 35 Arroyo, Abby     12 IST-PN            1:08.53                   
                 33.16      1:08.53 (35.37)
 36 Makhervaks, Nik  12 BC-PN             1:08.54                   
                 33.01      1:08.54 (35.53)
 36 Fiore, Alexa     12 BISC-PN           1:08.54                   
                 33.04      1:08.54 (35.50)
 38 Vickers, Savann  12 GAC-PN            1:09.20                   
                 33.42      1:09.20 (35.78)
 39 Liffmann, Cole   12 CAAT-PN           1:09.74                   
                 34.25      1:09.74 (35.49)
 40 Nguyen, Katelyn  12 IST-PN            1:09.85                   
                 34.20      1:09.85 (35.65)
 41 Blume, Natalie   12 CSC-PN            1:09.96                   
                 33.78      1:09.96 (36.18)
 42 Williams, Moira  11 XCEL-PN           1:10.15                   
                 34.10      1:10.15 (36.05)
 43 Nanda, Yana      12 WAVE-PN           1:10.33                   
                 33.90      1:10.33 (36.43)
 44 Gill, Julie      12 BBST-PN           1:10.38                   
                 34.42      1:10.38 (35.96)
 45 Tyson, Kiersten  11 NWAC-PN           1:10.96                   
                 34.36      1:10.96 (36.60)
 46 Bargfrede, Chlo  11 CSC-PN            1:11.65                   
                 34.81      1:11.65 (36.84)
 47 Hartway, Kayme   11 SRST-PN           1:11.78                   
 48 Jaeger, Elyse    11 CSC-PN            1:11.96                   
                 35.24      1:11.96 (36.72)
 49 Reynolds, Lola   11 WAVE-PN           1:12.07                   
                 34.33      1:12.07 (37.74)
 50 Atchison, Emma   11 UN-KI-PN          1:12.12                   
                 34.77      1:12.12 (37.35)
 51 Lee, Armelle     11 BBST-PN           1:12.74                   
                 34.80      1:12.74 (37.94)
 52 Kaushik, Samyuk  11 WAVE-PN           1:12.76                   
                 35.04      1:12.76 (37.72)
 53 Lei, Ema         11 BC-PN             1:13.65                   
                 35.57      1:13.65 (38.08)
 54 Kim, Gaon        11 KING-PN           1:14.12                   
                 36.36      1:14.12 (37.76)
 55 Audia, Sophia    11 BC-PN             1:14.79                   
                 36.26      1:14.79 (38.53)
 56 Lin, Iris        11 BISC-PN           1:15.34                   
                 36.55      1:15.34 (38.79)
 -- Whicker, Zoe     12 WEST-PN               NS                    
 -- Cheng-Lucey, Si  11 UN-UP-PN              NS                    
 
                 Combined Team Scores - Through Event 3                  
 
  1. Bellevue Club Swim Team            81   2. King Aquatic Club                  67
  3. Central Area Aquatics Team         43   4. Pro Swimming                       40
  5. Bainbridge Island Swim Club        36   6. Olympic Cascade Aquatics           35
  7. Unattached King Aquatic Club       20   8. Pacific Dragons Swim Team          18
  9. Unatt-University Place Aquatic     17  10. Poulsbo Piranha Swim Team          15
 11. Cascade Swim Club                  14  11. Excel Swim Club                    14
 13. University Place Aquatic Club      13  14. Thunderbird Aquatic Club           12
 15. West Coast Aquatics                11  16. North Whidbey Aquatic Club          9
 17. Wave Aquatics                       7  18. Eastside Aquatic Swim Team          6
 19. Stingray Swim Team                  5  20. Issaquah Swim Team                  2