Town of Tonawanda Titans S.C.                   5/19/2013 - 5:00 PM
             2013 TTSC LC Meet - 5/17/2013 to 5/19/2013             
                     Sanction #: # NI-1213-123                      
                        Last Completed Event                        
 
 Event 31  Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Tobey, Ashlee E        14 SEAS-NI           1:09.74    1:11.22  
  2 MacSwan, Shelby J      13 TWST-NI           1:09.51    1:12.91  
       34.03    38.88                  
  3 Pretty, Kira           14 SWA               1:15.34    1:14.29  
       34.56    39.73                  
  4 Osula, Deidra D        13 HHSC-NI           1:08.84    1:14.51  
       34.61    39.90                  
  5 Chapin, Madison C      13 VICT-NI           1:12.31    1:15.30  
       34.21    41.09                  
  6 Sapio, Olivia M        13 TWST-NI           1:15.24    1:17.85  
       36.80    41.05                  
  7 Mastrandrea, Claire E  13 BAAC-NI           1:16.01    1:18.37  
       36.84    41.53                  
  8 Gizzo, Ashley M        13 TTSC-NI           1:14.86    1:19.58  
       37.20    42.38                  
  9 Dolce, Maddie R        14 TWST-NI           1:20.85    1:21.64  
       37.74    43.90                  
 10 Frauenheim, Molly P    14 TTSC-NI           1:20.31    1:21.80  
       38.30    43.50                  
 11 Thomas, Sydney F       14 STAR-NI           1:14.34    1:21.99  
       38.70    43.29                  
 12 Staso, Noelle K        13 CSCI-NI           1:20.34    1:23.23  
       38.08    45.15                  
 13 Jurs, Liz S            14 SEAS-NI           1:24.99    1:26.69  
       37.22    49.47                  
 14 Connerton, Julia A     13 TTSC-NI           1:26.37    1:27.19  
 15 Webster, Cara F        14 UN!-MA                 NT    1:27.46  
 16 Diebel, Julia C        14 TTSC-NI           1:21.64    1:29.11  
       40.78    48.33                  
 17 Hill, Alex R           14 LOCK-NI           1:24.67    1:30.04  
       41.46    48.58                  
 18 Klosler, Janelle       13 SWA               1:26.43    1:30.08  
       39.74    50.34                  
 19 Jasinski, Hannah R     13 CSCI-NI           1:22.75    1:30.54  
 20 Klaczyk, Bella N       13 RAYS-NI           1:24.89    1:32.15  
       39.41    52.74                  
 21 Eaton, Katie M         14 CLSC-NI           1:32.54    1:32.20  
 22 Sykes, Hannah R        13 TTSC-NI                NT    1:38.17  
       43.48    54.69                  
 23 Kreher, Alice E        13 CLSC-NI           1:35.99    1:39.27  
       46.43    52.84                  
 24 Terhaar, Stephanie N   13 BAAC-NI           1:39.12    1:39.72  
       45.17    54.55                  
 25 Willard, Gabrielle N   13 CLSC-NI           1:41.30    1:40.77  
 26 Brennan, Rosalie M     13 CLSC-NI           1:58.72    1:45.93  
       50.38    55.55                  
 27 Doetterl, Kristina     14 RAYS-NI           1:36.68    1:46.69  
       49.97    56.72                  
 28 Talty, Kathryn R       13 TWST-NI           1:40.13    1:47.97  
       47.59  1:00.38                  
 -- Sinatra, Martina M     13 TTSC-NI           1:31.69         DQ  
       44.11    47.58                  
 -- Burns, Kelly A         14 SHAQ-NI           1:14.30         NS  
 -- McKinney, Mercedes M   14 SEAS-NI           1:28.46         NS  
 -- Kim, Claire D          14 CLSC-NI           1:12.66         NS  
 -- Bradley, Ellie L       13 CLSC-NI           1:31.62         NS  
 -- Greaney, Alyssa M      13 MERC-NI           1:12.14         NS  
 
 Event 31  Women 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rommel, Dina J         17 TTSC-NI           1:02.96    1:08.53  
       32.30    36.23                  
  2 Paige, Kamryn M        12 ALBS-AD           1:09.73    1:09.93  
       33.20    36.73                  
  3 Mosca, Sarah E         18 MERC-NI           1:05.38    1:10.07  
       33.11    36.96                  
  4 Drescher, Cassandra    15 SWA               1:09.46    1:10.08  
       33.34    36.74                  
  5 Sagasta, Lindsey M     18 TTSC-NI           1:07.71    1:11.00  
       32.95    38.05                  
  6 Schultheis, Catherine  16 SEAS-NI           1:09.48    1:11.86  
       33.50    38.36                  
  7 Graesser, Hannah R     17 TTSC-NI           1:10.76    1:13.07  
       34.40    38.67                  
  8 Mosca, Kate A          18 MERC-NI           1:11.33    1:13.51  
       34.88    38.63                  
  9 Anderson, Lauren J     16 BAAC-NI           1:09.18    1:14.50  
       34.84    39.66                  
 10 Sagasta, Julia A       15 TTSC-NI           1:12.87    1:15.16  
       34.87    40.29                  
 11 Hochgraf, Marlane E    15 SEAS-NI           1:10.99    1:15.40  
       34.73    40.67                  
 12 Albrecht, Kelsey R     15 TTSC-NI           1:11.41    1:15.55  
       34.84    40.71                  
 13 DiRienzo, Marissa L    16 TWST-NI           1:08.66    1:15.97  
       35.63    40.34                  
 14 Sagasta, Jacquie M     17 TTSC-NI           1:10.61    1:16.83  
       35.97    40.86                  
 15 Minigell, Tess M       15 TTSC-NI           1:15.14    1:17.01  
       36.39    40.62                  
 16 Terhaar, Caroline B    16 BAAC-NI           1:13.72    1:17.13  
       36.00    41.13                  
 17 Shine, Lauren M        15 BAAC-NI           1:15.35    1:17.98  
 18 Anthone, Rebecca E     17 TTSC-NI           1:09.31    1:18.07  
       36.01    42.06                  
 19 Clough, Erin E         16 BAAC-NI           1:15.25    1:19.60  
       38.38    41.22                  
 20 DiMayo, Sarah E        17 TTSC-NI           1:14.30    1:20.26  
       36.82    43.44                  
 21 Fedeli, Hannah E       17 HAST-NI           1:12.55    1:22.78  
       37.75    45.03                  
 22 Crawley, Mary Ellen    15 TTSC-NI           1:25.11    1:23.52  
       39.00    44.52                  
 23 Meli, Hannah M         15 CLSC-NI           1:17.80    1:24.16  
       38.46    45.70                  
 24 Tou, Dorotka L         15 CLSC-NI           1:14.99    1:24.89  
       37.14    47.75                  
 25 Aaron, Katia M         15 CLSC-NI           1:14.53    1:25.85  
       37.81    48.04                  
 26 Gaffney, Sarah M       17 MERC-NI           1:15.73    1:30.75  
       41.88    48.87                  
 27 Gaul, Larissa L        15 TWST-NI           1:24.85    1:32.04  
       41.55    50.49                  
 28 Augugliaro, Emily E    15 TTSC-NI                NT    1:34.79  
       41.26    53.53                  
 29 Heltman, Brooke K      15 RAYS-NI           1:30.64    1:36.40  
       44.50    51.90                  
 -- Warfle, Helen M        15 MERC-NI           1:30.89         NS  
 -- Watroba, Marissa N     18 TTSC-NI           1:08.61         NS  
 -- Bradley, Alexa C       15 CLSC-NI           1:15.34         NS  
 -- Pollak, Hanna R        17 TWST-NI           1:18.02         NS  
 -- Sebastian, Julianna M  15 SHAQ-NI           1:06.04         NS  
 -- Rice, Jenna C          16 TTSC-NI           1:13.28         NS  
 -- Bak, Katherine         17 SWA               1:13.06         NS  
 -- Bigham, Miranda G      16 TTSC-NI           1:11.94         NS  
 
 Event 31  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Amthor, Brandon T      13 SEAS-NI           1:07.40    1:10.15  
       31.60    38.55                  
  2 Wisner, Kai S          13 CSCI-NI           1:16.21    1:12.34  
       33.86    38.48                  
  3 Clough, Michael J      13 BAAC-NI           1:11.49    1:12.87  
  4 Graesser, Evan J       14 TTSC-NI           1:07.77    1:13.83  
       33.98    39.85                  
  5 Reitz, Adam J          14 HAST-NI           1:10.32    1:14.28  
       35.27    39.01                  
  6 Breidenstein, Bobby J  14 TWST-NI           1:14.78    1:15.76  
  7 Abrams, Max L          13 BAAC-NI           1:14.23    1:16.58  
       36.09    40.49                  
  8 Nietopski, Ivan M      14 BAAC-NI           1:18.56    1:18.53  
  9 Costich, Sam S         14 CLSC-NI           1:22.91    1:20.12  
       34.42    45.70                  
 10 Bianchi, Kenneth E     14 TTSC-NI                NT    1:23.46  
       37.87    45.59                  
 11 Nash, Sean P           13 TTSC-NI           1:24.71    1:26.32  
       39.97    46.35                  
 12 Jensen, Ryan           13 SWA               1:26.93    1:27.50  
       41.17    46.33                  
 13 Mcgregor, Angus        13 SWA               1:37.10    1:37.71  
       45.72    51.99                  
 14 Binner, Adam A         13 TTSC-NI           1:36.53    1:40.23  
       46.27    53.96                  
 15 Wittmann, Chris J      13 TTSC-NI           1:50.24    1:44.94  
       47.16    57.78                  
 16 Binner, Aaron M        13 TTSC-NI           1:47.06    1:51.15  
       49.04  1:02.11                  
 17 Dyskin, Misha Y        13 CLSC-NI           2:20.88    1:59.01  
       51.09  1:07.92                  
 -- Herzog, Nick G         14 EAST-NI           1:06.77         NS  
 -- Michalski, Jake R      13 CLSC-NI           1:21.03         NS  
 
 Event 31  Men 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Marsh, Andrew C        18 TTSC-NI             56.62    1:01.12  
       29.23    31.89                  
  2 Pokornowski, Alec J    20 TTSC-NI             59.30    1:01.36  
  3 Sawyer, Samuel Q       15 TTSC-NI           1:03.70    1:04.07  
       30.50    33.57                  
  4 Wersinger, Max T       15 SEAS-NI           1:00.53    1:04.20  
       29.89    34.31                  
  5 Dirrigl, Daniel T      17 TTSC-NI           1:02.73    1:04.27  
       30.00    34.27                  
  6 Bartalo, Nate J        15 SEAS-NI           1:02.88    1:05.74  
       31.03    34.71                  
  7 Greaney, Patrick D     19 MERC-NI           1:03.74    1:06.25  
  8 O'Donnell, Matthew T   15 CSCI-NI           1:01.34    1:06.86  
       31.36    35.50                  
  9 Zapisek, Collin V      16 CSCI-NI           1:01.97    1:07.89  
       30.38    37.51                  
 10 McCarthy, Peter R      17 TTSC-NI           1:06.52    1:08.25  
       32.11    36.14                  
 11 Lyons, Jack J          17 BAAC-NI           1:07.25    1:09.59  
 12 Goodspeed, Evan J      16 ALBS-AD           1:10.98    1:10.08  
       32.34    37.74                  
 13 Staebell, Greg J       17 BAAC-NI           1:05.64    1:10.63  
       33.80    36.83                  
 14 Sagasta, Justin R      15 TTSC-NI           1:09.59    1:11.97  
       33.59    38.38                  
 15 Battaglia, Andrew H    16 BAAC-NI           1:08.98    1:12.91  
 16 Fritton, Thomas P      17 RAYS-NI           1:08.68    1:15.22  
       32.99    42.23                  
 17 Martell, Donny S       17 MERC-NI           1:15.74    1:16.27  
       34.31    41.96                  
 18 Eisenberger, Ian R     16 TTSC-NI           1:15.69    1:17.23  
       35.23    42.00                  
 19 Costich, Max G         16 CLSC-NI           1:19.76    1:19.76  
       35.43    44.33                  
 20 Laschinger, Kurt M     16 TTSC-NI           1:21.81    1:21.16  
       35.05    46.11                  
 21 Alvarado, Will M       16 TTSC-NI                NT    1:29.25  
       36.21    53.04                  
 22 Greenman, Zach         15 CLSC-NI           1:40.08    1:32.84  
       40.35    52.49                  
 -- Ciccarelli, Nathan     16 GCAC              1:14.49         NS  
 -- Beabout, Josh A        19 UN-NI             1:06.89         NS