Crown Point Swim Club                                   1/6/2019 - 2:26 PM
   2019 CPSC TYR Winter Timed Final Invitational - 1/4/2019 to 1/6/2019    
 
 Event 28  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
=========================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals Points 
=========================================================================
  1 Robinson III, Freddy   12 HHSC-IN           1:19.72    1:20.54   20  
                 37.89      1:20.54 (42.65)
  2 Trippeer, Carter G     11 CPSC-IN           1:24.27    1:21.64   17  
                 37.29      1:21.64 (44.35)
  3 Gubbins, Aidan J       12 CPSC-IN           1:21.76    1:22.03   16  
                 37.53      1:22.03 (44.50)
  4 Nieto, Danny A         12 CPSC-IN           1:20.33    1:22.37   15  
                 38.41      1:22.37 (43.96)
  5 Rivera, Michael A      11 PPSC-IN                NT    1:32.34   14  
                 41.05      1:32.34 (51.29)
  6 Robinson, Brock C      12 TWSC-IN           1:37.57    1:32.77   13  
                 43.85      1:32.77 (48.92)
  7 Panozzo, Andrew J      12 CPSC-IN           1:43.42    1:40.73   12  
                 46.50      1:40.73 (54.23)
  8 Biernat, Zane R        11 CPSC-IN           1:41.98    1:42.04   11  
                 47.15      1:42.04 (54.89)
  9 Cicero, Nolan T        11 CPSC-IN           1:40.00    1:42.08    9  
                 49.43      1:42.08 (52.65)
 10 Louck, Ryan            12 TWSC-IN                NT    1:46.78    7  
                 47.22      1:46.78 (59.56)
 11 Heiligstedt, JP P      11 CPSC-IN           1:52.58    1:55.99    6  
                 55.59    1:55.99 (1:00.40)
 12 Mok, Jacob B           12 CPSC-IN           1:56.68    1:56.61    5  
                 52.06    1:56.61 (1:04.55)
 13 Ryan, Kai A            11 CPSC-IN                NT    2:53.64    4  
               1:20.69    2:53.64 (1:32.95)
 -- Abbott, Ethan B        11 CPSC-IN                NT         DQ  
      One hand touch
               1:06.20         DQ (1:33.95)
 -- Bojda, Joe D           11 CPSC-IN                NT         DQ  
      Alternating Kick
               1:15.28         DQ (1:27.47)
 -- Gubbins, Liam F        12 CPSC-IN           1:40.76         DQ  
      Non-simultaneous arms
                 53.22           DQ (51.62)
 -- Benavides, Brandon A   12 SCBD-IN                NT         DQ  
      Arms underwater recovery
                 50.75         DQ (1:08.99)
 
                 Combined Team Scores - Through Event 28                 
 
  1. Crown Point Swim Club            1921   2. Highland Hurricanes Swim Club     181
  3. The Waves Swim Club               170   4. Lowell Dolphin Swim Club        154.5
  5. Portage Porpoise Swim Club        136   6. Duneland Swim Club                 65
  7. Utsc Typhoons                    32.5   8. Starke County Blue Dolphins        23