Burlington Aquatic Devilrays                    12/4/2018 - 8:47 AM
          2018 December BAD Developmental Meet - 12/2/2018          
 
 Event 9  Girls 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Walker, Marisa          9 SCAT-ON             58.97      57.35  
  2 Gruehl, Amelia C        8 MMST                   NT    1:01.94  
  3 Barbara, Adriana M      9 MMST                58.97    1:02.40  
  4 Brozo, Rhys C           9 MMST              1:13.11    1:04.14  
  5 Rawlin, Taeya L         9 MMST                   NT    1:04.81  
  6 Emmerton, Jane A        7 MMST                   NT    1:05.96  
  7 Baleanu, Sophia         9 MMST                   NT    1:06.16  
  8 Rylance, Grace          9 BAD               1:07.92    1:07.15  
  9 Dos Anjos, Tess E       9 MMST                   NT    1:07.28  
 10 Wallis, Jacqueline      9 BAD                    NT    1:07.71  
 11 Heaton, Ciara L         8 MMST                   NT    1:11.07  
 12 Streefkerk, Aubree      9 BAD               1:16.58    1:12.76  
 13 Cosgriffe, Samantha     9 BAD               1:17.44    1:16.39  
 14 Latkovic, Valeria       8 BAD                    NT    1:34.76  
 -- Vervoorn, Ryleigh       9 BAD                 54.60         DQ  
 -- Schulze, Taylor         9 BAD                 55.46         DQ  
 
 Event 9  Girls 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Nguyen, Ariel          10 BAD                 49.26      50.47  
  2 Munroe, Jordin         10 SCAT-ON             57.62      56.38  
  3 Scapicchio, Layla N    10 MMST                59.06      56.59  
  4 Dickson, Amber         10 SCAT-ON             58.50      57.52  
  5 Luchies, Julia         10 BAD                 58.32      59.21  
  6 Smith, Marlie          10 BAD                 56.86      59.42  
  7 Packer, Ana            10 BAD               1:01.00    1:01.42  
  8 Maziere, Trinity       10 BAD               1:05.59    1:01.59  
  9 Anthony, Julia G       10 MMST              1:02.53    1:03.94  
 -- Colanardi, Reaghan M   10 MMST                   NT         DQ  
 -- Tapp, Madison          10 BAD               1:00.04         DQ  
 -- Santos, Brooklyn Jewe  10 BAD                 55.51         NS  
 
 Event 9  Girls 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lemus, Siobhan         11 BAD                 48.58      48.10  
  2 Bauza, Mikaela         11 BAD                 57.20      58.03  
  3 MacLellan, Isabella    11 BAD               1:05.36    1:02.14  
  4 Park, Payton           11 BAD                 44.77    1:04.00  
  5 Metcalf, Charlotte     11 BAD               1:13.63    1:10.89  
  6 Wellwood, April        11 BAD               1:25.69    1:11.80  
  7 Hana, Maria M          11 MMST                   NT    1:15.58  
  8 Hassan, Hana A         11 MMST              1:26.61    1:18.92  
 
 Event 9  Girls 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 van Egmond, Erin       12 SCAT-ON             43.13      40.61  
  2 Bailey, Siena          12 SCAT-ON             48.13      45.86  
  3 Birkness, Aasha        12 BAD                 51.89      51.49  
  4 Pasqualone, Ava        12 BAD                 51.16      52.17  
  5 Zarowny, Sarah         12 BAD                    NT      54.67  
  6 Rumble, Hazel          12 SCAT-ON           1:10.00      58.73  
  7 Sparkes, Jillian M     12 MMST              1:14.82    1:13.99  
 -- Youhanna, Emily P      12 MMST                   NT         NS  
 -- Hanna, Joyce           12 MMST                54.96         NS  
 -- Valenti, Kiera         12 BAD                 45.34         NS  
 
 Event 9  Girls 13 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Shi, Michelle          13 BAD                 49.50      48.33  
 -- Gutierrez Juarez, Kat  13 MMST                   NT         DQ  
 
 Event 9  Boys 9 & Under 50 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ewert, Bradley          9 BAD                 52.60      52.70  
  2 Deshmukh, Ashay         9 MMST                59.41    1:01.68  
  3 Libera, Benjamin        9 BAD                    NT    1:09.62  
  4 O'Dea, Liam D           8 MMST                   NT    1:12.82  
  5 Keogh, Liam             9 BAD               2:02.12    1:19.93  
 -- Ousalem, Maher S        9 MMST                   NT         NS  
 -- Gusso Bell De Campos,   9 BAD                 59.52         NS  
 
 Event 9  Boys 10 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Crkvenjas, Aleksa      10 BAD                 57.39      57.58  
  2 Renteria, Martin       10 BAD               1:01.44    1:05.33  
  3 Osborne, Gregory J     10 MMST                   NT    1:07.87  
  4 Lukic, Noel            10 BAD               1:13.07    1:08.71  
  5 Muhammad, Hashim       10 MMST                58.69    1:09.37  
  6 Leon, Breydan          10 BAD               1:30.54    1:19.31  
 -- Melnyk, Maksym         10 BAD                 51.54         DQ  
 -- Bechamp, Nathan M      10 MMST              1:08.37         DQ  
 -- Hofrichter, Nolan D    10 MMST              1:02.83         NS  
 
 Event 9  Boys 11 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Lima, Mateus           11 BAD                 55.70      54.62  
  2 Starchenko, David      11 BAD                 57.15      55.14  
  3 Aas, Owen G            11 MMST                54.88      57.91  
  4 Hyde, Noah A           11 MMST              1:00.10      58.10  
  5 Carvalho, Joaquim      11 BAD               1:05.58    1:02.59  
  6 LeFave, Kai N          11 MMST              1:05.84    1:02.81  
 -- Sharaiha, Yazeed F     11 MMST                57.54         DQ  
 -- Ousalem, Wassim        11 MMST                59.77         NS  
 
 Event 9  Boys 12 Year Olds 50 SC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 DiFlavio, Luc          12 SCAT-ON             59.16      52.94  
  2 Burgie, Davis          12 BAD                 53.60      53.25  
  3 Dydynski, Filip        12 SCAT-ON           1:02.87      57.05  
  4 Green, Noel            12 BAD                 58.47      59.21  
  5 Khafagy, Youssef       12 BAD               1:22.42    1:02.88  
  6 Marks, Jack N          12 MMST              1:07.95    1:15.36  
  7 Toeama, Omar           12 BAD               1:09.30    1:22.56  
 -- Lee, Johnathan         12 BAD                 55.87         NS